MONTIGNAC (145) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

mi-am luat o orhideea mare si frumoasa , alba imi doresc de ffff mult timp si-acuma mi-am facut o bucurie

andanii


sa-ti fie de bine si sa te bucuri de ea!
eu nu stiu cum sa le ingrijesc, am avut una si mi-a murit, saraca

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Somleac, am fo la Moneasa prin 2007, am stat la Cerbul Albastru, cea mai dichisita pensiune la care am stat ever la noi in tarisoara...si ne-am balacit la strandul de acolo, era fff ok. Of ca abia astept sa ma apuc si io de p90 x asta...

Andanii, sa iti tina orchideea, si io am primit una luni, dar micuta este foarte gingasa, chiar nu stiam ca exista si marimea asta...

gata bagajele, la 4 juum vine dl sotz, io acuma ma apuc sa car bagaje cu Razvanelu...asa cate putin cate putin, in afara de magaoaiele de valize...puuup, papaaaaaaaaa

Catalina, mama de pui mic Razvan din 26 iunie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

ninha iti transmit si eu felicitari intarziate dar bine meritate.
Andanii ma bucur mult ca ti-ai cumparat o floare asa frumoasa. E putin pretentioasa, soare mult dar nu direct (eu o tin pe Vest si ii merge bine), apa pe timpul verii de 2 /saptamna si neaparat un sol bun (exista pamant special pt orhidee dar am vazut doar la pungi de 10 kg si e mult prea mare). Dar daca moare sa stii ca nu e vina ta. O data scoase din mediul lor automatizat ... nu se acomodeaza multe la mediul de acasa. Dar cu putin noroc o sa te fericeasca cu floricele multe si frumoase.
Maine e ziua soacrei mele si mi-e groaza de cat o sa faca de mancare.
Ce parerea aveti despre fasole in faza I? Se face intr-un anume fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hello

Bravo Ninha . Ma bucur ca se inmultesc fetele de pe lista finalistelor.

Andanii, sa iti traiasca orhideea. Daca te pricepi la ele am si eu o intrebare: am o orhidee primita acum mai mult de doi ani,careia i-au cazut florile si nu a mai inflorit.Mai are rost sa o tin? Sau trebuie sa ii fac ceva special?

Catalishka,relaxare placuta sa ai

Somleac, eu peste tractiunile alea sar ca nu am cum sa le fac. Sa stii ca nu e asa greu cum pare, dar nici eu nu pot sa fac chiar toate exercitiile. Mai ales flotarile ma omoara . Azi am facut arms and shoulder cu noua banda ce am cumparat-o si mi s-a parut mult mai eficiente exercitiile decat cu greutatile de 1 kg ce le am. Distractie frumoasa la Moneasa

Melany, hai da un semn ca esti bine

Ariel, multumim pt ca ne-ai spus. Off saracii parinti prin ce pot sa treaca .

Ninha, unde e topicul cu bebelasul sa ajut si eu cu cativa banuti.

Meniu azi:
MD: un ou fiert cu rosie si cu o jumatate de lipie monti
P: iaurt si covrig( mi-am uitat pachetul acasa )
C: fasole verde fiarta cu usturoi si o lingura de smantana

Maine dimineata plecam la o nunta la Falticeni asa ca ne mai "auzim" luni. Un weekend frumos sa aveti

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne`mary

Ce parerea aveti despre fasole in faza I? Se face intr-un anume fel?


Annemary, teoretic o poti face oricum adica cu carne pt ca are IG sub 35. Doar ca unele fete spuneau ca stagneaza de la ea.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Ninha, unde e topicul cu bebelasul sa ajut si eu cu cativa


Iata-l: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154697z

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ninha,din pacate nu merge linkul .

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Felicitari Ninha...

Astazi am gatit toata ziua....
Eu am papat de post,numai tampenii.

Maine merg la ziua unei fetite...Duminica la padure....

Sper ca de Luni sa ma mobilizez....

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Neatza neatza...

Sunt la ai mei, numa ca piticot s-o gandit ca trebe sa inceapa joaca cu cateii de la 6 asa ca nici io n-am mai durmit tot de atunci, ca ai mei sunt plecati cu dl sotz la Falticeni (Puisor poate te vezi cu ei ) caci astazi e sarbatoare in famelie...fratele meu termina scoala de jandarmi, si au mers cu toti sa ii faca galerie, io am ramas asadar singura cu piticu'...

sa vad ce ma fac singura cu el cu doi caini si cu 30 de curcani bio-eco pe care tata vrea sa ii creasca pentru hrana nepotului si care cica treb sa pape din doo in doo ore ca-s fomisti, noroc ca lui R ii place sa rupa iarba sa le dea sa pape caci e INNEBUNIT dupa pasaret...

va pup ma duc la curcani...

Catalina, mama de pui mic Razvan din 26 iunie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza. Merci puisor...atunci nu cred ca o sa fac fasole caci nu veau sa stagnez. Azi aveam 79.5 dar in week-end mergem la tzara si o sa se supere socrii daca nu mancam (o ia personal "nu-ti palce ce am gatit?"). Deci la raport nu o sa mai am 79.5.
un weeke-end placut

Mergi la inceput