Floricele de Liliac - mai iunie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui flory_blanca

V-am mai rugat de inca doua ori pe cele care aveti parola de la mail sa mi-o trimiteti si mie deoarece mai intram din cand in cand pe mail. Sau nu mai au acces la mail decat cateva persoane nu toata lumea sa stiu macar daca e asa?

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010


Flory, eu nu am parola de mail, doar cea de pe webshots, daca te intereseaza. nici cine a schimbat-o nu stiu... neplacuta situatie, macar sa fi anuntat!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

Citat:
citat din mesajul lui flory_blanca

V-am mai rugat de inca doua ori pe cele care aveti parola de la mail sa mi-o trimiteti si mie deoarece mai intram din cand in cand pe mail. Sau nu mai au acces la mail decat cateva persoane nu toata lumea sa stiu macar daca e asa?

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010


Flory, eu nu am parola de mail, doar cea de pe webshots, daca te intereseaza. nici cine a schimbat-o nu stiu... neplacuta situatie, macar sa fi anuntat!

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fetelor, parola de la mail este neschimbata!!!!!!!
Am intrat eu acum sa vad dc mai e aceeasi si este!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Multumesc de raspuns legat de parola de mail!

Legat de somnul de noapte am inteles de la o prietena care are o fetita mai mare ca la fel a patit: a dormit neintrerupt noaptea pe la 3 luni timp de vreo 2-3 saptamani dupa care a revenit la vechiul program cu o masa pe noapte si a tinut-o asa cam pana pe la vreo 6 luni dupa care si-a cam reglat somnul definitiv. Ea zicea ca are legatura cu puseul de crestere. Vad ca la multi bebei se verifica aceeasi teorie cum ca o perioada dorm mai mult dupa care cer din nou masa de noapte. Noi inca nu o cerem, si mami e suparata ca mancam tare putin.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

Nu ALina - in cazul vostru este inca evident ca e "ciuperca de lapte" - spuneau fetele ca fac igiena bucala la bebei, cu tifon inmuiat in ceai de musetel sau galbenele. Vezi si tu, daca suporta sa ii bagi deshtu' -n git: incearca! Noi suntem tare sensibilosi!:)

Marlena (Mary) mamica lui Tudor Mateo , 19.05.2010, ora 12.19

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!


Multumesc! O sa incerc sa fac asa..
Pupici



Alina, mamica de Aida Alexandra (30.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

fetelor bebeii vostrii cand ii puneti pe burtica intorc capul dintr o parte pe cealalta?


imi dati si mie va rog parola dupa contul comun(cel vechi si cel nou) si mail?


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

fetelor fata mea a facut vaccinul bcg pe 7 iulie si pana acm nu am vazut nici o reactie, este doar un punct mic si rosu exact punctuletul de la ac, nu a facut coaja nu a facut puroi... este normal?
asa ati patit si voi?
ma gandesc sa merg cu ea la pediatra


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

Citat:
citat din mesajul lui Madamar
transpiratia sa capete un miros ciudat, altfel - si nu in sensul bun. Poate eu sunt influentata de cele vorbite cu fata, spuneti-mi, pe voi nu va exaspereaza acum mirosul propriu? Eu am dezvoltat o fobie!
Iar legatura cu ragadele care nu se mai vindeca, dupa spusele pediatrei, ar putea fi faptul ca spal prea des sinii si distrug flora saprofita: spune ea ca trebuie sa ne spalam sinii o data pe zi... dar cu riscul de a avea santuri in sini - nu pot sta nespalata!!!

Si eu am avut o perioada destul de lunga in care nu ma mai suportam cum miroseam. Ma spalam de cateva ori pe zi si ma dadeam cu pudra de la asta mica. Acum vad ca s-a reglat secretia...si nu mai miroase asa. Plus ca am reinceput sa ma dau cu stick.
Iar despre spalatul sanilor...de ceva timp nu ma mai spal pe ei inainte de alaptat. Si nu ni s-a intamplat nimic

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010


Sabinei i-a trecut albeata de pe limba, coincidenta sau nu, de cand fac si eu ca tine; mai putina rigurozitate cu spalatul inainte si dupa alaptat.

Si eu am reinceput sa fol Nivea meu;


Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare frumoase mamici si bebici!

Arturica, multumesc de pm
Laurita, Mary, Ramona, multumim, asa e, dintr-un concediu in altul. De fapt, iesirea la munte nu a fost deloc concediu, am avut acelasi program de acasa, adica ne-am ocupat de baieti, in alt peisaj, ce-i drept..Adevaratul concediu incepe maine, pacat doar ca e asa scurt..

Si mai voiam sa zic, dar deja scriu la aceste randuri de vreo 2 ore, tot alergand intre un copil si celalalt, mai bine trimit si poate mai gasesc timp sa scriu.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ale, ti-am dat eu parola de la albume
Sabina nu a stat vreodata cu nasul proptit in saltea. Si-a intors de micuta (ha, ce mare e acu' ) capul de pe o parte pe alta.



De la mail am sugerat eu sa fie schimbata; eu nu am acces la yahoo asa ca va rog pe una din voi sa o faceti; si ca sa nu fie dileme si incurcaturi, cred ca e potrivit sa fie aceiasi parola ca si la albume





Sabina de multa vreme a dormit de la 22-23 pana pe la 5-6 dimineata.

Insa de 3 nopti se culca la 20-21 si se trezeste la 2-3 sa manance apoi la 5-6. Cu alte cuvinte se culca mai devreme si a mutat masa de la 22 la 2 si a pastrat-o pe cea de 5-6.

Ca si noutate, de vreo sapt se incordeaza sa se ridice in fundulet. Dar ce lupte da... Si cum imi prinde mainile se agata si se trage; cand ajunge in fundulet trage un chiot de bucurie.



Vero, suntem alaturi de tine si sper sa rezolvati cat mai usor.





Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Artu am primit msg cu parola
pai esti o fericita cu Sabina dupa cum doarme



pun si eu pozici pe noul cont


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput