Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Azi e ziua lui bibi_bebe2! Nu stiu daca a mai intrat, nu retin acum, insa ii urez LA MULTI ANI si un bebe cuminte si la termen!

Ana
27s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Symo, ma bucur ca ti-au placut prunele si sper ca nu ti-am transmis starea mea de agitatie, dupa cum m-ai vazut, nu eram 100% in apele mele... Oricum, s-au rezolvat problemele si acum e o zi senina. Multi pupici pentru tine si pentru Diana!


P.S. Fetelor, pot spune ca Symo are o burtica superba, dar sper sa poata veni si ea la intalnire, sa va convingeti singure!

Ana
27s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

BuburuzaL, , multa sanatate, nastere usoara si la termen! La multi ani!

Ana
27s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Va las, revin la noapte... gata cu mutatul, acum incepe aranjatul...

Pupici pentru toata lumea!

Ana
27s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

joanna ciorbita de rosi eu o fac asa....pun o bucatica de telina taiata bucati mici, apoi 2 morcovei medi, o jumatate de dovlecet tocat mic, 7-8 rosii medii..nu pun ceapa nu o suport....le las sa fiarba in clocot vreo 10 min apoi pun fideluta mai multa asa imi place mie, tot in acest timp adaug si o lingura jumatate de ulei le mai dau la fiert 8 minute dupa care sting focul si pun sarea si verdeata care imi place..uneori prin ea mai arunc si niste carnita gen muchiulet afumat dar am grija sa il fierb separat si cand pun fideaua adaug si carnita....apoi fiecare cu reteta ei..la mine e probat si reprobata..noua asa ne place daca tot nu iese acrisoara o mai dregem cu lamaie...sper sa fi priceput ceva

alinush mare atentie cu mitul celor 2 litri care de fapt sunt 3 2 pentru noi, 1 pentru bb..daca nu vei bea vei risca sa ai o placenta imbatranita si o culoare verde la lichidul amitic si evident un scor apgar la bb cu un puct mai mic...prin faptul ca bem lichide avem grija ca acest lichid amiotic esential pentru bb sa se improspateze cat mai corect in fiecare zi...a si daca tot vb de placente imbatranite...mare atentie duce la nasteri premature...eu asa stiu, nu vreuaa sa panichez atat spun apa si bautul acesteia nu este un mit


ana_o draguta mea sa va fie de bine mutatul in noua casa sa fiti sanatosi, iubiti si impliniti pe toate planurile in acest camin...somnic usor

mno eu gata mai pictai un perete din casa cu un catel nenea droopy dog si sunt tare mandra de mine ..sa vedem ce impresie isi fac maine seara cand vin baietii

fug sa nu iau nanaita de la fetita
21+


mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
si de gugulanul Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

hai stabiliti mai repede cand ne vedem si sa veniti cat mai multe ..eu de cand am venit am mancat in continuu si nu am facut nimic..cred ac deja am luat un kg si mi-e frica ..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

LA MULTI ANI BIBI_BEBE2
LA MULTI ANI BUBURUZA.L

am modificat lista cu sarbatoritele



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Bibi bebe buburuza!

Fetelor vreau si eu la intalnire, insa eu nu pot joi; la 17 am sedinta cu invatatoarea ptr ca Sebastian intra in cls I. Putem stabili o alta zi?

Andreea, mami de baiat si 26+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

LA MULTI ANI Bibi_bebe2 si Buburuza! Sa aveti bebei sanatosi si la termen!

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu n-am citit...mi-e f rau, ca Arianna cere atentie si o car in brate, o spal, o culc, si ma resimt la greu. Muncitoriiimi scot peri albi. Bocane de dimineata de la 6.30 pana searala 18-19. De mult nu m-am mai simtit asa sfarsita...e si vremea devina, dar cert e ca azi am plans cd plangea Arianna, de s-a orpit mititica si se uita mirata la nebuna de mami
Ma rog...ideea e ca am vazut ca vb de intalnire. Dc e pe aproape de mine, m-as baga si eu, dar sa fie mai tarziu, ca p ela 17-18 eu nu rezist afara. Rugaminte: scrieti cu rosu ce hotarati cu intalnirea, sau dc isi face cineva mila de mine sa-mi dea PM, poate isi face sotl timp si sta cu Arianna si vin si eu.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 26+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput