Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (111)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Se cuvine sa lasam pe langa cafeluta alexutzei si niste bunatati, sa cinstim fetele minunate care ne-au fost alaturi in cele mai frumoase 6 luni din viata noastra!!!
Asa ca poftiti va rog la si


LML Sebi si Dragos! Sa cresteti mari, sa va bucurati parintii!

Simplicity, alexutza, decenuela pt urari!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


Sa-ti traiasca si sa cresteti mari si sanatosi.
Mara Ioana se numea si bebe al meu pana am aflat de la doctorita ca este carucior albastru. Mara era apelativul vechi pentru Maria iC, dar o femeie preoteasa, predicatoare, o persoana deosebita, iar Ioana este o sfanta in calendarul ortodox pe 27 iunie.

mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

[quote]citat din mesajul lui simplicity

La multe lunite Mara Ioana,Sebastian Petru,Dragos Andrei

Saa cresteti mari si sanatosi!

mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

SALUTARI
fetele voi ati vazut mesajul de pe contul comun al alexutzei?
Eu sper sa se razgandeasca,
Noi inca mai suntem pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Astazi am marcat o alta premiera. Dupa ce s-a trezit pe la 6, pana sa-i facem biberonul de dimineata, l-am lasat in patut cu jucarii deasupra. L-am gasit pe Bacu al meu dormind pe burta, cu capul intr-o parte, el care pana ieri, se impingea cu nasul in pat cand voia sa-si schimbe pozitia de pe burta.

Ne dau si 3 dinti. Cei 2 de jos sunt aproape iesiti si avem si unul sus. Vin toti odata si dintisorii astia si ne necajesc.

Am facut conjuctivita si am fost la doctor. Am ras cu toate persoanele si obiectele pe care le-am intalnit, aproape am adormit cand dna doctor ne consulta pe la ochisori, si am adormit cu adevarat cand am mers cu masina (dupa ce si-a cantat putin).

Cu ocazia acestei conjunctivite, am mai aflat despre niste servetele cu echinaceea f bune pt ochisori (Iridium) si un gel fara conservanti cu care putem spala ochii mai ales cand suntem in deplasare si anu avem ce ne trebuie

mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Greu cu cele 2 case. Nu stiu cum sa ma impart sa citesc cat pot de mult.

mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Pun si eu o intrebare care nu are leg cu bebe.....care modalitate de epilare vi se pare mai utila?si daca folositi epilatoare care vi se pare mai ok(eu am un braun de vreo 2 ani,dar nu sunt incantata de acest model....acum am vazut model care iti permite sa te epilezi si sub dus-cred ca ar fi mai putin dureros)

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!



Eu am un epilator Panasonic wet/dry care merge folosit sub dus si intr-adevar este mai putin dureros (cu el ma pot epila si la axila, unde pana acum foloseam doar lama). Il folosesc pe picioare, pe brate, axial, mai putin inghinal, unde nu ma pot obisnui cu durerea




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR 1 kg... si apoi inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

De Osanit ati auzit ? Yasmine,tu ai auzit ?cica sunt granule homeopate pt durerile cauzate de eruptiile dentare la copilasi

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)




_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Buna ziua si noi... cam tarziu!
Pai, vad ca de cand am fost eu ultima oara pe-aici s-au cam involburat apele.
In primul rand vreau sa-i urez Miremiei un pentru Mara, si s-o felicit pentru AMR.
Felicitari Alexutzei! Am vazut pozele, Yannis e un dulce si tu ai aratat superb! O mamica frumoasa foc! De locatie, ce sa mai zic...

Cat despre tot ce se intampla, voi trimite mail.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna fetelor!din nou!am trimis de dimi un msg si nimeni nu l-a luat in seama.....oare nu mai sunt binevenita dupa absenta lungaaaaa?sa-mi spuneti va rog si ma voi retrage nu mai insist!daca e ok si va simtiti in siguranta cu mine in preajma va rog da-ti mi si mie pm cu parolele noi sa stiu si eu ce s-a intamplat de v-ati mutat.daca nu e ok sa mai fiu in preajma nu este nici o problema ma retrag de tot si rog sa mi se stearga datele de pe prima pagina.
va multumesc oricum va fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

buna fetelor!din nou!am trimis de dimi un msg si nimeni nu l-a luat in seama.....oare nu mai sunt binevenita dupa absenta lungaaaaa?sa-mi spuneti va rog si ma voi retrage nu mai insist!daca e ok si va simtiti in siguranta cu mine in preajma va rog da-ti mi si mie pm cu parolele noi sa stiu si eu ce s-a intamplat de v-ati mutat.daca nu e ok sa mai fiu in preajma nu este nici o problema ma retrag de tot si rog sa mi se stearga datele de pe prima pagina.
va multumesc oricum va fi!



Of, mi se pare ca pluteste ceva in aer.

Sunt convinsa ca nu a fost cu intentie doar ca fiecare se bazeaza pe altcineva si asta este motivul pt care s-a intarziat trimiterea parolei.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput