MONTIGNAC (145) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

dragele mele, va multumesc din suflet pentru ajutor si pentru vorbele bune! Bietul pui a avut ieri o complicatie si s-a urgentat transplantul. Li s-au facut parintilor testele de compatibilitate si imediat ce au rezultatele (saptamana viitoare), se face transplantul. Dumnezeu sa-l ajute sa reziste pana atunci!
Avem blog cu povestea, pozele si conturile: http://bebesiluan.blogspot.com
Maine cred vom avea si dovezile medicale, caci acum s-a dus Nicoleta (Viena) la ei, la Salzburg, ca sa ii vada si sa ia hartiile, le pozeaza si mi le da mie, iar eu mai departe. Imediat ce le avem, vom face si subiect la Umanitare.
Va pup, sunteti minunate!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza. Asa cum am banuit, in week-end am depasit 80 de kg :(((. M-am abtinut sambata, dar duminica nu m-am putut abtine. A gatiti soacra mea de toate pt toti si nu am vrut sa o refuz si mai ales ca trebuie sa-mi vina ciclu si e singura perioada cand mi-e pofta....in rest poti sa mananci ce vrei in fata mea ca daca nu vreau sa mananc, nu mananc.
Azi cantarul arata: 80.3 kg.
va pup. o saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

'neata fete

dau raport rapid si fuuug
72 kg.
va dulce



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Maya,felicitari.Chiar ma gandeam ce mult ai slabit Cu tonusul cum stai,faci ceva sport?

Aseara am revenit la casuta dupa un weekend super obositor cu trei ore de somn in 40 de ore . Important e ca si la nunta am mancat doar monti, de prajitura nu m-am atins iar tortul inca nu venise cand am plecat noi. Stramb tot am calcat cu cea mai buna inghetata ever: cu nuci caramelizate. Cred ca v-am mai zis de inghetata asta fantastica care se gaseste doar in Suceava . Va spun cu mare rusine ca mi-am adus 6 galetute de 1 kg astfel ca cina va fi de acum inainte cate un bol de inghetata.

La micul dejun am facut rapid niste zuchini a la Maya fara sunca iar acum ma pregatesc sa purced la alta reteta pe care o voi semnaliza daca iese buna.

In alta ordine de idei sunt fericita ca ma apropii din nou de target .Probabil ca ma ajuta si sportul asa ca azi voi persevera cu Plyometrics

O zi frumoasa si mai revin

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

bravo fetele , maya esti fanstastica si puisorule tu ambitionasa de zile mari

eu am mancat in we de m-am stins , gratare, pepene verde si galben , afine, piersici ... ce mai dezmat total , aaaa porumb fiert , e nebunie cat imi place , pe riscul meu am mancat cateva bucati bune ( nu le-am numarat) aaa si seminte , am rontait stand la soare cu o prietena la troci, am mancat chiftele facute de al meu tata , ne rasfata e bucatar sef si cum mie nu-mi place sa gatesc zic mersi ca ne face si nu comentez asupra procesului de facere , prin urmare erau prajite clasic in ulei nu coapte ,aaaaaaa si sa nu va mai spun ca am mancat si pogacele cu jumeri ....monti nu ???? vai de mine , mirosea in toata curtea de cred ca si lesinam daca nu mancam ...... da am facut miscare , am plivit iarba de prin gradina si curte , sunt zombie , am o febra musculara de abia merg

binenteles ca azi dimineata cand m-am urcat pe cantar m-a pedepsit calumea .... sunt o purcica si gata

dati cu rosii, cu bete, cu tot ce vreti ca merit , o asemenea porceala de ffff mult timp nu am mai facut .... cu varf si indesat .... deci doua zile de porceala am 2 kg in plus .... fain nu ????

va pup pe toate ....

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut, intru si eu rapid pentru raport

67,2 adeca minus 300 g. Putea fi mai bine daca nu era nunta.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

hai ca mai fur 5 min.

