Albinute & bondari de mar-apr '07 (146)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

magduta, ffelicitari, sa traiasca horica, sa fiti fericiti!

elyanne, m am speriat cand am citit ce ati patit...

rox, ieri ii ziceam lupului sa lichidam tot si sa ne mutam la brasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Eliana, ce face puiul mic? cum sunteti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Salutare, stup!
Felicitari, Magdutah, si bine ai venit pe lume, Horia!
La multi ani aniversatilor pe care i-am ratat!
Sanatate multa accidentatilor, sa treaca repede si fara urmari grave!

Noi...
trecem prin cea mai lunga si fierbinte vara din cate imi amintesc - si toate au fost asa in ultimii ani. Ne-am intors din concediu, am fost in Ungaria, D. s-a distrat enorm. De fapt a fost mai mult un concediu pentru el. S-a balacit ca o broasca si si-a cunoscut (inca) o bunica. Long story.
E un accidentat permanent. Rani pe ambele picioare, pe abdomen... Pentru ca e un catarator prin excelenta - ca tata-so - si inevitabil cade non-stop.
Trece acum printr-o faza care mi-e tare draga, cand e mamos de nu mai poate, cand se lipeste de mine si-mi spune "te iubesc, mamica mea" si ma pupa. Mor de dragul lui.
Acum ne reacomodam acasa, desi nu am lipsit decat o saptamana, dar e tare greu. Am simtit asta mereu, ori de cate ori am fost plecata din tara, la intoarcere, o foarte frustranta reacomodare cu ce e aici. Ce s-a intamplat cu bebelusii care au murit a pus capac la toate. Nu stiu care mai e diferenta dintre noi si Uganda.... decat in sens negativ, cred.
In fine.
Ne asteapta o alta toamna lunga in care musai sa luam niste decizii pentru viitor. Si din ce in ce mai mult intra in calcul emigrarea. Cat mai departe. Pe alta emisfera, de preferinta.
Va dorim racoare si liniste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Andra multumesc mult
Nu stiam despre ciocolati si tv ... o sa le sarim o vreme... la tv oricum nu se prea uita... iar calc. nici atat...

Puiul mic si terorist e bine... sa zicem... Am fost la pediatru si ne-a calmat... e racit, de acolo febra si varasturile, care s-au oprit intre timp... probabil si-a dat stomacul peste cap de dim si apoi n us-a mai putut opri... dar acum s-a calmat, a mancat putin si i-am putut da si medicamentele fara sa le verse... acum cere pepene... deci suntem pe drumul cel bun...

Ne-a spus si pediatrul sa-l urmarim o luna...
- sa nu inceapa sa tipe isteric din senin (fara motiv) in special noaptea
- sa nu aiba probleme cu vederea, adica sa nu vada cai verzi pe pereti... uite musca, dar de fapt nu-i musca, de exemplu...
- sa nu vomite fara alt motiv (raceala, enetrocolite etc.)
- sa nu mearga aplecat in vreo directie... sau sa nu se controleze...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Am poze ...intr-un sfarsit...
Linkul, ca nu mai stiu cum sa vi-l dau frumos...
http://family.webshots.com/album/578412068KjVCxN?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Eliana, speram sa fie o luna fara nimic dubios.Pupam pe Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

E frumoasa rrrau Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Doamnelor, doamnelor -HELP!
Cum ne pregatim de gradi? Incep sa ma stresez...pana la urma aveti idee cand incepe gradinita ?

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Andreea nu te stresa. Ca nici noi nu stim cand incepe...
Cred ca trebuie sa trecem p-acolo inainte de 1sept, sa vedem ce le trebuie la picime...ca am inteles ca avem lista de rechizite.
plus ca trebuie sa facem cunostinta cu gradi, sa ne obisnuim cu ideea, sa cunoastem educatoarea... Avem copii mari Cand au trecut 3ani si jumate???

Multumim pt aprecieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

E primul an in care pregatesc trei liste de cumparaturi si de acum asa va fi si in urmatorii 10
In principiu nu ma infig sa cumpar rechizite fiindca fiecare profesor/educator are cerintele lui pe care daca nu le intuiesc toc banii aiurea,asadar ma limitez la ce stiu sigur ca le trebuie copiilor,papucei de interior,ghiozdanele,pijamale(daca dorm la gradi),treninguri,maieuri,adidasi,etc.Dupa primele sedinte urmeaza si listele de rechizite.Cam asta e pregatirea mea pt gradi si scoala.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput