Palatoschizis(4)Roxa, Lili, Nicoleta, curaj!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Intru ca sa va zic o treaba, apropo de Alexandra cu exersatul pe furis.

Iaca, eu cu treaba pe aici prin casa; Frusi mi-a luat telefonul, sta in carut pe langa mine; ce credeti voi ca face? Vb domne de zor!!!!!! Acum 10 minute m-am strecurat pe sub nasul ei si am vb scurt cu mama; si ea acuma continua conversatia; ca tot bombane acolo si vb in limba ei si din cand in cand repeta "ama", blablabla, "ama", etcetcetc.

M-am intors la ea, incantata si ea a inceput sa rada, a lasat jos telefonul si aplauda; cum mi-am intors spatele, a luat iara telefonul sa continue!

Imi vine sa o mananc!!!!!!

Si, nah, sa ma laud pana la capat, nepotul meu, varul Frusinii facea treaba asta la un an si 9 luni; si sambata seara a facut asta Frusi, afara, iar langa noi era o mamica de baietel de un an si 8 luni; ei , mamica aia a zis ca nu mai poate de dragul Frusinii, ca baiatul ei nu a facut asa pana acum si nici altele pe care aflase de la mine ca le face Frosa! Era topita si de faptul ca la plecare, Frusi, copil sociabil, i-a dat muuulti pupici, i-a facut "pa" cu manutele si ii canta de zor.

Domne, o iubesc de mor, ce sa mai!






Cecilia, mami de Nicolle Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana26 spune:

Buna,fetele!
A inceput si la noi numaratoarea inversa:de azi in 2 sapt se pare c-o sa-l vad pe bebe;m-a programat pt ceza pt ca e in pozitie oblica cu caputul in dreapta sus,insa eu parca tot mai sper sa se mai suceasca si sa incerc sa nasc normal pt ca mi-e frica de taietura...am emotii de mor si nu atat pt nastere,cat pt pb lui bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Cami multi pt Alex! Bravo, micuto!

Liliana mai e putin pana la marea intalnire!
Fetelor, bagam niste pt incurajare?

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

pentru liliana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana26 spune:

multumesc frumos!
sa va ganditi la noi pe 16 august...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_tutza spune:

Liliana si de la noi,.Si stai linistita in privinta operatiei de cezariana.Eu m-am recuperat foarte repede, a doua zi era pe picioare si "alergam" sa-mi vad puiul, sa-l tin in brate, sa-l dragalesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Liliana, ma voi ruga pt voi pe 16 august.
In privinta operatiei, stai linistita! Dc dl dr a decis asa, mergi la dumnealui cu toata increderea!
Stiu, e adevarat, depinde mult de organism, dar eu sunt convinsa ca depinde enorm si de mana care face operatia; cum zicea si Corina, si eu a doua zi faceam plimbari pe acolo; da, o sa ai dureri si usturimi dar totul este suportabil; nu am avut complicatii absolut deloc asa cum mai aud pe la alte mamici operate. La mine taietura e ok, e doar o dunga alba, care devine din ce in ce mai subtire.

Relax! Azi cum esti?

Si poftim, de la mine si de la Adelina:



A! Iti scriu pe privat mai incolo nitel!





Cecilia, mami de Nicolle Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralushka spune:

Uff.. in sfarsit resusesc sa intru si eu! si deja s-a schimbat capitolul! Am avut mult de citit din urma, e activitate mare pe aici; ma bucur sa vad asta si ma binedispune de fiecare data.
Ceci am incercat sa te sun sambata, am vazut ca mi-ai lasat nr pe messenger, dar mi-am dat seama ca esti ocupata cu puiul.
Pe mine ma solicita foarte mult domnu' bebe mai ales ca sunt si fara tati momentan; dar intra mama in concediu si o sa mai am si eu putin timp liber
Liliana si al meu a fost in pozitie oblica, a avut capul in stanga sus si picioarele in dreapta jos; am facut cezariana si nu au fost probleme.
Pentru cele care au facut deja , spuneti-mi va rog in ce consta operatia la gingie? puiul meu are o fisura destiul de mare acolo si parca e putin ridicata in sus partea mai mare din ea... mi-e cam teama cand vor iesi dintisorii
Puiul meu face 3 luni la noapte...i-a luat mami multe cadouri
toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralushka spune:

Am uitat sa va spun ca rade toata ziua la mami de imi vine sa-l mananc! aaa si avem si cateva "cuvintele" in vocabular, cand suge zice "igo igo", se odihneste putin si incepe coigo coigo; si cand isi baga manuta in gura la fel face. si in rest toata ziua gangureste: ga, gh, ha,aga, chi, ghi.Bine... nu sunt chiar cuvintele dar sunt si eu nerabdatoare sa-l aud vorbind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralushka spune:

Fetelor!!! Nu stiu daca ati vazut, eu acum am descoperit pe youtube "Operation Smile" am plans... e incredibil cum sunt lasati sa creasca asa bietii copilasi din cauza saraciei... iar voluntarii... sunt ingeri care le redau zambetul! tot respectul pentru ei!
http://www.youtube.com/watch?v=SHwf6qv5i5g&feature=channel

Mergi la inceput