sa-i zicNINHEI felicitari ..am vazut ca a intrat in randul finalistelor..iti doresc sa te tina ambitia si la mentinere
PUISORULE merci de felicitari..de sport n-am ce zice ca-l urasc.....foarte rar ,mai ca nici nu merita mentionat,fac exercitii de pilates care se lasa cu o febra musculara care duc in final la abandonare..astea ar fi singurele care cred ca mi s-ar potrivi-ce faci tu si SOMLEAC pt. mine ar fi tortura curata ..nu sunt deloc genul de persoana comoda ,sunt chiar energica si in permanenta miscare[ador plimbarile ,al meu sot nu rezista cat as rezista eu] doar ca nu sufar deloc exercitiile fizice sistematice
cu toate astea + nr. mare de kg. date jos ,sunt multumita ..nu curg pieile de pe fund picioare sau brate...la burta am ceva -uri,vergeturi [aparute in sarcina-127 kg. inainte sa-l nasc pe domnisoru'] de care stiu ca nu mai scap never ever + ceva piele in exces dar in nici un caz nimic ''curgator''..daca n-ar fi vergeturile as purta fara jena costum de baie din 2 buc.
ANDANII cred ca-i imposibil sa pui 2kg./2 zile..sigur sunt de-alea false
si io am mancat sambata porumb fiert[2 buc.]in locul cinei..si azi o comit din nou,tot in loc de cina....pepene verde la fel [doua zile la rand]+ prune + mere de vara..am dat iama in fructe de parca ar veni sfarsitul lumii ...da' ma consolez cu gandul ca le mananc in locul unei mese
pogacele cu jumarii?...facute in casa?...astea si pe mine m-ar termina mai ales ca n-am mai mancat de ceva ani ''bunatati de la bunica''....
tu fete da de ce nu mai e BRANDUSIKA in lista ?..io acum am observat ca nu e....




NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

ce nu-mi place deloc de cand am slabit sunt au intrat la apa cu totul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata!!
Vaaaai, Andanii, nu esti cuminte deloc!!! da' las' ca macar ti-ai facut poftele. ma mir ca plivitul ierbii nu te-a ajutat macar un pic. eu tot visez sa am o gradina pe care s-o muncesc, sa ma tina slaba..
Bravo, Maya si Somleac ptr "slabiciuni"
Puisorule, daca mai zici de inghetata aia acum ma sui in tren si ma duc direct la Suceava!
Anne-Mary si eu tot asa patesc la socri! n-am ce sa le fac!Dar lasa ca atata bucurie au si ei! Cand ne ducem pe acolo ne indoapa ca pe bebelusi.
Catalishka cre' ca piticotu tau a fost in al noualea cer la joaca cu catelusii! mi-inchipui ce fericita ai fost sa te trezesti la 6 ca sa iesi la joaca cu cateii!
Ei,Sanse, te-ai mobilizat? eu azi nici n-am indraznit sa ma cantaresc, dupa orgia din we. Sambata de ziua lu barbatu-meu am mancat praji (3 bucati) si am baut bere (2 bucati), iar ieri am facut inghetata de afine (cu Hulala si cu zahar, asa ca...) si am mancat-o pe toata (1kg!), deci, vai de dieta mea.
Dar azi.....
meniul:
MD: prune + cafea + rosii cu branza
G : o felie de lubenita
P : mancarica de fasole galbena
C : broccoli cu cascaval
FARA INGHETATA!!!
Va si va urez o saptamana minunata!

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

-400g si la mine !!

Se putea vorba lui Somleac si mai bine daca eram mai cuminte.

Am fost la restaurant de 2 ori vineri, ca la mine si cand nu merg, dar si cand merg, nu ma incurc.

De mancat a fost in general Monti, dar gustat si inghetata, si din gogoasa copiilor.
Sambata am fost la un fel de balci, tare bine este sa schimbi peisajul.

Pentru sapt. asta, avem ciorba de dovlecei si ghiveci cu legume permise. Plus diverse carnuri: chiftele, pulpe la cuptor etc.

A, si vineri am primit complimente, toata lumea ma intreba ce am facut de am slabit.

Andanii, nu se poate 2 kg in zile.
Astea vor zbura repede.

La toate fetele, feliciteri pentru mobilizare si o sapt. buna fara abateri.



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cam slabuta activitatea azi. V-a topit caldura asta infernala?

Andanii, eu cred ca ti-ai pierdut ambitia. Da sa nu te superi pe mine, da? . Poate daca ti-ai stabili niste obiective mai mici, gen sa slabesti 1 kg pe luna, ai fi mai focusata pe targetul asta apropiat.

Somleac, doar atat ne spui? Felicitari pt slabire

Cristina,zi si mie cum e ciorba de dovecei? Felicitari si tie

Maya,stii vorba aia ca pofta vine mancand. Nici eu nu am fost niciodata vreo mare sportiva dar am vazut ca degeaba am slabit ca tot nu sunt multumita cum arat. Asa ca m-am apucat acasa. E foarte greu sa fii consecventa prima saptamana si dupa-aceea devine obisnuinta. Si cand incep sa se vada si rezultatele nu te mai lasi.

Ninha, sa stii ca ar merita drumul, asa e de buna

De pranz am papat doar 3 felii de wassa cu hummus si ardei. Dupa-amiaza am facut Plyometrics( doar vreo 45 de minute din 60 pt ca e criminal, curgeau apele pe mine ca la sauna), apoi cina cu wassa si salata de vinete cu usturoi si tahini. Si inchei meniul victorios cu un bol de inghetata

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput