Bv michelle,Stefania Hai maurice,luana,senty (175)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

salutare fetele!!

Noi am fost de dimi la monitorizare, avem un bebe miscacios care a panicat nitel parintii...dar medicul zis ca e ok, sa ne asteptam zilele astea la declansarea nasterii si daca nu...vineri mergem sa ne provoace nasterea!!!Asadar se pare ca vineri o sa ne cunoastem comoara!
Va pupic si va tin pumnii la toate!

Laura 40+ cu
Hai bebe sa ne cunoastem!!
Mai e putin si o sa fiu


Vreau sa intreb si eu daca provocarea nasterii implica obligatoriu ruperea artificiala a membranelor......Caci se pare ca si pe mine tot asta ma paste...Am contractii..destul de dureroase dar....nici un semn mai serios..Maine merg la control si vedem ce hotaram...De aceea vreau mai multe informatii despre fetele care au avut nastere provocata sa stiu pe ce picior negociez cu doctora mea....Deja am depasit DPN-ul...care era ieri...si totusi vreau sa nasc natural....

Iuliana 40 fix cu minune Tudor Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

crispro..pai si tu ai mancat atatea chestii periculoase intr-o sg zi...mananca asa, cate unul pe zi ;)
al meu azi m-a epuizat..n=a dormit decat bucatele..asa ca mi-am calcat pe inima si i-am facut un bib. l-am cantarit azi de 2 ori cd a mancat..putintel..80 ml..si acum seara 70..:(.sa vedem la noapte, ca mananca mai rar, sa vad cat lapte produc.

acum mai bag o cana de ceai. am dulblat portia. beau 4 cani pe zi, chit ca mi-e sete sau nu.

haideti fetelor care urmati la nastere..mult succes, exersati-va rabdarea..;)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

si noi suntem pe ultima suta. asa ca va rog sa-mi ziceti daca am retinujt bine cate ceva din ce ati zis voi:
1.pentru sani- garmastan inainte de nastere si cat cuprinde dupa. pot alapta asa cu el pe sani. am mai vazut ca ziceati ceva de lasinoh parca, e mai bun decat garmastan? si tinctura de galbenele se poate da si inainte? ma tot gandesc acu cate zile mai sunt pana la nastere sa pregatesc si eu terenul.
2.manualul de alaptare despre care spuneati, cum il pot avea si eu?
3.ce ati mancat dupa nastere naturala? eu data trecuta am avute niste probleme cu constipatia, crunte.
4.fetele care aveti balansoar/scaun cu vibratii e util? adica il poate ajuta pe bebe sa se linisteasca un pic cat mami face altceva?
Multumesc din suflet si o noapte linistita!

38+ Albert Simon si mami de Teo( 27.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am reusit sa calc toate hainutele...si camasile sotului care maine merge la munca, asa ca suntem pe cont propriu ...speram sa ne descurcam

am mai scapat de colici dar asa cum spuneam am eliminat orice fruct sau leguma cruda...asta e, ce nu fac eu pentru 4 ore intre alaptari ...cand ne mai chinuie colicii dar foarte rar apelam la uscatorul de par

am fost la medicul de fam, am crescut in 3 sapt 1,5 cm si am luat 1 kg in greutate ...iar la proba suptului, papam 100-130 ml la o masa de la un san si cand se leneveste completare de la celalalt ...iar ce ramane in primul san il mulg si...imi e ciuda ca il arunc dar ce sa fac cu el?!

fetelor care urmeaza, va tin pumnii...odihna multa si va asteptam cu drag inapoi



Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

oana..sunt niste pungulite speciale in care poti pune lapticul la congelator si dupa 3 luni il poti folosi.. ii pacat sa il arunci !!!

37+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Oana nu il arunca, e pacat, pune-l la congelator, poate ai nevoie sa mergi undeva, sau intr-o zi esti stresata si ai nevoie de mai mult laptic sa ii dai completqre tot de la tine, vezi ca sunt recipiente speciale de pastrare, am luat si eu ca am crezut ca o sa fiu Milka, pastrez in ele cate 20-30 ml dar la frigider ce scot intre alaptari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

hihih...carmen..am scris cam in acelasi timp....

37+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Fetelor mie cred ca mi s-a rupt apa, de fapt sigur s-a rupt ca curge ca la robinet
Sa-mi tineti pumnii, plec la spital.
va pup pe toate.

37 + cu o de
AMR 11 zile pana la intalnirea cu voinicelul Alexandru


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Doamne ajuta! Sa ai o nastere usoara si un beb sanatos!Te asteptam cu vesti.

38+ Albert Simon si mami de Teo( 27.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Multi de la Maya!
Va imbratisez cu drag pe toate,mi/e dor sa stau la taifas cu voi, nu v/am uitat dar sunt plecata... in curand o sa revin.
Va inca o data si sa va gasesc cu bine fetelor dragi!

Mergi la inceput