Fluturasi de martie-aprilie 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata gagici!

Aseara abia am reusit sa adorm . Stateam in pat cu ochii pe pereti , acum bineinteles ca sunt cam zombi . Merg in vizita la mama, ca parca e mai bine acolo cand esti obosit

sdcristian, wow, vrei vbac? Si eu am vb cu dr-ita mea si a zis ca nici un medic nu se baga la asa ceva . Tu unde nasti? ..si cu ce dr?

Pup toatele fetele! Sa aveti o zi frumoasa!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si acum 11+

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

inca nu stiu unde si cu cine, caut un dr care sa fie de acord in principiu

7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

neata fetelor
dorinuta tare frumoasa poza ta cu bebe.
fetelor spuneti-mi si mie ce e vbac?
eu am o greata groaznica mie foame dar parca orice as manca ma face sa vomit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Da... ce e vbac???

Simona, mami de baieti David si Matei si 8+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_nati spune:

Vaginal birth after caesarean (VBAC) .... adica sa nasti vaginal dupa ce anterior ai nascut un copil prin cezariana. Pentru ca riscurile sunt destul de mari ( rupere de uter, infectii, etc) medicii din Romania nu prea se baga la asa ceva. In strainatate mamele sunt incurajate sa nasca normal a doua oara, chiar daca prima data a fost cu cezariana. In jur de 90% dintre femei pot sa faca acest lucru fara niciun risc. Cu toate acestea la noi nu prea se practica.Proud mother to be 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

gata...vaginal birth after cezarean

Simona, mami de baieti David si Matei si 8+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

da. multumim BB_nati de explicatii, gasisem si eu acum.
Si sora mea a vrut sa faca asta dar nu i s-a recomandat, mai ales ca era dist mica intre sarcini(1 an) deci a fost exclus

Oricum, succes fetelor care vor asta...Sa gaseasca medicul potrivit

Simona, mami de baieti David si Matei si 8+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

riscul de ruptura este de 0,5%, adica mic, ca si o noua cezariana presupune riscuri destul de mari

acuma sa vedem daca gasesc un dr care sa zica ca ma calific, ca trebuie unele conditii - o singura cezariana, uterul sa fie vindecat, taietura orizontala, nu verticala, marimea copilului si bazinul sa fie compatibile, pozitia copilului, travaliu declansat natural si neajutat cu medicamente. dar in tg mures s-au mai facut vbac si acolo incerc sa caut un doctor. oricum, sigur o sa stiu doar in ultima luna, ca daca de ex copilul nu se intoarce gata, la revedere.

7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti dragele mele?

Am stat si am citit pana sa va scriu si Bebe Nati si Strumphitza va rog sa va impacati, nu se poate asa ceva.

Azi am fost la doctor avem 9s si 5 zi, 2,88 cm si 160 de bpm.Ne-am programat si pentru ecografia de morfologie fetala de trim 1 si in rest, ne facem de cap. Mami sau are stari de voma toata ziua, de asa ceva nu scapam, abia papam ceva ca ne e scarba de absolut orice, noapte nu prea dormim, in schimb ne ia somnul ziua si uite asa.Carne tot nu mananc, doar legume si alea nu tot timpul , de la fructe ma ustura stomacul.

Dorinutza sa creasca bebe mare si sanatos la mamica lui in burtica!

tuturor, ma duc sa ma intind in pat.

Roxy eu beau lapte, dar cu nessquick si nu il mai indulcesc cu nimic si asa merge.

Ieri am mancat pepene galben cu inghetata, eu care nu mancam deloc pepene galben si a fost delicios vreau sa va spun.

Sper ca nu v-am facut pofta.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti burtici?
azi dimineata iar am vomitat. acum iar sunt asa cam fara pofta de mancare. mananc morcovi, mere si covrigi. mi-am facut si o omleta cu toate ca este cam grea la stomac dar mi-era pofta.
dorinut poate ne intalnim cand vii la Brasov. inca nu te-ai hotarat la ce doctor mergi?
simona de data asta o fi fetita. daca zici ca sarcina este total diferita de cealalta.
madutza tu nu poi dormi si eu dorm ca o valiza. seara la 8 sunt in pijamale.
strumphitza hai ca mai ai putin pana la eco. imediat o sa treaca o sa vezi.
dyadya, bb_yasmi, mandreeac, copiloi, bebe_nati, anamira, sdcristian

si pentru restul burticilor

S-a intamplat minunea mult asteptata10+

Mergi la inceput