Floricele de Liliac - mai iunie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona80 spune:

Neatza!

Mary sper sa-si fi facut efectul gelul, si sa nu te mai doara capul.

Sorana sa va fie de bine concediul si sa va bucurati de urmatorul. Uau, doar voi doi.

Vero ma rog pentru baietelul tau sa treaca cu bine peste icercarea asta fara alte interventii. Iar tie iti doresc multa putere si rabdare sa treci cu bine peste asta Dar din ce cauza s-a format ganglionul?

Laura beau ceai de lactatie, dar numai 4 cani pe zi, ca asa scrie pe prospect. Tu ce marca ai? Il prepari conform prospectului sau pui mai multa apa? Eu iau de la fares. Daca spui ca e in regula atunci voi mari si eu cantitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Vero multa sanatate lui Matei. Iti doresc sa ai putere sa treceti peste problema cu bine si sa se rezolve totul cu bine.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

multumesc din suflet

de ce s-a format?
am 2 explicatii de la 3 medici
1.cel mai probabil un nenorocit de streptococ/stafilococ a gasit o ulceratie microscopica si a intrat acolo
ganglionul exista in mod natural insa la Matei s-a imflamat(asta sunt explicatiile medicului rezident cu care si ultima dr a fost de acord)
2 .Mateiut avea sani mai umflati insa nu erau rosii, se poate sa aiba legatura cu criza genitala

si eu ma gandesc tot la o bacterie mai ales ca el fiind grasut are pliurile bogate la subbrat...asa ca nu uitati sa dezinfectati zona mamici
intotdeauna am calcat hainele pe interior, schimbat copilul cel putin o data pe zi...dar asta este...

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

edit starea lui Matei inca e foarte buna, nu are febra, este activ nu plange
ganglionul este inca rosu si mare(interior la pipait)au trecut deja primele 24 de ore de la antibiotic

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

veronica sanatate multa multa lui Matei, sa treaca repede bubita.
Eu stiam ca antibioticele isi fac efectul cam in 48 de ore de la prima administrare, asa ca mai ai un pic de rabdare, poate intr-o zi doua incepe sa se retraga ganglionul.

Alina
Mamica de Toto (05.08.2007) si Sisi (18.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:


Ne-a prins ploaia, dar am reusit sa facem o piata scurta si o plimbarica
Ramona80eu pun 1500 ml apa si 6 lgte de chimen, 3 de anason. Uneori le pun ochiometric. Nu cred ca e vreo probl daca beau mai mult.. Nu am vb cu nici un dr despre asta, dar nici nu-mi fac probleme.
gabriela_S ai scos pozele de pe FB? e super aia la care duce linkul, dar nu vad mai departe. Am intrat pe profilul tau si am vazut insa cele 3 albume sunteti tare frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele
vero multa sanatate la puiutul tau
fetelor eu nu mai stiu ce sa mai faccopilul meu dupa baitza nu doarmeeeee, adoarme pe la 04.-05 dim
radeee, vb, sa ne jucam dar de dormit pauza...
am incercat sa o tin treaza peste zi k sa doarma noaptea, dar nici asta nu a fost o solutie
inca avem si muci(o tona), fetele de la farmacie mi au zis ca inca se curata de lichidul amniotic(dar cat lichid a inghitit???o tona?)
cred k voi fii la nunta si eu si mama niste cadavre mergatoare...
nu dormim noaptea dar macar dormim ziua
trag mari sperante ca se va regla somnicul dupa botez, pun si kestia asta pe primul plan ca poate "cere botezul" cum se mai spune pe la noi
in rest suntem ff bine, papam, kkcim f bine, apropo nu mai tin minte cine intreba de bonisan k ajuta la kk, vin si spun ca si Colieful ajuta la kk.
avem 5500kg, la aproape 2 luni. eu zic ca este bine nu?
va pupic si o zi frm


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Buna fete dragi!!!
Eu o tin numai in "boli" de cand am iesit din spital,acum am racit rau,defapt sunt pe trecute.Am reusit si de data asta "sa nu alaptez" si plang zilnic ca nu am fost in stare.Asta e, incerc din rasputeri sa ma resemnez.Bebe in schimb e bine putin colicioasa cu urlete din alea de speriat dar falcoasa si "copanicioasa" de-ti vine sa o mananci.
Vero Clara la o luna a luat antibiotic pentru ganglioni la ceafa mariti peste masura de la un streptococ in gat.Stiu prin ce treci.Multa sanatate si rabdare,trece
Sunt necajita ca fetitza mare e racita sau asa cred,are ganglionii la ceafa si dupa ureche foooarte inflamati plus gingiile la canini rau de inflamate.Noaptea trecuta a fost un cosmar au urlat amandoua 1 ora intreaga de nu mai stiam cum sa ne impartim.dar vom trece noi si peste relele astea.
sper sa intru cu vesti mai bune si cu o stare de spirit mai buna.Va pupacesc!!
Artu LA MULTI ANI FERICITI!!!ignora intarzierea

MAMI de CLARA si RIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana81

Buna fete dragi!!!
Eu o tin numai in "boli" de cand am iesit din spital,acum am racit rau,defapt sunt pe trecute.Am reusit si de data asta "sa nu alaptez" si plang zilnic ca nu am fost in stare.Asta e, incerc din rasputeri sa ma resemnez.Bebe in schimb e bine putin colicioasa cu urlete din alea de speriat dar falcoasa si "copanicioasa" de-ti vine sa o mananci.
Vero Clara la o luna a luat antibiotic pentru ganglioni la ceafa mariti peste masura de la un streptococ in gat.Stiu prin ce treci.Multa sanatate si rabdare,trece
Sunt necajita ca fetitza mare e racita sau asa cred,are ganglionii la ceafa si dupa ureche foooarte inflamati plus gingiile la canini rau de inflamate.Noaptea trecuta a fost un cosmar au urlat amandoua 1 ora intreaga de nu mai stiam cum sa ne impartim.dar vom trece noi si peste relele astea.
sper sa intru cu vesti mai bune si cu o stare de spirit mai buna.Va pupacesc!!
Artu LA MULTI ANI FERICITI!!!ignora intarzierea

MAMI de CLARA si RIANA

vai Dana imi pare foarte rau, bine ca totul merge spre vindecare
eu nu prea am gasit cazuri similare la bebei
voua ce tratament v-a dat, si in cat timp au cedat ganglionii?
multumesc

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Salutare, mamici de floricele de liliac! Eu sunt o mamica de delfinasa, nascuta pe 30 iunie. Am vazut ca discutati despre limbuta alba a bebelusilor, si fetita mea o are alba dupa ce suge, la fel si buzele i se albesc, dar in maxim jumatate de ora redevin rozalii, normale. Credeti ca e cazul sa ii dau si eu cu glicerina boraxata?

Va multumesc anticipat si va urez multa sanatate voua si bebelasilor, sa creasca mari si voinici!



Alina, mamica de Aida Alexandra (30.06.2010)

Mergi la inceput