Roma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

In acelasi tren din care cobori, doar ca il astepti pe urmatorul, care e la 15-30 de minute (nu mai stiu exact). Oricum pe acolo trec doar Leonardo Express pe care o sa-l recunosti ca e curat si frumos si celelalte FR-1 care sunt cam ca pe la noi.
Aveti grij ca la Tuscolana trebuie sa iesiti din gara si sa mergeti spre metrou. Sunt vreo 5 minute de mers pe jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Daca trebuie sa urc in acelasi tren de ce nu pot sa cumpar bilet din Fiumicino pina in Tuscolana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Noi n-am reusit. Am butonat automatele de bilete pe toate partile. Explicatia ar fi ca intri intr-o alta arie metropolitana, aeroportul fiind in afara orasului....nu stiu, daca reusesti e foarte bine.

Este varianta cea mai ieftina, din pacate, la dus nu am reusit sa ne descurcam pentru ca nu intelegeam de ce trebuie sa cumparam bilete de la Parco Leonardo (noi incercam sa luam din aeroport), insa la intoarcere a fost super.

Am plecat din Tuscolana pana la parco Leonardo, acolo am mai zabovit prin mall si am luat bilete chiar de la intrarea in mall pentru portiunea Parco Leonardo - Fiumicino.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Multumesc pentru raspuns.Sper sa ne descurcam usor acum.O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Stie cineva cum e vremea pe la mijlocul lui Octombrie? Ploua mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

si noi la jumatatea lui octombrie mergem si am inteles ca e ok vremea....nu prea ploua, dar sunt sanse mai mari decat acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Am o prietena care locuieste la Milano si spunea ca la Roma ar fi ok in octombrie, dar la Milano sau Venetia e destul de rece si ploios. Asa sa fie!

Mergi la inceput