LMA-Copilasi de Iulie-August 2004 * 53

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Olivia, sincer, de cand am luat creditul si l-am cheltuit in 3 zile, nu am mai calculat...
Centrala ne-a adus-o cineva din Italia, aflu detalii mai dupa-amiaza...

Semineul de costa cam 60 milioane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim - uite www.marmista.ro/aplicare_vopsea_epoxidica.html" target="_blank">aici ca sa-ti faci o idee cam cum ar arata podeaua garajului...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hello!! Kim... ceva se intampla cu voi, la voi...prea merg toate de-andaratelea! Eu cred ca sunteti prea duri in negociere si gresiti cand luati pretul cel mai jos.

Nu v-am auzit de cand ati inceput sa fi fost multumiti de vreo echipa, nu stiu ce sa spun...dar suntem in romania, pe muncitori si mai ales pe sefii de echipe trebuie sa-i mai "atingi" cu o bere, cu o cinste, sa-l mai gadili la orgoliu, sa-i faca placere si sa vrea sa lucreze pentru tine, sa-si doreasca sa-l recomanzi mai departe. Ori daca voi sunteti tot timpul cu arma la picior si schimbati echipa dupa echipa, crede-ma ca ti se duce vestea si meseriasii de calitate te vor evita sau te vor taxa la mp cu banii la saptamana.

Ce folos ca ai scos un super pret la constructia la rosu, daca acum ai probleme la finisaje si cheltui exact banii economisiti? Si cu tencuiala mecanizata e o capcana...daca ii iei pe sus si tipi la ei, o sa-ti faca repede suprafetele- pereti dar la colturi, imbinari tavane, etc unde e greu si nu se pot face mecanizat o sa evite sa lucreze, o sa-ti ceara banii la mp pe cat au lucrat si o sa ramai cu colturile si muchiile prost facute. Si pe urma bagi la bani in glet sa indrepti peretii materiale si manopera de nu vrei sa-ti imaginezi.

Nu te supara pe mine ca-ti spun, dar zau imi pare rau cand aud cum dai numai peste tampiti si eu cred ca incercand sa faci totul cat mai eficient dpdv bani, ajungi sa dai numai peste necalificati care incearca si ei sa intre pe piata si de asta dau pretul mai jos... stii tu .. faci o lucrare, doua, cu bani putini dar ... inveti pe pielea respectivului si pe nervii lui.

Oricum, e doar o parere personala, eu iti tin pumnii mai departe sa reusiti cat de repede!!

Noi am facut PIF -ul la centrala, gata am si apa calda. M-am si amuzat pe seama lui husband, acum nu mai vrea el sa luam toata mobila din apt ca doar..."nu ducem toate vechiturile acolo".. vechituri din 2007 care va sa zica, au trei ani!!! Si aragazul e cam... "jigarit" !!! Dar ...i-am pus extrasul de la banca pe laptop si cand a vazut soldul de la cele doua credite a concluzionat: "putem sa le mai tinem o perioada"

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Gaz la GDF suez energy dureaza maxim 45 de zile pana ai gazul. Noi am avut gazul muuult mai repede decat am putut pune centrala in functiune (ca pana am facut instalatia, caloriferele, tevile... etc) dar termenele depind de furnizorul local. Nu stiu in Ctanta cine da gazul, dar am mai auzit la cineva din zona 9 luni.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Andries, deci te muti weekendul asta? Bafta!!


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries
M-am si amuzat pe seama lui husband, acum nu mai vrea el sa luam toata mobila din apt ca doar..."nu ducem toate vechiturile acolo".. vechituri din 2007 care va sa zica, au trei ani!!! Si aragazul e cam... "jigarit" !!! Dar ...i-am pus extrasul de la banca pe laptop si cand a vazut soldul de la cele doua credite a concluzionat: "putem sa le mai tinem o perioada"

Andries


eu am spus chiar ca sunt dispusa sa ma mut deocamdata fara mobila de bucatarie, cu o masa si aragazul antic pana ce vom avea fonduri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Imi pare rau daca v-am lasat impresia ca sunt zgarcita si ca iau numai echipele care ofera un pret mic ca manopera..dovada ca si pe Robi a costat-o cat si pe mine pastrand proportiile casei...astea sunt preturile de acum!!Nu am schimbat decat 2 echipe...nu stiu de ce s-a inteles la mai multe..Ele au fost angajate doar pt "la rosu".Am avut muncitori calificati strict pentru etapa in curs..nu cred in mesteri buni la toate! Mereu li s-a facut cinste..mereu au fost dati bani pe blat la muncitori,fara sa stie seful lor. Bere si altele...nu le mai pun la socoteala! Dar lasa ca merge si asa..la noi nu tine!La manopera mereu am dat cat s-a cerut (chiar am certat sotul ca nu negociaza), noi am negociat DOAR la pretul materialelor cumparate.
Cum sunt dura si am luat cel mai mic pret??? La termopane am ales cel mai mare pret (in favoarea calitatii)..am ales varianta 280 mil(din 7 variante) cand cea mai mica oferta a fost de 5000 euro!Dar de unde sa stiu ca nu vor avea echipa din Cta si aduc pe unii de la Slobozia?
Apoi tencuiala mecanizata nu-i capcana..ei fac si gletul..tot..Deja sunt la glet si au facut totul pe banii lor ..nu au cerut 1 leu avans..ba ei au platit si materialele pana acum! Platim la sfarsit daca suntem multumiti.Oricum am dat cat au cerut pentru ca sunt singura firma din Cta care fac asa ceva..tot ei mi-au facut sapa..si toti care au vazut-o au cerut telefonul lor...este perfecta!
Nu stiu cum este in BUc..dar in Cta datorita expirarii certificatului de urbanism (zonal nu al meu personal) dureaza 6-7 luni..si nu-i gluma..Nu ma ocup eu ci firma agreata de Comgaz. Ei vor trebui sa treaca pe la urbanism primarie, Romtelecom, Enel si Raja. Noroc ca in afara de Romtelecom unde nu cunosc pe nimeni..directorii ceilalti sunt ruda cu Sorin ..si sper,fara sa am si certitudinea..ca vor fi mai putine luni.
Noua nu ne iese nimic fara stres..si asta de vreo 15 ani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

LA MULTI ANI, PATRICK! ROXI, sa iti traiasca minunile de copilasi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata dragelor!
Robi multumesc frumos pentru urare!! sa fie toti sanatosi si norocosi.. restul il rezolvam noi!
penultima zi de munca inainte de concediu. iupi
sarbatoritu' azi s-a trezit la 6 bineinteles... la 6.45 nu a mai rezistat si a intrebat "pot sa deschid acum cadourile?"
i-am lasat ciodanindu-se pe lansatorul de gormiti (Pupu vroia sa i-l ia bineinteles... )
ma apuc de munci.
o zi minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

PATRICK
Rox, sa-ti traiasca fiul si princess

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput