PEPENASII de iul/aug'08 sarbatoresc DOI ani (193)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Pai eu nu am dat niciun accept. Da-mi tu adresa pe PM sa te adaug.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura



Insa una e ca puneam 5-10 poze la pepenasi, si alta era la mine in album ca pun 200 intr-un album, ca ii trimit lu' mama ca pe ea nu o plictiseste. Dar in mod cert doar pe mama nu o plictiseste sa vada 200 de poze banale cu noi.




ia uite ca imi merge quote asta! azi dimineatza nu-mi mergea
Da ankutzo aici ai perfecta dreptate!

mcoca, spor la zacusta! Eu am facut o singura data, acu vreo 6 ani, oricum, inainte sa am flacaii. Tati a zis ca o fost cea mai gustoasa zacusca care o mancat-o el...mno, acu, sa mai coc asa ceva tre musai sa nu am copii pe langa cuptor... eu am o frica teribila de oale fierbinti si copii intre picioarele mele

Azi am pus 3 borcane de castraveti taiati felii, prima data cand pun asa ceva, nah...criza... nu mai risipesti nimic! Am primit vreo 1,5 kg de castraveti mai marisori asa...nu dastia maruntei, si am zis sa-i feliez si sa-i murez ca altfel ii arunc si e pacat de ei.

Nah ca ma luat si pe mine valul cu muraturile... nu-s genul care pune muraturi daia a si ras sotul azi de mine cand i-am spus ca anul acesta m-am hotarat sa pun eu muraturile singura
Mi-a zis ca e si normal...doar muraturile sunt o chestie personala

No...m-am intins la povesti...nu am somn...am pitici pe creer...
Indata se ia curentul, fug in pat sa nu bajbai pe intuneric...
nasol...in fiecare noapte se intrerupe 5 minute la ora 1 si vreo 5 minute! ...

blog
proud



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Eu ma gandeam sa prestez niste gem de caise...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Neata fetelor!

Am si eu o rugaminte: imi amintesc din pozele de anul trecut ca au fost mai multi pepenasi cu lumanare in forma de floare care canta si se deschide pe tort. La fel am avut si eu si Ana m-a rugat sa ii cumpar la fel si anul acesta. Problema e ca acum nu gasesc pe nicaieri si am intrat in criza de timp pt ca vreau sa ii sarbatoresc pe amandoi pe 14 august. Ma puteti ajuta cu vreo sugestie?

Legat de conserve ma bag si eu ca am cu ce sa ma laud Eu de cand ne-am mutat la Sebes pun singura castraveti murati, gogonele, gogosari cu si fara conopida, ardei umpluti cu varza, zacusca, dulceturi si compoturi, majoritatea cu materie prima din productie proprie. Ana sa stii ca are dreptate sotul tau, pt mine e o treaba foarte personala bucatareala asta in sensul ca sotul ma ajuta si ma sustine la orice mai putin la gradina si lucratul prea mult in bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

La Multi Ani VICTOR!
La Multi Ani ALEXANDRU NICHOLAS !
La Multi Ani IOANA REBECA!
La Multi Ani ALEXANDRA SI TEODORA!
La Multi Ani CLABUR!

Hihihi, si eu am facut gem de caise. O sa mai fac o tura, ca ne place tare. L-am facut cu zahar brun .

Am pus si muraturi anul trecut, dar nu de iarna, asa de mancat repede. Din alea asortate cu conopida si morcovi, sfecla rosie.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Urez si eu cu intarziere la multi ani pentru ANDREAS, VICTOR, OANASM, JULIA SI BOGDANEL iar pentru azi, avem o multime de sarbatoriti:
VICTOR DE CAMI
ALEXANDRU NICHOLAS
IOANA REBECA
GEMANUTELE CLUBULUI, ALEXANDRA SI TEODORA
CLABUR

CAMI, si noi am avut anul trecut lumanare din aceea, dar nu cred ca te ajuta prea mult ca eu sunt in Oradea, noi am luat-o de la ceva magazinas mic cu accesorii de petreceri din galeria Real. Am si uitat de ea, abia cand am vazut pozele de anul trecut mi-am adus aminte.

DIDI, tu parca iti pusesesi aparat dentar. Cum merge? Il mai tii? Se vad rezultate? Nu-mi dai te rog site-ul clinicii unde ti l-ai pus, sa compar preturi? Ca tin minte ca l-ai dat mai demult, dar nu mai stiu.

Oricum, la mine atatea sunt de reparat (incepand de la cap), ca nu mi-ar ajunge o viata intreaga sa ma repar peste tot, nu mai vorbesc de bani.

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Buna dimineata!

La multi ani,Victor!!!
Sa cresti mare si sa fii sanatos!!!


Am ajuns si eu iar la munca....am impresia ca dorm aici.
Atat de repede trece timpul cand ajung seara acasa....nu am timp de nimic...doar sa ma joc cu Irina putin si gata.

In rest nu prea am timp de nimic...ce gatit,ce muraturi. Nu am pus niciodata si nu cred ca voi pune vreodata...sau poate pe la 50-60 de ani. De dulceata nici nu poate fi vorba...Eu si de gatit,abia gatesc...asa ca...jos palaria in fata voastra,mamici gospodine.
Nici cu mancatul nu ma omor,dar sa le si fac...Am acasa o multime de dulceturi,gemuri si zacusti. Mama mea e renumita ca si gospodina.Face si pentru altii...prieteni de familie si rude.

ma intorc la treaba...

BUJO...sunt pe aici ...
ti-am dat accept la mess...am vazut invitatia abia azi dimineata. Aseara nu am reusit sa intru pe net...

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Scuze...
I-am spus La multi ani lui Victor,pentru ca citisem postul lui Truli...dar de ceilalti puisori am uitat..

La Multi Ani ALEXANDRU NICHOLAS !
La Multi Ani IOANA REBECA!
La Multi Ani ALEXANDRA SI TEODORA!

Sa cresteti mari si sanatosi pentru ca e cel mai important!!


La Multi Ani mamica de pepenas, CLABUR!

MONI...si eu am avut o tentativa la un moment dat,dar am renuntat...Trebuia sa fac o gramada de dumuri la stomatolog si mai era si foarte scump...asa ca am renuntat.
Irina isi face bagajele sa plece la "oadea,la Uca=Luca"...si pune telefonu'la urecehesi spune"ao,Moni..."e haioasa tare!![b]




Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Nu ne-au aprobat cererea de gratiere pt credit. Eu indemnizatie nu mai iau, la birou nu au inca de lucru pt mine. Imi vine sa-mi iau campii ca nu stiu cum o sa ne descurcam.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

bujo nu ma pricep la treburi din astea, nu stiu ce sa zic. O imbratzisare calda .


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput