Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(49)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Am gasit info despre Dragaica la Sezatoarea Canadiana si m-am gandit sa impartasesc cu voi bucuria lor:

"baietii sunt sanatosi si frumosi . S-au nascut la ora 12 si ceva (organizarea spitalului de kko), au primit note superbe, au 2750 kg si 47 cm Felix si 3200 kg si 50 cm Sebi (sper ca nu i-am confundat ), pe scurt sunt niste bijuterii . Tanara mamica e bine, se recupereaza si invata impreuna sa alapteze puiutii."

FELICITARI DRAGAICA!

Sa fiti sanatosi si fericiti!



Ioana & PYS



Bine ati venit pe lume bb Felix si bb Sebi! Sa creshteti frumos si sa va bucurati parintzii in fiecare secunda! Mami refacere rapida!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neeko spune:

Bun venit pe lume gemeneilor scumpi TUDOR SEBASTIAN si FELIX ALEXANDRU!!! Sa fiti sanatosi, norocosi si fericiti, alaturi de minunatii vostri parinti!!!

Dragaica, felicitari!!! Esti in sfarsit mamica! Nici nu imi pot imagina fericirea din sufletul tau de mamica!!! Iti doresc sanatate si recuperare in timp record!

Multi pupiiiici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Dragaica !!! Multa sanatate si refacere rapida
Felix si Sebi bine ati venit, sa fiti norocosi si sanatosi!


Fluturas bine ai venit! Sarcina cat mai usoara.



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Dragaica, felicitari, mamico! Bine ati venit pe lume, Felix si Sebastian!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Felicitari, Dragaica! Ai scapat, de acum te asteapta o viata de fericire si impliniri! Felicitari si taticului, sa fiti fericiti si sa va bucurati de fiecare zi impreuna cu minunile voastre!

Sebi si Felix, bine-ati venit pe lume, sa fie intr-un ceas bun!



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetele care ati nascut la filantropia, stiti ceva desppre medicul SAFTA?

+16 si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sebi si felix sa fiti sanatosi si sa cresteti mari

+16 si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

andreiutasg si eu as vrea cezariana de frica durerii, si pt ca sunt gemene si sa fie ele bine asta e mai important. Ca noi ne facem bine. Desi inainte sa stiu ca vor fi doi eram adepta nastere natur; ca te refaci mai repede, ca te chinui doar putin inainte si dupa esti ok, ca vine lapteeku imediat..
Tu la ce nume te gandesti?

mirela2 sa iti traiasca baieteii!! Ai identici? Sa stii ca si eu fix carut dinala vreau!E cel mai ieftin, e pt 0-36 luni; si orcum nu incape in lift NICI UNUL nepliat..asa ca il iau pe asta. Gemenasii de la blocu meu au fix dinasta, au doo luni si parintii sunt multumiti de el.

Dragaica Felicitaaari!!! La multi multi ani Sebastian si Felix!


sugubina 23+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neeko spune:

Fetelor..sunt din nou treaza la ore mai putin normale..de fapt nu am dormit deloc in noaptea asta, am avut o noapte de cosmar.. Abia astept ora 2 p.m. si intalnirea cu dr.

As vrea sa va intreb: a avut vreuna dintre voi vreun simptom diferit inainte de nastere, gen: diaree, greata, dureri abdominale (tot de la diaree, de fapt fac 100% lichid. Imi cer scuze ca detaliez, dar ma simt cumplit si nu stiu ce sa fac..), febra usoara (37.2), desi temperatura mea obisnuita e sub 36.., frisoane puternice..?!
Eu le-am avut pe toate incontinuu noaptea asta si nu inteleg ce s-a intamplat.. Daca este de la ceva alimentar (am mancat repede si cu pofta masa de la 5..) sau e o reactie a organismului la ce urmeaza sa vina.. Probabil e mai plauzibila prima varianta, dar in acest caz nu stiu ce sa fac sa imi treaca.. Simt cum ma deshidratez de la ora la ora desi beau multa apa..

Va pupic si astept un miracol.. De fapt, imi doresc nasterea mai mult de la zi la zi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neeko mai degraba ceva alimentar... suna dr. pana atunci si intreba-l ce poti lua sa te dregi la burta... gen smecta, hidrasec, ceai de menta... nu stiu daca / ce este permis in sarcina... mai bine intrebi...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput