Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Hello again!

Ma enerveaza mama soacra. L-a sunat pe sot sa il intrebe cand dam motanul. O macina rau grija Cred ca atunci cand mai trecem pe la ea prin Pitesti, ii spun dulce ca tocmai ne-am mai luat o pisica, sa aibe bebe cu ce sa se joace



In rest, azi lene in casa. M-am uitat la DVD-uri cu Friends, si am masurat in diferite directii camera lui BB. M-am decis si la ce dulap sa iau, ca m-am convins ca incape (e micuta rau camera). Acu cica m-a scos barbatu in oras, dar pe drum a fost sunat ca tb sa se intoarca la firma, asa ca iata-ma pe calculator, la firma, vineri la 9 seara

s26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

cum nu prea este activitate pe aici si cum nu aveam chef sa fac ceva...... adica lenea e mare si pe la mine m-am apucat si am citit forumul cu necesarul pentru spital si acasa cand vi cu bb

stiu ca e prea devreme, chiar nu aveam de gand sa fac chestia asta de pe acum, dar ...... am realizat lista de baza pe care o sa o imbunatatesc pe parcurs: atat prin adaugare, cat si prin diminuare

asadar........ am facut-o si pe asta

voi nu va mai intoaceti de unde ati plecat toate ?????



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

sunt singura pe aici



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

eu citesc pe la alte odisee ca sa mai aflu ce ma asteapta.
eu numai pot sta in fund de la hemoroizi , ma chinuie ingrozitor. aveam de dinainte ceva dar acum e jale la fundul meu



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

diana , se pare ca ne tinem companie in seara asta

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

am vrut sa fac in seara asta tarta cu prune dupa reteta lui Vasari, dar cand caut in frigider realizez ca am mancat prunele cumparate de ieri, cate 2 cate 2 pana am ramas fara materie prime pt tarta. maine de dimineatza, pe racoare ma duc la piata si de data asta iau 3 kg sa-mi ajunga si de mancat si de tarta

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ral_eli

eu citesc pe la alte odisee ca sa mai aflu ce ma asteapta.
eu numai pot sta in fund de la hemoroizi , ma chinuie ingrozitor. aveam de dinainte ceva dar acum e jale la fundul meu



22+


depinde cat de grav e la tine, dar hemoroizii m-au incercat si pe mine zilele trecute si le-am dat in cap cu "calendula gel" - este un gel de galbenele depre care am o parere super buna

incearca-l


22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ral_eli

am vrut sa fac in seara asta tarta cu prune dupa reteta lui Vasari, dar cand caut in frigider realizez ca am mancat prunele cumparate de ieri, cate 2 cate 2 pana am ramas fara materie prime pt tarta. maine de dimineatza, pe racoare ma duc la piata si de data asta iau 3 kg sa-mi ajunga si de mancat si de tarta

22+


pe mine lenea m-a dominat categoric in seara asta asa ca..... nimic la activ, decat net



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

aaaaa... sa nu uit sa precizez: stau la calculator, dar cu berea in fata

inevitabil, logic



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Of, am ajuns si eu acasa dupa 15 ore... nu va povestesc ce picioare umflat am, perne, nu altceva...

Am fost pe la socri dupa serviciu si ne-am ales cu vreo 20 de kile de rosii, o sa fac rosii in suc popriu maine, duminica, o sa vad, ca si maine suntem plecati la tata...
A, si mai am fasole la metru, sa pun cu ardei iute la otet pentru ciorbita.

Ma duc la dus si ma arunc in fata tv-uluo, sa mi se mai desumfle picioarele un pic


19+

Mergi la inceput