Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap.5

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Simi, eu sunt abia la inceput de drum, dar cand citesc despre mamici care au reusit imi da putere sa merg mai departe si sa suport mai usor asteptarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna. Erato, ai citit aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163617 ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Buna. Erato, ai citit aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163617 ?
Deja am trimis datele pt ca vreau sa colaborezmi-as dori sa stiu ca am contribuit macar putin la schimbarea legii

_
Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

erato,
felicitari.
suntem alaturi de tine si te vom sustine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

soricuto.
Tinem pumnii erato, sa dea Domnul sa fie bine toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Doar ca eu sunt abia la inceput de drum, mai am o luna pana imi iese atestatul. Dar daca pot ajuta la schimbarea legii, ajut cu cea mai mare placere.
Multumesc pt urari

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

dragele mele? nu mai pricep nimic.....eu stiu ca legea s-a schimbat si a fost aprobata doar ca acum urmeaza sa fie aplicata..ma insel?
reportajul de la PROTV (desi cate au fost!) am inteles ca va fii facut sa se schimbe un pic mentalitatea romanului in privinta adoptiei.Deci?
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Din pacate, legea adoptiei nu a fost schimbataPe 9 martie (daca tin eu bine minte) a aprobat guvernul proiectul de modificare a legii, care va intra spre dezbatere in Parlament (oare cand?!?). Dupa ce va aproba si Parlamentul si va fi publicata in Monitorul Oficial va dura 3 luni pana la aplicare. Concluzia: nu se stie cat va dura pana se va schimba legea
Asa am crezut si eu inintial, pana m-am documentatPe 9 martie am fost euforica, simteam ca plutesc, dar din pacate, am cazut de sus

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Iata stadiul propunerii legislative de modificare a Legii 273/2004: Termen adoptare (in Senat), în conformitate cu art. 75 alin. 2 din Constitutie: 07.06.2011.
Nu stiu cat dureaza mai departe si cine trebuie sa dea unda verde legii, dar la unul dintre articolele legii scrie ca intra in vigoare la 3 luni de la publicare. Deci e cale lunga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Macar s-a miscat ceva fatza de cand eram eu in asteptare si nu vorbea nimeni despre modificarea leggii.Erau doar reportaje si pareri de rau ca adoptia este un cosmar in romania.
Ce sa spun fetelor? Mult succes si cale usoara catre puiul vostru.

Mergi la inceput