Fetele din Germania si prietenii lor (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Simo, nu am sarbatorit cine stie ce, am avut un tortulet mic acasa si am sarbatorit doar noi 3 iar a doua zi am dus o praji la gradi si niste suc si a srabtorit acolo cu copiii.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor, poftiti la de dupa masa de pranz.
La multi ani tuturor cu ocazia zilei nationale a tarii adoptive.!
Noi am profitat de vremea frumoasa si calda de azi si ne-am plimbat prin padure. Am cules o tava plina de castane comestibile, care acum sunt la cuptor.
Va doresc tuturor o duminica frumoasa!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Cum iti dai seama care-s comestibile?
Noi am fost la Oktober Fest, foarte aglomerat era, am stat 2 ore si am plecat, macar copiilor le-a placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor, e gata .
La multi ani, Patrizia! Trischa, poate mai treci pe aici sa ne povestesti de voi!
Castanele comestibile sunt mai mici decat cele obisnuite si nu-s rotunde, au o parte plata si una bombata. Si "carapacea" de spini arata altfel, mai mica, cu spini mai fini si mai desi. Intr-o "carapace" din aia gasesti cam 3-4 castane.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata, eu sunt la , nu vreti si voi? E pentru toata lumea!
Va doresc tuturor un weekend placut!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Va servesc ultima inainte de concediu. Sper sa mai gasesc subiectul cand ma intorc.
Simo, tu pe unde esti?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

salutare si scuze ca n-am mai intrat...
tot in ro sunt, vreau acasa si nu stiu cand vom pleca, suntem eu la galati si el la vapor, mai face o cursa pe aici, poate apare marfa pt. vest, e frig si ma simt tare aiurea...
va pup



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Am revenit si noi marti din Romania unde am petrecut pe cinste. Ne-am simtit foarte bine, am avut parte de un botez foarte reusit si un finut dulce-dulce, sotul meu a sarbatorit implinirea a 30 de ani cu o multime de invitati si ne-am distrat la maxim... Asa ca ne-am intors cu amintiri frumoase!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

salutare! eu tot in ro , acum incarcam la constanta pt. unguri si de acolo se pare pt. olanda, sper sa se miste treaba cat mai repede ca sunt plecata de 2 luni de acasa si o sa mai dureze vreo luna pana ajung iara...noroc ca fiica-mea e obisnuita fara noi...
alex ma bucur ca v-ati distrat in ro, la multi ani lui cristi! eu nu pot spune ca mi-a placut tare dar macar m-am intalnit cu prieteni, m-am simtit tot timpul pe picior de plecare, in fiecare zi mai faceam cate un bagaj pe hol (am umplut masina!) si am stat la cumnata mea, in apartamenul nostru intram doar cateva min. sa las/iau ceva...
va pup



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Poftiti la . Cam tarziu o dau, ce-i drept, dar e buna oricand, nu?
Eu am avut liber si luni si ieri si taaaare bine a mai fost! Am plantat in sfarsit bulbii de toamna si sper ca la primavara sa am floricele frumoase. Am pus ghiocei, branduse, zambile, frezii, lalele si narcise. Abia le astept. Am scos si daliile si crinii pe care i-am avut anul acesta si m-am ales cu o gramada de radacini pentru la primavara. Nici n-o sa am loc sa le pun pe toate dar am sa pun cat mai multe. Trandafirii, visinul si inca cateva plante le-am musuroit si urmeaza sa le invelim (mai putin visinul). In rest nu stiu ce ar mai fi de facut. E primul an cand pregatim gradina de iarna si nu prea ne pricepem. Si e si prima gradina pe care o avem.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput