"Abdomen extra-plat (34)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Ele,cu intirziere si din partea mea LA MULTI ANI!sanatosi si fericiti!

Marina,felicitari pt. salon !
Cine mai e cu "bube"?Nici eu nu ma simt bine azi,am dormit 3 ore azi -noapte si acum ma doare stomacul,burta naiba stie ca ma doare tot prin zona aia.Ma ia un lesin de numa.Si am comis`o iar,am papat doua painici mici una cu gustard cream si alta cu cioco cream.Dar eram lesinata de foame (la 15:30) si am luat si eu ce mi s-a parut comestibil(la durerile ce le am prin burta) si cum molfaiam de zor la painea mea era sa intre un bolovan cu`n truck in mine bine ca l-am vazut la timp ca el nu avea nicio treaba,trecea ca in paine la cedeaza trecerea!
In fine,I`m alive its all that matters in ciuda dusmanilor si ma duc sa ma mai lupt inca o ora cu durerile de stomac si munca.

Ramy,same here cu card-ul.Facui niste poze acum 3 zile proaspat iesita de la dush si vroiam sa ma admir in voie cind colo cica "card error" si nu-i nicio poza pe el ,asa ca nu esti singura
Gata,mi-a expirat biletul de voie.muah

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ele la multi ani!!! cu intarziere si din partea mea ,am scris aici pentru ca nu sunt sigura ca ne mai citesti si dincolo ..... oricum te asteptam sa mai scrii si pe acolo macar din cand in cand ...

spor la sport fetelor

deus esti absolut fantastica , cata ambitie poti avea

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

VAI, MULTUMESC ANDANII
nu-s fantastica, pur si simplu am decis la 33 de ani ca nu mai spun nu la orice ciudatenie din viata mea si ca nu mai las frica si educatia cretina sa ma tina in loc si in viitor sa regret ca nu am facut sau incercat ceva:-)))

plus, orice incercare apare in viata mea si-mi da emotii de fac diaree de frica nu o refuz ci-mi spun de 1 mil de ori ca "si asta trece" si nu patesc nimic grav Asta patesti daca te loveste calu!

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Oameni buni, mie mi se intampla ceva ciudat...
nu v-as fi intrebat, dar azi chiar am zis ca dau ortul popii.
Mi s-a intamplat de cateva ori ca dupa ce termin de facut exercitiile sa ma apuce o durere de cap, stomac, greata, reflux, si tot tacamul.
S-a mai comfruntat cineva cu asemenea stari??
As fi zis ca-i o coincidenta, dar noaptea asta chiar ca nu-i a buna, am vreo 6 ore de cand mi-e rau de mor, e 4 a.m la mine, l-am trimis pe al meu la farmacie ca nu mai pot de rau.
Si mereu ma ia dupa ce termin exercitiile...ameteala, durere de cap, stare de rau,parca ar fi o indigestie, nu inteleg....

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Hai ca ma bag si eu in seama la subiectul vostru ca stiu ca aici sigur primesc raspuns

Aveti idee daca alaptatul e compatibil cu sportul? Am nascut de 5 saptamani (natural si f usor) si m-as apuca de ceva miscare (clar si ceva abdomene). N-am kg de dat jos :)) dar nevoie de tonifiere sigur am

Cu ce sa incep? Pilates, jogging...? La sala nu pot ajunge din motive evidente :))

Ceva experiente si idei?



-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Hello!

Nikole, si eu patesc asa uneori dar la exercitii foarte solicitante, gen tae-bo sau step, unde sari si topai si te agiti extrem de tare. Eu asociam asta cu ulcerul si ajunsesem sa controlez situatia prin controlul a ceea ce mancam si neaparat a mancatului inainte cu minimum 2 ore.
E posibil sa fii slabita, sa ai ceva avitaminoza, nu stiu, sa fii cu sistemul imunitar in pioneze, cumva? Un organism obosit nu-l poti solicita caci ii vei face mai mult rau...
Daca ai unde face un set de analize mai bine fa-l, caci nu e normal ce se petrece cu tine. si un gand bun

Deus, da, se pare ca ne vom vedea. Am emotii....

Ele, La Multi Ani si de la mine. Ma simt ca un cal cu de-aia la ochi, de n-am fost atenta la nimic in ultima perioada....si doar vorbeam de raci si perioadele lor.

Raport sportiv: am bagat ieri 4 ture de scari....si am ridicat stacheta, mi-am pus 10 kile-n spate, de test sa vad cum ma simt. Greutatea a fost ok, o simteam la picioare, pe kur, in schimb m-a simteam ca tine Nikole....pe mine in momentele acelea ma ajuta daca ma concentrez pe o respiratie care sa "bata" restul ce se petrece (greata, ameteala, caldurile care ma trec...). Asta am prins-o din scoala, importanta respiratiei si felurile de respiratie. De obicei asta ma trece puntea.

Mi-am inceput dimi cu sucul d orz....m-am trezit la 10, deci acum pot si manca: iaurt cu in, germeni si zmeura.

toata gasca

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Louisea ai zis-o singura: pilates, jogging, niste yoga. Gasesti pe net tot felul de filmulete cu care sa cochetezi.
Join the club. E ca la AA aici, ne "suportam" reciproc. doar ca la AA nu e la fel de fun activitatea!



Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Multumesc fetelor..dar nu e bai cu urarile ca si eu sunt cu capul in nori si uit zilele de nastere a pers importante.
Deus cred ca de la snitele de dovleac pe care le-a facut soacra de data asta in ulei. Eu le fac la cuptor pe hartie de copt. Dar acuma nu m-am bagat eu moderna peste ea. Si asa imi trebuie.
Andani va citesc si dincolo ca imi sunteti dragi.
Cu starile de voma in timpul sportului patesc si eu cand sunt foarte obosita. Si zice Shaun ca daca nu ne simtim bine sa luam pauza ca sportul nu il facem sa ne simtim mai nasol. Deci trebuie alese antrenamente in functie de starea noastra de oboseala.
La mine e lege..la 8 seara sunt obosita mereu.


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Aseara l-am inselat pe Shaun Da' tot cu un negru, se pune? e drept ca e cam batraior... da' mi-a fost dor de un pic de tae bo, am facut doar vreo 15 minute si dupa aia vreo 15 de bicicleta, dar tot inselat se numeste

azi mi-am propus sa mananc puuutin, am bagat un ou fiert pe la 9, pe mai tarziu am juma de litru de sana si un iaurt natur si pe seara o ciorbita. Si atat. pe 7 august am o nunta si vreau sa fiu extraplata ca sa ma simt bine in rochita chiar daca o sa mananc la nunta.asa ca mai bag cate o zi de "sacrificiu" pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

deus ba da esti fantastica, citesc de ceva vreme la subiectul asta, deja va stiu si admir pe toate .... dar pe tine in special ... esti model, ai ambitie, esti constanta in gandire , pur si simplu esti hotarata si nu te schimbi cum bate vantul
de ce spun asta ???? pentru ca si eu stiu teoretic ce vreau de la mine, stiu ca vreau sa schimb , am si schimbat de cativa ani incoace modul de alimentatie , am slabit foarte mult (22kg) dar ar mai fi macar vreo 15kg de dat jos .... am inceput sa fac sport intens (chiar si zilnic eram la sala perioade luni) dar dupa o vreme (doi ani) m-am cam lenevit ... sport fac doua saptamani si apoi daca intervine ceva o zi doua uit de sport si iar nu merg o luna si apoi o iau de la capat , cu mancatul iar e aiurea , mananc sanatos fara prajeli, cartofi ... mananc in stilul lui Monignac .... dar o mai dau in balarii cu cate o ciocolata, inghetata, mai rontaieeli gen alune, seminte , covrigei doi ani de zile am fost mai mult decat cuminte da anul asta , poate si din cauza recesiunii nervi si stres mare, motive sigur ai zice tu probabil, parca am innebunit

nah ...m-am descarcat si eu aici la voi putin ..... asta ca sa-ti arat deus de ce te apreciez ... pentru ca si eu stiu ce vreau , dar nu mai actionez, dar nu stiu de ce am nevoie sa ma ambitionez dinou .... pur si simplu s-a intamplat ceva, am nevoie de un nou impuls, de o motivatie , nu stiu nici eu de ce am nevoie ... o fi si varsta ??? cand ma gandesc ca in curand o sa fac 40 (sotul meu a facut acuma si parca am intrat eu in depresie pentru el gandindu-ma ca si eu imediat ajung acolo )
hai ca am deraiat putin de la subiectul vostru ... cred ca nu e chiar locul potrivit sa intru eu sa ma plang la voi si sa va stric bucuria sportului ma scuzati daca v-am suparat destainuindu-ma la voi

andanii

Mergi la inceput