Program vizitare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Yvon, in locul tau eu nu m-as complica prea tare cu programul de vacante, copilul are abia 2 ani, nu se poate la 2 ani tatal sa ia copilul si sa plece 2 saptamani...chestia asta se poate pe la 4-5 ani.

Sfatul meu este sa discuti cu avocatul si sa oferiti un minim acceptabil de zile de vizita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

eu nu as lasa un copil atat de mic pt mai multe zile, nici in vacanta.
Vacanta de iarna e de 2-3saptamani, cea de primavara e de 1 sapt, mai este vacanta de toamna si vacanta dintre semestre (in noiembrie respectiv februarie).
E bine sa stabiliti si ce sarbatori impartitit (sa scrie exact: carciun, paste, anul nou, ziua de nastere, rusalii, sf.maria, etc, pe care le tineti de obicei) sa nu fie certuri ulterioare pt un 1 mai sau 1 decembrie, care sunt nesemnificative, dar totusi sunt zile libere.


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Complicat.
Si eu am ales sa il las pe fostul sot sa vina la copii in 2 zile pe sapt (ideea de baza a fost sa nu ma opun relatiei dintre el si copii, dar si pt ca am vrut sa evit alte complicatii - de ex sa nu ceara el program de vizite, sa ne judecam pe tema asta etc).

La noi nu a fost cazul de violenta, dar a fost genul de sot ... mincinos si hot (la propriu). Si nu pare sa se fi schimbat intre timp. Cei apropiati imi spun ca ar fi bine sa nu ii permit atata apropiere de copii, ca are o influenta negativa. Problema este ca copiii il iubesc si ii duc dorul si asa, iar pe mine ma doare cumplit ca am fost nevoita sa ii separ de tatal lor. Si in acelasi timp mi-e ciuda si nu le pot spune ca tatal lor nu e tocmai omul pe care il cred ei... sunt copii, nu inteleg mare lucru. Ei doar il iubesc si il doresc aproape.

Cine poate sa spuna cum e mai bine? Si cum sa se imparta sufletul unei mame intre "cum e mai bine" si ceea ce simt copiii?

Mergi la inceput