SILUAN, 6 LUNI - TRANSPLANT HEPATIC

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexalorena spune:

Venim si astazi Doamne sa te rugam sa misti inimile oamenilor, tuturor celor care afla de cazul lui.Noi vrem sa fie cat mai multi!
Fiind Sambata majoritatea avem liber si putem face un drum la banca. Cu cat avem disponibil fiecare...Stim ca te vei ingriji ca banutii stransi pentru Siluan sa se inmulteasca.Este si copilul Tau si este pretios. Intareste-i si parintii, da-le putere sa reziste.
Fii alaturi de fratiorii lui care-l asteapta acasa.Doamne, ofera acestor copilasi bucuria de a creste toti trei. Dumnezeu este viata!
SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudor_marian spune:

In primul rand va multumesc pentru faptul ca va preocupa atat de mult cazurile dificile, ca nu ramaneti nepasatori la necazurile semenilor nostri! Vineri, in cadrul slujbei Sfintei Liturghii m-am rugat pentru sanatatea lui Siluan, mai mult decat atat am facut apel la cei prezenti la slujba pentru a strange cativa banisori!
Asa cum stiti, parohia mea este foarte saraca financiar si nu am reusit sa strangem mare lucru (doar 19 lei), insa in dupaamiaza aceleasi zile am luat parte la savarsirea slujbei Sfantului Maslu la un coleg in Buda Craciunesti unde am pomenit impreuna pe micutul Siluan si ne-am rugat pentru sanatatea lui dupa care la sfarsitul slujbei am cerut sprijinul celor prezenti pentru a colecta macar o mica parte din banii atat de necesari acelui sufletel mic si bolnavior!
Aici am reusit sa strang in jur de 400 lei noi pe care alaturi de ce voi mai reusi sa adun ii voi dona pentru operatia atat de necesara supravietuirii scumpelului nostru Siluan!
Am sunat mai multi prieteni si cunostinte, rude, carora le-am cerut ajutorul financiar pentru acest caz si care au promis ca vor dona si ei cate ceva !
As dori sa faceti si dumneavoastra la fel, sa apelati la toate cunostintele pe care le aveti si sa incercam sa facem rost de aceasta suma care pare mare la prima vedere dar daca insistam vom reusi sa facem rost de ea!
Cred ca este mult mai usor sa strangem banii in felul acesta decat sa donam fiecare independent si sa platim asemeni mai multe comisioane!
O sa para greu la inceput dar o sa vedeti ce satisfacie mare o sa aveti atunci cand o sa realizati ca ati putut fi utili cu ceva, mai ales cand e vorba de viata unui copil nevinovat!
Sunt sigur ca Dumnezeu ne va asculta rugaciunea si va lucra prin noi pentru sanatatea lui Siluan!
Sunt foarte increzator in reusita micutului si as mai dori sa ne rugam inca odata cu totii maine in jurul orei 10,30 timp de un minut pentru reusita lui Siluan!
Asa cum probabil stiti, este mult mai puternica rugaciunea facuta in comuniune!
Mergeti cu totii la Sfanta Biserica maine, si impreuna sa invocam ajutorul Tatalui Ceresc pentru Siluan!
Sa ne ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Parinte !
Eu astept in continuare, cu mare interes, contul de paypal, e mult mai usor pentru cei din strainatate sa doneze astfel. In momentul in care va exista un astfel de cont, voi da si eu mai departe detaliile la colegii mei. Doamne ajuta sa se stranga banutii in timp util!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudor_marian spune:

Abia am venit de la o pomenire si sunt bucuros ca am mai facut rost de 100 lei pentru Siluan!
Trimite Doamne mana Ta din ceruri si ne calauzeste pe calea cea dreapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Parinte !
Eu astept in continuare, cu mare interes, contul de paypal, e mult mai usor pentru cei din strainatate sa doneze astfel. In momentul in care va exista un astfel de cont, voi da si eu mai departe detaliile la colegii mei. Doamne ajuta sa se stranga banutii in timp util!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet


Vrei sa faci plati prin paypal pentru cine ca finalitate?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Parinte !
Eu astept in continuare, cu mare interes, contul de paypal, e mult mai usor pentru cei din strainatate sa doneze astfel. In momentul in care va exista un astfel de cont, voi da si eu mai departe detaliile la colegii mei. Doamne ajuta sa se stranga banutii in timp util!






anangel_lexi, eu fac plati de la PC-ul de acasa, un fel de haus-banking. fara comision extra pentru mine.

pentru cei ce au cont pay-pal in Romania, platesc un comision la transferul in contul normal.



Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David

M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

va multumim din inima pentru sufletul vostru mare! impreuna vom reusi sa il ajutam. am ramas impresionata cat de multi oameni au raspuns strigatului nostru.
pana ieri, in conturile lui george s-au strans: 76500 lei si 4000 euro.
maine seara george va pleca la munchen. luni se vor transfera cu totii la clinica din Hanovra, unde...Doamne ajuta sa afle mai repede rezultatul compatibilitatii. Din spusele doctorilor de acolo, daca totul este ok, transplantul se va face in penultima saptamana a lui august. pare putin timp, insa pt Micu' este atat de mult! caci in fiecare clipa, corpusorul ala duce o lupta crunta!
Un lucru e bun, ca amandoi parintii sunt compatibili cu el, ca grup sanguin si Rh. Sper sa primeasca rapid raspuns favorabil si la celelalte criterii.
Cumva, banii se vor strange...Doamne Doamne sa il tina si sa-l ajute sa reziste pana atunci si apoi.
Oricum, trebuie sa ajutam la strans banutii, caci, sa nu uitam, ca pe langa suma enorma pentru transplant, 126.000 euro, se adauga si restul cheltuielilor, care nu-s deloc de neglijat! Fiecare zi de spitalizare costa 700 euro (la Salzburg), cine stie cat o fi la Hanovra, transportul cu ambulanta este 5000 euro, cu elicopterul bate undeva in 10 mii euro. Nu stim ce varianta se va alege, tinand cont ca este vorba de un drum foarte lung.

Si noi asteptam cu interes sa putem face Pay Pal-ul, insa abia luni naty ridica cardurile, apoi, vom face inregistrarea la PP si din cate stiu eu din experienta mea, dureaza cam 4 zile pana se genereaza un cod, care se trimite pe extras...deci, dupa calculele mele, cam la sfarsitul saptamanii viitoare.

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

a anuntat George ca pe OTV teledonul incepe din seara ASTA, la un nr din 4 cifre ce va fi afisat in dreptul pozei puiului

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

ariel, la mine codul a fost generat in cateva ore. acele 4 zile o fi termenul limita....
sa speram ca nu va ia prea mult timp pana se activeaza contul!

----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clabuc

Din pacate, intr-adevar, cu formularul E112 nu se poate face nimic. M-a sunat prietena mea si mi-a spus ca a vb cu colega ei care se ocupa de formularele astea, stia cazul , dar a spus ca , din pacate, nu este inclus si transplantul de ficat ... A zis ca solutia ar sta in Ministerul Sanatatii, care se ocupa de asa ceva, dar cred ca deja stiti asta.


Pfuuiii!!! ce ghinion!!

Am pus si eu in contul de lei si sper din toata inima sa se stranga banutzii.

Le doresc multa putere parintilor si micului SILUAN sa se faca bine.

Mergi la inceput