Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (110)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Buna seara !
reveniram...nu stiu pt cat timp
fost la care4,cumparat saculet de hranire(sarut mana Cristies)Nu ai mai zis,l-ai folosit ?
Am tras o sperietura azi cu Andrei Nu mai eram buna de nimic Tot tusea nu stiam ce are,din ce in ce mai tare si regurgita asa rau tusea i-am dat apa apoi Nimic Tot mai tare plangea si tusea Nu mai avea aer Am inceput sa plang si eu cu el Sotul a zis sa chemam salvarea nu am chemat-o L-am tinut sus si atata a tusit si a plans Il tot bateam pe spate Mai regurgita de atata tuse si intr-un final s-a linistitCred ca s-a inecat cu saliva,ca atata are mai nou Mi s-au parut secole clipele alea L-am tinut in brate si l-am leganat pana a adormit

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Oani, seringa de la nurofen? ceva similar? eu nu pot da nik Emei decat daca foloses seringa de 2-5 ml..... nu i-am dat LP, ci apa cu oscillococcinum, d-astea.... Eu nu mai imi pun deloc problema ca tre sa doarma. nici eu nu dorm noptile intregi, Ana oricum se scoala si ea la 7 ani si...asa ca nu am pretentii deloc de la Ema. Doar ca ea vrea tzatza si nu merge prin casa in puterea noptii la baie. nu ma striga sa ii dau apa de langa patul ei, sau merg sa stau cu ea pana adoarme la loc ca ii e urat...

plecam in excursia noastra favorita de 11 ani incoa': teleleu prin europa de vest.

va pup fetele.

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Am terminat si noi baia si am doua intrebari existentiale:

- mai e cineva care are probleme cu colacul??? Al nostru s-a dezlipit putin langa un maner, a lipit tati si acum si lg celalalt

- pufi vostrii se trag de putza? Arthu cand e in cada trzge de ea si nu stiu ce sa cred. Poate isi descopera corpul???

Merci

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Oani cu un pai mai poti incerca....

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 4 kg....si apoi inca 3 daca se poate......




La asta nu m-am gandit!
Mersi! O pun in aplicare cand se trezeste.
Transmite-i na-tash-ei sanatate mult, cand te mai intalnesti cu ea, nu reusesc nicicum sa o contactez


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Oani nu cred ca e mult sa aiba 3 mese solide pe zi. Sebica asa are uneori... masa de fructe, cea de legume si LP+cereale(uneori o fac de trece prin tetine de lapte, alteori i-o fac terci cat sa pape cu lingurita in functie de cat papa in rest)

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 4 kg....si apoi inca 3 daca se poate......




Multumesc
Am reusit sa-mi reduc orarul cu 2 ore, deci voi ajunge pe la 5-5 si ceva acasa si dupa-masa va fi tzitzi (asta daca va mai exista tzitzi, ca la Andre s-a duuuus...imediat ce am inceput serviciul)

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Oani, seringa de la nurofen? ceva similar? eu nu pot da nik Emei decat daca foloses seringa de 2-5 ml..... nu i-am dat LP, ci apa cu oscillococcinum, d-astea.... Eu nu mai imi pun deloc problema ca tre sa doarma. nici eu nu dorm noptile intregi, Ana oricum se scoala si ea la 7 ani si...asa ca nu am pretentii deloc de la Ema. Doar ca ea vrea tzatza si nu merge prin casa in puterea noptii la baie. nu ma striga sa ii dau apa de langa patul ei, sau merg sa stau cu ea pana adoarme la loc ca ii e urat...

plecam in excursia noastra favorita de 11 ani incoa': teleleu prin europa de vest.

va pup fetele.

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



Cate idei minunate au fetele astea! O sa o incerc si pe asta! Sa vad apoi cum vor accepta fetele de la gradi sa-l hraneasca asa
Telelelul asta nu va aduce si pana la extremele vestice ale europei, nu-i asa?
drum bun si distractie minunata

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Ratusca,eu pregatesc papa pt noi,adultii in Yenna De obicei piept de pui ,il condmentez,il feliez(cubulete de obicei)Apoi pun legumele Orice,dupa gusturi(mai putin cartof,ca ingrasa)Am pus morcov,taiat rondele,brocoli,ceapa intreaga(pt gust),ciuperci Ce am prin casa Le amestec toate,eventual mai pun ceva ierburi aromate si ulei de masline si le bag in cuptor In jumatate de ora sunt gata Pt bebe,m-am gandit ca pur si simplu pun acolo legumele sau fructele si apoi la cuptor

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Oani cu un pai mai poti incerca....

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 4 kg....si apoi inca 3 daca se poate......




La asta nu m-am gandit!
Mersi! O pun in aplicare cand se trezeste.
Transmite-i na-tash-ei sanatate mult, cand te mai intalnesti cu ea, nu reusesc nicicum sa o contactez


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Ii transmit...

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 4 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Ratusca,eu pregatesc papa pt noi,adultii in Yenna De obicei piept de pui ,il condmentez,il feliez(cubulete de obicei)Apoi pun legumele Orice,dupa gusturi(mai putin cartof,ca ingrasa)Am pus morcov,taiat rondele,brocoli,ceapa intreaga(pt gust),ciuperci Ce am prin casa Le amestec toate,eventual mai pun ceva ierburi aromate si ulei de masline si le bag in cuptor In jumatate de ora sunt gata Pt bebe,m-am gandit ca pur si simplu pun acolo legumele sau fructele si apoi la cuptor

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)


Aha, multumesc! dar nu se lipesc? ca la mine am patit-o cu mancare in yenna lipita mama-mama!
Si Evyme, scuze de confuzie!

Si Nikole, super de acord cu propunerea ta!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 2 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Am terminat si noi baia si am doua intrebari existentiale:

- mai e cineva care are probleme cu colacul??? Al nostru s-a dezlipit putin langa un maner, a lipit tati si acum si lg celalalt

- pufi vostrii se trag de putza? Arthu cand e in cada trzge de ea si nu stiu ce sa cred. Poate isi descopera corpul???

Merci

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman





Al meu se prinde de pampers,ca Michel JACKSON si uneori cand il schimb si de putulica

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput