Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Bea iti trimitem multi pupici ca sa fii tare......
Alexutza pt "important e sa manance",eu nu folosesc biberoane(ca nu accepta printesa) dar stiu ca nimeni nu mananca la maturitate cu biberon(sunt lucruri de care se poate dezvata,la fel ca si de pampers...etc)
Miremia,multumim de capitol


Lucia,Alexutza....ce site asoss?....nu-l cunosc...o sa dau un search pe google

Eu am chef sa strig in gura mare IMI IUBESC COPILUL .....se poate?am un moment de nostalgie

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!


Uite www.asos.com/" target="_blank">aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Bea iti trimitem multi pupici ca sa fii tare......
Alexutza pt "important e sa manance",eu nu folosesc biberoane(ca nu accepta printesa) dar stiu ca nimeni nu mananca la maturitate cu biberon(sunt lucruri de care se poate dezvata,la fel ca si de pampers...etc)
Miremia,multumim de capitol


Lucia,Alexutza....ce site asoss?....nu-l cunosc...o sa dau un search pe google

Eu am chef sa strig in gura mare IMI IUBESC COPILUL .....se poate?am un moment de nostalgie

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!


Uite www.asos.com/" target="_blank">aici.

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami
Multumes,o sa imi clatesc ochii
Apropo de gel de dinti,noua medicul ne-a recomandat ANBESOL,nu stiu daca e si in Ro...dar la printesica parca i-a luat durerea cu mana

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Miremia eu i-am dat si combinatii dintr-astea mai ciudate si dupa ce a inceput sa pape le-am eliminat .... teoretic nu e bine sa le amesteci dar ....

Elena de Iustin Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Alexutza sotul cam maraie la mai multe dar .... asta e daca nu a vrut sa ii dam LP atunci cand se putea acu' refuz eu sa il las flamand pe puiut ca sa il accepte

Elena de Iustin Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Bea multa sanatate sotului si multa putere tie

scriu cate un mesaj pe rand de frica sa nu le pierd, fac papi (pui cu hribi si smantana e monti?)

Elena de Iustin Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_iulia

Bea multa sanatate sotului si multa putere tie

scriu cate un mesaj pe rand de frica sa nu le pierd, fac papi (pui cu hribi si smantana e monti?)

Elena de Iustin Gabriel


Eu fac mereu (poate prea des) pui cu ciuperci si rosii. Cateodata mai pun si putina smantana pt gatit si da, cred ca e monti (puiul si ciupercile sunt, smantana nu stiu exact).

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_iulia

Bea multa sanatate sotului si multa putere tie

scriu cate un mesaj pe rand de frica sa nu le pierd, fac papi (pui cu hribi si smantana e monti?)

Elena de Iustin Gabriel
Hribi cred ca da,ca e un soi de ciuperca(din cate stiu eu) dar smantana cred ca nu e monti.............dar eu as manca multa smantana ca abia am 50 kg

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Iarashi v-am pierdut urma...lipsa acuta de timp, pc stricat si mai greu de reparat aici la tzara etc etc... De recuperat nici gand...asta este, sper sa ma primiti si asha.

Despre fete? Alena se ridica singura in fund, Natalia doar pe jumatate, au inceput sa intinda manutzele ca sa le luam in bratze, se balacesc super frumos in piscinutza (le pun putzina apa si stau acolo si pe burta si pe spate si in fund), nu vor deloc sa stea singurele, se plictisesc repede de orice activitate etc etc...stiti voi, din astea...
Dinti inca nu...si nici semne...
Diversificarea (am hotarat sa scriu din nou) - mai merge mai stagneaza... au toane. Mai ales Natalia... Fructe nu mai vor nici una de nici un fel si sub nici o forma (am incercat pana acum piure dintr-un singur fruct, piure din combinatzii de fructe, compot cu pulpa, fructe cu lp si cereale). Macar pranzul (2 feluri) de obicei il mananca satisfacator, iar gustarea de dupa-amiaza este iarashi de regula un succes (un iaurt simplu, un iaurt cu fructe pasate, branza cu smantana, orez cu legume - astea am incercat pana acum). Inca se scoala noaptea pt o masa de lp... Plus ca Alena deja de vreo 2-3 luni se trezeste frecvent noaptea si plange...ori se linisteste singura pana ajung eu la ea, ori ii indes suzeta in guritza si adoarme...asha ca frecvent doarme cu mine in pat (noi inca dormim separati - eu si tati - din cauza de bbi) si dimineatza ma doare spatele de mor ca o tot feresc pe ea noaptea...

Tati e in concediu si vroiam sa mergem o tura pe la mare...dar cum leftereala e la putere, se pare ca amanam sau sarim peste ...

Cu dieta...se pare ca stagnez si eu...cu mici incalcari dar multe mi-e sa nu incep sa si pun. Oricum, pana acum am slabit 5 kile intr-o luna jumate...Si cu sportul am cam rarit-o, dar sper sa ma mobilizez cat de curand.

Cam atat despre noi...cum nu sunt la curent cu ce ati mai facut voi ()...nu prea am ce comenta...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Am fost la magazinul bio de pe Decebal si avea fructe bio. Merele erau 16 ron/kg. Eu am luat 2 bananute bio (tot 16 ron/kg) si niste nectarine in curs de certificare.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui elena_iulia

Bea multa sanatate sotului si multa putere tie

scriu cate un mesaj pe rand de frica sa nu le pierd, fac papi (pui cu hribi si smantana e monti?)

Elena de Iustin Gabriel
Hribi cred ca da,ca e un soi de ciuperca(din cate stiu eu) dar smantana cred ca nu e monti.............dar eu as manca multa smantana ca abia am 50 kg

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!


50 KG ???????? acu pot sa fiu invidioasa nu?

Elena de Iustin Gabriel

Mergi la inceput