Pest Reject - e bun de ceva?

Pest Reject - e bun de ceva? | Autor: elara

Link direct la acest mesaj

Salut.
Am vazut la teleshoping www.telestarshop.ro/product.php?id_product=94" target="_blank">acest produs.

Pe scurt e vorba despre un produs antiinsecte si anti rozatoare care promite ca odata fixat in priza, fara a utiliza chimicale (complet safe pt copii si animale de casa), doar prin impulsuri electromagnetice si prin ultrasunete indeparteaza orice insecta (tantzari, gandaci, paianjeni, capuse, plosnitze, molii, muste, etc.) dar si rozatoarele. Este inofensiv pentru oameni si utilitatea lui e practic nelimitata in timp cata vreme e alimentat la o priza si acopera o suprafata de pana la 200 m patrati (asta nu am vazut decat la tv, nu si pe internet).

Pentru mine suna extraordinar de bine. Urasc insectele de acest tip (in mod special gandacii de bucatarie) si as vrea sa nu-mi mai fac griji in privintza lor dar si a tantzarilor. In plus, cum ei promit 2 aparate la pret de unul (2 mil), as duce unul la tara la bunici poate scapam de muste ca si pe ele le urasc groaznic.

Ce vreau sa stiu eu este daca e chiar atat de bun pe cat promite. Ma contrariaza ca nu am gasit nicaieri o opinie desi am cautat insistent, pe mai multe site-uri unde l-am gasit prezentat.
Asadar: L-a cumparat cineva??? E multumit de el? Sau e o mare farsa???


O sa ii si sun sa vad daca au optiunea de returnare in caz ca nu sunt multumita. Totusi mi-ar fi ed folos daca cineva mi-ar putea spune din experienta cum este acest produs.

Multumesc anticipat.


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin(20.11.2009)
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

le-am testat pe toate cu sunete, lumini, chimicale, plante, etc...plasa de tantari pusa la usa sau la geam sunt cea mai sigura forma de aparare

in cel mai rau caz, va luati ca si africanii o soparla pe care o lasati pe tavan si face ea curatenie
sau o pereche de lilieci care mananca 4000 de tantari intr-o noapte (glumesc nu te supara pe mine)

noi avem plase la geamuri si cand ne intra un intrus folosim in priza pastila pe care o lasam o ora sau doua sa-si faca treaba si dupa aerisim bine camera.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

e in priza de o sapt. cred
in primele 3 zile am omorat singura mustele, de atunci nu am mai vazut dar se poate sa nu fi fost in zona, asa cum nu au fost nici tantari...
l-as fi returnat dar trebuia sa-l fac pachet, sa ajung la posta...si eu is pe vapor
am dat pe el 30 euro plus transport
daca ai rabdare inca max. 3 sapt. il testez mai bine ca ajungem la unguri si acolo ne-au omorai tantarii ultima data, dar nu am net decat la intoarcere...
alti gandaci nu am ca sa vad diferenta...



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Deus, multumesc frumos pentru raspuns.
Avem si noi plase la geamuri dar cateodata mai deschid si mai intra cate unu tantzar ratacit dar e suficient ca sa ne intepe si cel mai rau ma supara cand ii inteapa pe copii.
Cel mai tare ma interesa Pest Reject fiindca acum vreo 2 saptamani am vazut in 2 seri consecutive un gandac la bucatarie si nu stiu daca e acelasi, daca singurul sau nu si eu urasc gandacii de bucatarie. Am dat cu otrava (Regent)chiar in seara aia pe sub mobile, dupa aragaz, frigider, sus pe mobila si nu am mai vazut nimic pana ieri Deci ori otrava nu mai era buna, ca o aveam de vreo 2 ani de cand am starpit niste furnici ce au iesit de sub parchet, ori ca nu se plimbase el "pe unde otravisem eu fantanile"....Din fericire, am reusit si sa-i grabesc sfarsitul... insa..cum spuneam..daca nu e acelasi? Daca mai sunt si altii???

Simona, am rabdare ca la mine nu e o urgenta. Poate mustele cu pricina erau si ele deranjate de ultrasunete dar nu mai gaseau iesirea? Ulterior restul nu s-au mai apropiat de locuinta ta si de asta nu le-ai mai vazut.



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin(20.11.2009)
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

da, speram si eu! dar uite ca intre timp am mai omorat vreo 4 muste si tot mai vad...
deci bani dati de pomana!



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

eu pana acum nu am vazut vreun produs de la teleshopping care sa fie cum e in reclama.
am vazut cu ochii mei cutitele alea minune care taie orice dar sunt praf au niste lame subtiri si daca incerci sa tai o carne inghetata mai bine o lasi balta.din tot setul ala singura chestie folositoare era agatatoarea magnetica.

cer scuze de offtopic dar e bine de stiut.

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui espiritu

eu pana acum nu am vazut vreun produs de la teleshopping care sa fie cum e in reclama.
am vazut cu ochii mei cutitele alea minune care taie orice dar sunt praf au niste lame subtiri si daca incerci sa tai o carne inghetata mai bine o lasi balta.din tot setul ala singura chestie folositoare era agatatoarea magnetica.

cer scuze de offtopic dar e bine de stiut.

I'm not crazy my reality is just different than yours !


Aaa nuuu, e chiar Ok, mi-ai dat o idee care poate fi de real folos potentialilor cumparatori.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Si la mine zburda mustele, cu tot aparatul din priza. S-au mai imputinat doar pt ca am pus si la intrare plasa, dar aseara am vazut si vreo 2 tantari pe care a trebuit sa-i prind eu...
Gandaci nu am desi stau la casa, dar am adus de adara un gandacel (nu stiu tipul, dar era de gradina ) si nu a parut deloc deranjat de aparat. A trebuit sa il dau eu afara

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

dragilor,

nu va mai luati dupa reclamele mincinoase de la teleshopping !
nici unul dintre produse nu are acele calitati sau proprietati pentru care este atat de mult "ridicat in slavi"

ganditi logic : daca s-ar fi inventat aparatul minune care distruge toate insectele si rozatoarele de pe langa casa omului, ar fi dat faliment producatorii de insecticide, pesticide, etc.

produsele de la teleshopping sunt in general "chinezarii", poate de o calitate mai buna decat cele din magazinele gen "orice produs 3,8 ron", dar nici pe departe nu-si merita pretul si nici nu fac ceea ce sustin reclamele respective

elara, la tara, ca sa scapati de muste, incercati sa puneti din loc in loc frunze de tutun; stiu de la bunica mea, cand culegea tutunul, il insira pe sfoara si atarna siragurile de tutun pe toate gardurile, sa se usuce sub actiunea soarelului; ei bine, aceea era singura perioada din an cand scapam cu desavarsire de mustele din curte si din casa; asa e la tara, au conditii sa se inmulteasca, nu prea ai ce sa le faci, decat sa renunti la cresterea oricarui animal sau pasari domestice, sa nu cultivi mai nimic pe langa casa, cel mult flori, mai exact sa elimini acele conditii care le permit mustelor sa se inmulteasca si sa prospere...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina2004 spune:

am vazut si noi acea reclama si din disperare ca nu mai stim ce sa facem cu gandagii de bucatarie ca sa scapam de ei am comandat si noi aparatul pest reject...sper sa fie ceva de capul lui pt ca daca nu...il voi returna inapoi...si merg si la protectia consumatorului.
elara te rog spune-mi si mie cum e ca vad ca tu ai postat luna trecuta descpre acest pest reject.


Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

dupa o luna de testat nu are absolut nici un efect!!!!!!!!!!!
nu cheltuiti banii degeaba!



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput