Floricele de Liliac - mai iunie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Ale pe uni copii baie ii energizeaza in loc sa ii linisteasca si poate e si cazul tau. De ce nu incerci sa ii faci baita dimineata in loc de seara si sa vezi cum se comporta? Iar sfatul meu e in nici un caz sa nu mai vorbesti (deloc nici macar un sunet)sau sa te joci noaptea cu ea ca se va invata asa si greu o mai dezveti. Chiar daca nu doarme tu nu vorbi nimic cu ea tine-o doar in brate strans lipita de tine pana adoarme si in timp isi va da seama ca ziua e de joaca si noaptea de somn. Eventual plimbata-te cu ea pana adoarme dar nu o stimula de nici un fel, inchide-i lumina. Si a mea a avut cateva tentative dar nu am lasat-o. Sper sa functioneze si la tine.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

V-am mai rugat de inca doua ori pe cele care aveti parola de la mail sa mi-o trimiteti si mie deoarece mai intram din cand in cand pe mail. Sau nu mai au acces la mail decat cateva persoane nu toata lumea sa stiu macar daca e asa?

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

Alessico , aceeasi problema o avem si noi, cred ca il energizzeaza baita. Am incercat sa ii fac baie cat mai tarziu, sau mai devreme dar degeaba , nu adoarme decat pe la 12, 01. ...dar azi am zis ca incerc sa nu ii fac baie , eventual numai un masaj..si ii fac dimineata.

Trimiteti-mi si mie parola , sa pun si eu cateva poze acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ioana , flory am incercat si faza cu baita si nu i a facut o intr o seara si rezultatul a fost acelasi:)))
in consecinta ii place viata de noapte


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona80


Vreau sa intreb daca a folosit cineva pentru stimularea lactatiei, tratament homeopatic, si daca a avut efect. Eu alaptez, dar foarte putin laptic mai am. Ma intreb daca mai am vreo sansa sa maresc productia. Am incercat pana acum ceai de stimulare si galafor, dar nu prea a mers.

Mamica fericita a lui Bogdan Andrei din 16 iunie 2010 si a lui Victor Stefan din 04 iunie 2008


Eu folosesc ricinus communis, sunt granule , iau 2-3 granule ( la 4 granule imi plezneau deja sani ) de 3-4 ori in 24 de ore. Daca te hotarasti sa iti iei, cauta din cele fabricate de Boiron ca sunt mai bune.

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ioana : mersi pemtru PM.
Si eu imi aduc aminte si chiar visez blocul in care am locuit pana la 12 ani , imie este asa de drag . Amintiri placute din copilarie . si am locuit 12 ani nu 40 ca si parintii tai. Sper ca au unde sa se mute .

Gabriela : Sofia are momente in care pur si simplu este indragostita de suzeta si momente cand nu o suporta si ii provoaca greata. Asa ca nu o fortez, o primeste doar cand o vrea. Acum cred ca sunt la faza aducerii manutelor la gurita ca si pitica isi tot baga pumnuletul in gura. In timpul zilei i le scot si ii spun ca nu are voie dar noaptea e alta poveste. O aud inainte de trezire, cand e semiconstienta cum si le baga in gurita de zor dar ii dau pace ca asa mai doarme cel putin o jumatate de ora. Daca ma duc sa i le scot o trezesc si nici nu prea e flamanda dar automat vrea papa si suge de cateva ori si adoarme. In concluzie , am ales sa nu ii tulbur somnul.

Apropo de somn, dupa o saptamana de dormit de la 10 la 5-6 , am revenit azi noapte la vechiul program de trezire si papa la 2 si 6 dimineata . Bine ca sunt eu odihnita dupa o saptamana de somn .

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

veronicah : off, off ... sanatate multa puiutului tau, sa dea Domnul ca tratamentul sa isi faca efectul si sa nu fie nevoie de operatie.

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy
Eu folosesc ricinus communis, sunt granule , iau 2-3 granule ( la 4 granule imi plezneau deja sani ) de 3-4 ori in 24 de ore. Daca te hotarasti sa iti iei, cauta din cele fabricate de Boiron ca sunt mai bune.


Imi poti spune si mie de care iei..ca vad ca sunt mai multe tipuri...30CH, 5CH, 7CH...si ce ins asta?
Mercic

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana81

Buna fete dragi!!!
Eu o tin numai in "boli" de cand am iesit din spital,acum am racit rau,defapt sunt pe trecute.Am reusit si de data asta "sa nu alaptez" si plang zilnic ca nu am fost in stare.Asta e, incerc din rasputeri sa ma resemnez.Bebe in schimb e bine putin colicioasa cu urlete din alea de speriat dar falcoasa si "copanicioasa" de-ti vine sa o mananci.
Vero Clara la o luna a luat antibiotic pentru ganglioni la ceafa mariti peste masura de la un streptococ in gat.Stiu prin ce treci.Multa sanatate si rabdare,trece
Sunt necajita ca fetitza mare e racita sau asa cred,are ganglionii la ceafa si dupa ureche foooarte inflamati plus gingiile la canini rau de inflamate.Noaptea trecuta a fost un cosmar au urlat amandoua 1 ora intreaga de nu mai stiam cum sa ne impartim.dar vom trece noi si peste relele astea.
sper sa intru cu vesti mai bune si cu o stare de spirit mai buna.Va pupacesc!!
Artu LA MULTI ANI FERICITI!!!ignora intarzierea

MAMI de CLARA si RIANA


Ai intrerupt alaptatul din cauza tratamentului pentru raceala ?
Sanatate multa micutei Clara !

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Veronicach, multa sanatate puiutlui tau, sa dea Doamne Doamne sa i se retraga ganglionul si sa nu mai fie nevoie de interventie chirurgicala.

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010

Mergi la inceput