SILUAN, 6 LUNI - TRANSPLANT HEPATIC

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Raluca asa am facut (ca am gasit pasii de ghidare pe site-ul BTRL) insa nici asa nu a mers. Ma gandesc sa nu aiba cumva legatura cu Windows-ul meu...In orice caz, maine sun la banca sa cer help, e imperios necesar sa instalez internet banking-ul ca sa pot face fata -corect si prompt- asaltului de PM-uri pe care le primesc zilnic, de confirmare a platilor, donatii simple si mai ales prin bazar. Altminteri mi-ar trebui sa scot din banca aprox 3 extrase de cont pe zi
Avem si o veste buna: s-a activat contul pay pal! Deci pt strainatate si pt cine mai doreste se pot face platile prin pay pal, adresa de mail fiind, repet, bebesiluan@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ai un program de protectie instalat pe calculator (antivirus, antispyware, firewall)?
Daca da, vezi ca si de la asta s-ar putea sa nu poti instala asa usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Help! Poate ma ajuta cineva care se pricepe...
Deci conturile pt Siluan din campania DC sunt deschise la Banca Transilvania; am aplicat pt internet banking, tocmai in ideea de a avea cat mai des acces la extrasurile de cont.
Intreb pe cine opereaza astfel prin Banca Transilvania sau are idee: ca sa instalez aplicatia imi trebuie un certificat de securitate. Calculatorul meu nu il primeste!! Zice ca site-ul e "not trusted"-stie cineva cum pot sa fac??
...pt ca primesc zilnic PM-uri pt confirmari de plati si chiar nu am cum sa merg zilnic la banca pt asta, plus ca un singur extras de cont e gratuit pe luna...

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica


DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA!



naty, incearca asa:
1.tre sa folosesti Internet explorerul,nu firefox.
2. la Internet explorer, sus in meniu, ai Tools>internet options> Security> trusted sites> sites>add site si adauga site-ul lor

poate merge

altfel, sunamiine la hotline-u lor, si fa pas cu pas cum zic ei.



edit: s-au strans cam 40 mii euro. 1/3 . Deci putem!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Doamne ajuta sa se stranga cat mai repede toata suma si sa se faca operatia in timp util!

Ma bucur ca au ajuns cu bine la Hanovra si ca bebe a fost cuminte pe drum!

Siluan trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

AM pus niste banuti pe paypal, Naty vreau sa stiu daca au ajuns, te rog.
Doamne ajuta pe Siluan sa se faca bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Help! Poate ma ajuta cineva care se pricepe...
Deci conturile pt Siluan din campania DC sunt deschise la Banca Transilvania; am aplicat pt internet banking, tocmai in ideea de a avea cat mai des acces la extrasurile de cont.
Intreb pe cine opereaza astfel prin Banca Transilvania sau are idee: ca sa instalez aplicatia imi trebuie un certificat de securitate. Calculatorul meu nu il primeste!! Zice ca site-ul e "not trusted"-stie cineva cum pot sa fac??
...pt ca primesc zilnic PM-uri pt confirmari de plati si chiar nu am cum sa merg zilnic la banca pt asta, plus ca un singur extras de cont e gratuit pe luna...





draga mea ca sa instalezi,certificatul de garantie,iti trebuie explorer 5...nu accepta,mozzila,opera,etc...
asa am patit si eu cand l-am activat si mi-au spus cei de la BT....multa succes in campanie!
Doamne ajuta sa fie bine pt Siluan!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am pus in albumul de mai jos pozele cu actele medicale, cu Siluan si extrasele de cont, ultimul fiind luat ieri. Le voi updata treptat, pe masura ce vom mai lua:
http://community.webshots.com/user/bebesiluan

In linkul de mai jos am postat toate informatiile stranse pana acum:
http://www.scribd.com/doc/35627758/Siluan

Le voi trece si pe prima pagina.



" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor,

Fiecare banut conteaza si important e sa ajunga la Siluan indiferent in ce cont se doneaza, dar pentru campania DC Natalia a deschis la Banca Transilvania conturile tocmai pentru a putea face confirmarile depunerilor.
Deci, cine depunde direct in contul lui George nu poate avea aici confirmarea donatiei.
Mii de multumiri insa pt fiecare donatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

macrina, am verificat eu contul de PP si au intrat banutii! Multumim pentru ajutor!

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am vb aseara cu Simo, astazi va fi "ales" donatorul dintre ei doi, urmand sa i se faca toate testele in vederea transplantului. Eu vineri voi pleca in Ro, nu voi mai avea acces la net 11 zile. Probabil ca o voi suna pe Alina sa aflu detalii (care vor ajunge probabil cumva la noi), ca sa nu o mai deranjez pe Simo in perioada asta plina de evenimente si nici sa nu pot scrie eu pe net. Daca aflu eu ceva intre timp, o sun (tot) pe Ariel si ii spun ei, iar ea va scrie aici.

Sper sa se stranga repede banii si sa se faca transplantul cu succes. Am mai aflat ca cei de la Hanovra in ultimii 2 ani nu au avut DECAT transplanturi de ficat reusite! Doamne-ajuta!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput