Cu dragoste din Iasi (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Ioi..ce sarbatorita-s pe aici!!

Multumesc frumos pentru urari!

Noi am fost intr-un mic concediu,..apoi am stat mai mult pe la casa.
V-am spus ca mananc dovlecei de la mine din gradina de vre-o luna?Si de curand si castraveti si rosii..iar saptamana asta cred ca pun de o salata de vinete..cu vinete si ceapa tot din gradina?

Gabi..uau,eu nu stiu daca voi putea sa o trimit pe Catalina singura nici macar in tara intr-o tabara..d-apoi ..ai curaj nu gluma!Bravo tie!

Oana ,chiar asa ,ce cauti in Germania?

Carmen, concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata! Va ofer un pahar de sana cu cereale si cafelutza dupa, abia am pus ibricul pe foc!

Am revenit iar din peregrinari pe la rude...si constat ca e bine sa ai casuta, sa ai umbra...sa culegi o rosie sau o pastaie din gradina ta...Adriana te felicit pentru gradinita cu rosii si legume si ce mai e prin ea!

va doresc o zi racoroasa,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Adi,microconcediu vrei sa spui, nu? Ca pentru ala normal mai am de asteptat vreo 2 saptamani...
Dar oricum, ne 'auzim' abia luni de acum.
Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Carmen,uite de aici unu mic,de colo unu si mai mic,..adunate la cel normal..faci oricum mai mult decat mine..6 zile dupa trei ani..:)Da bune si alea,nu ma plang..:))

Gabi,uite cateva poze cu gradina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Fetelor, cum pot gasi si eu o persoana din Iasi pe care o caut? Am incercat la 'telefoane', dar nu apare nimic. Nici google, nici yahoo, nimic. Mai sint alte site-uri de evidenta a populatiei din Iasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Incearca aici


http://www.carte-telefoane.info/

http://www.cartealbastra.ro/

http://www.paginialbe.ro/


Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata!
Adi, ti-am vazut gradinita cu prim arosie, cu dovlecei si cu "musca" sau ce era acolo? Avea ceva special sau era prima?

Iuliana, bine ai revenit! Ce mai faci? Cum iti mai este?
Poate daca pui numele aici sau trimit un pm la fetele din Iasi exista posibilitatea sa o cunoasca cineva. Te putem ajuta cu placere, sunt sigura ca fetele te vor ajuta.
Pupici, o cafea aromata va ofer, si inca astept cafelutza de la Lacramioara sau frapee-ul.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

AAAAA...si azi avem sarbatorita!
LA MULTI ANI IOANA!!! Sa fii iubita, fericita si mandra alaturi de "baietii" tai! Si nu in ultimul rand petrecere frumoasa astazi!

La multi ani inca o data si multi !

Fetelor, nu mai facem si noi o "intalneala"?

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Gabriela, merci de info...nu functioneste nici una:). Asta e....nu dau numele ca vreau sa ramin incognito:) ca nu vreau sa stie ca o caut.

Merci si de intrebare. Sint binisor...azi chiar m-a apucat depresia si tristetea ca m-am gindit la Iasi si Romania in general, cu toate ca mi-am propus sa nu mai fac chestia asta.

Va doresc o vara frumoasa...atit cit amai ramas din ea:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, v-a toropit de tot caldura? Pe unde sunteti?
Azi e o dimineata racoroasa, asa ca dau o cafeluta in balconul meu plin de floricele....am scos plantele din casa si le-am mai inmultit, am tot pus prin ghivece noi frunzulite noi cu mustati , de la violete, apoi o calachoia am impartit-o in 3 ( sper sa se prinda, ca am vazut niste radacinute pe crengutele scoase din ea), si inca vreo 2 floricele carora nu le stiu numele.
Poate azi ploua...ar fi suuuper, caci azi noapte n-am putu sa dorm de caldura...a fost cumplit, bvreau casa la munte.

Pupici si o duminica racoroasa,

Gabriela si baietii toropiti de caldura

Mergi la inceput