INSEMINARE 68

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

alla 76- cu privire la toxocara am depistat- o inainte sa raman graviduta, in urma analizelor. Cu toate ca ....6 luni inainte nu era prezenta. Ideea este ca IgG era negativ si IgM pozitiv. Concluzia... trebuia sa o negativez obligatoriu. Am repetat din nou analiza TEST CONFIRMARE WESTERN BLOT si la fel, pozitiv. Atunci am luat tratament recomandat de dr de la infectii, se numeste -lagosa- ideea este ca sunt f nenorocite pastilele pentru ficat, am luat si ceva pentru protectie dar nu mai stiu ce. Apoi dupa o luna am repetat anliza si sa negativat.
Ideea este ca animalute destule pe acasa de la broaste testoase, hamsteri, pesti, canari si cinteze, (in casa)pina la pisici si cîini in (curte). ...si nu numai
In casa momentan nu mai am nimic, le-am facut cadou, ...cu toate ca, ...problema sunt cinii si pisicile. Asa ca ...ai mare grija.
Cu bine, ...

Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

alla76,multumesc foarte mult si eu imi doresc sa fie tura norocoasa

crisstal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

crisstal_18 -
Sa fie cu 2, sau 4, sau 6 ochisori !!!!!!!!!!

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Doamne ajuta ,Sensibila sa fie cu ochisori,sa fiu si eu asa norocoasa ca tine si ca toate fetele care au simtit bucuria de a fi si apoi .
Va pup

crisstal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

2 voturi va rugam :

1 pentru baita mea cu colac
http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/cu-colacelul-de-bebelus-fac-ce-vreau-in-apa-2003

si 1 pentru somnicul meu http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/ghicitoare-nani-sau-levitatie-1868

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Viss felicitari!
Doamne ce minune!.. dar sa stii ca aveam asa un feeling ca ti se va intampla curand. Imi doream sa aud ca esti gravida :-) Iti doresc din toata inima sa-ti vezi copilasul in brate! Doamne ajuta!

Peta bravo!!!! felicitari! Sa-ti traiasca! Sa creasca mare!

Eu sunt bine, in 19+ saptamani.Sper sa mearga bine in continuare. Si mai sper sa va vad pe toate gravide si cu copilasii in brate fetelor. Ma gandesc la voi.

Va pup si imbratizez pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

luminita, chiar ma gandeam la tine zilele trecute! ma bucur sa aud ca sunteti bine! si mari!19+
sarcina usoara in continuare

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

luminita42 - wow ce mari sunteti ! Stiti ce este ? Sau nu vreti sa stiti ? Sarcina usoara in continuare si la termen si un bebel sau o bebela super sanatoas/a !

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Alla multumesc, tare as vrea sa te aud si pe tine ca ai ramas insarcinata!
Sensibila pe la 16 saptamani ne-a zis o doctorita ca ar fi fetita! Sanatoasa sa fie! Noi ne bucuram la fel si de baiat si de fetita, asa ca nu conteaza

toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna!
Pentru ca am incercat si asteptat 5 ani ca sa obtin o sarcina, m-am gandit sa va impartasesc si voua o parte din experienta mea ca sa vedeti inca o data ca trebuie sa nu ne pierdem speranta.

Deci, cum spuneam, 5 ani am incercat sa avem un bebe, insa fara rezultat...Am facut tot felul de analize (majoritatea hormonale), doua histerosalpingografii, injectii cu polidyn, vitamine, etc. Cauzele n-am reusit sa le identificam. Sotul avea spermograma buna; singura mea problema era ca am prolactina mare.
Anul trecut prin septembrie ne-am hotarat sa incercam si cu inseminari artificiale. Zis si facut. Am facut la Gynera 5 inseminari, fara rezultat. La ultima consultatie, dr. Dracea ne-a intrebat chiar daca mai continuam cu inseminarile sau incercam FIV. Asa ca...am inceput sa ne gandim la FIV. Si ...miracol...in luna in care am tot stat noi sa ne gandim daca facem sau nu FIV ....am reusit natural.
Deci, nu va pierdeti speranta. Va pup pe toate si succes! O sa reusiti!

Mergi la inceput