INSEMINARE 68

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

catank - ai grija acum cu oboseala, stresul si altele. Fara suparari si nervi ! Pot afecta evolutia sarcnii. Mie mi-a ramas in cap ca a pierdut sarcina de la a 2-a IA din cauza unei scandal in urma caruia mi-am facut o gramada de nervi
Acid folic iei da ? 1 pastila de 5mg/zi
In mod normal trebuie luat cu cateva luni inainte sa ramai gravi dar macar de acum sa il iei daca nu l-ai luat deja.
Legat de simptome, nu e o obligatoriu sa le ai ! Dar mai ai timp destul sa le faci. La mine greturile cu varsaturi au aparut pe la 7-8 saptamani si au tinut pana la 4 luni si jumatate. Mi-am varsat si matele din mine. Si in special nu ii place acarnea. Cum puneam carne in gura stiam ca in 5 min nu o sa mai am nimic in stomac. Si in general varsam tot, in special ce manacam dimineata pana in jur de ora 5 cand ajungeam acasa. Apoi mai tineam in stomac ce mancam. Am slabit 8 kg in primele 4 luni de sarcina si apoi le-am pus la loc, deci am ajuns la 9 luni sa cantaresc cat cantaream inainte sa raman gravi. Si din 8 kg, 3 kg a fost numai bebelina + placenta, lichid, bla bla. Iar cand am nascut am slabit 15 kg.

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

peta- sper ca esti bine.tu si bebelul.s-ar putea sa fie prea devreme sa va fi externat,iar dc ai ajuns acasa cred ca sunteti extenuati cu totii..astept vesti de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

peta asteptam vesti de la voi! si pozici cu frumusetea!
viss, acum sunteti micuti dar o sa cresteti voi mari!
hypnotic1978, capul sus! si mobilizarea pentru o noua incercare.
catank, ce scoruri frumoase la beta!!

eu am dat cu capul de pragul de sus...
ma pregateam de HSG... si soc mare: papanicolaul mi-a iesit CIII, in conditiile in care la sfarsitul lui aprilie a iesit bine. si colac peste pupaza... mi-a iesit pozitiva ureaplasma, prima oara in viata
asa ca, noi motive de intarziere

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

sensibila da, fara stres si nervi. Am un temperament enervant de calm, deci..am grija. De papa nu prea ma avint, carne eu nu mincam de fel nici inainte, acum nici atit, nici pofta nu am, de nimic. Fac ciorbite, supite de pasare dar prefer sa o savurez fara carnita. In res ..alimente usore, in general fructe si legume... lactate, fara dulciuri prea multe.
ala d, valorile la beta s-au dublat "ca la carte"
Imi pare rau pentru tine ca ti-au iesit analizele mai putin bine, ureaplasma am avut si eu pozitiva vreo 3 luni nu am scapat de ea, ...f greu, antibiotic la greu luna de luna, repetam anliza si iar pozitiv, 3 luni la rind asa am tinut-o. Precizez ca inainte cu 6luni era ok. Aaaaaa si m-am mai "luptat" cu toxocara, ....am luat lagosa la greu pt a se negativa , ... am zis ca-mi termin ficatul. Pina la urma le-am rezolvat atunci. Sa vad acus cind va veni vremea sa fac analizele pt primul trmestru ..ma si ingrozesc bīrrrr. Sa ma apere Dumnezeu de astfel de probleme, sa am un bebe sanatos. Aveam imunitatea scazuta a organismului si am luat un tratament ptr asa ceva... apoi antibiotic, si dupa am repetatsi se negativase in cele din urma. Iti doresc sa scapi de ele cit mai curind, ... Stii ce este culmea?locuiesc intr-o zona nepoluata, aer curat,alimentatie bio, fara e-uri (cit pot ma feresc),si nu de curind, .. de cind ma stiu. Dar asta este, incercari ale vietii, trebuie sa trecem peste ele cu fruntea sus.
hypnotic1978 sa-ti spun ca-mi pare rau ar fi de prisos, iti doresc sa ZIMBESTI si sa o iei de la capat, fii perseverenta, trebuie sa reusesti, ..TREBUIE!
Va urez numai bine tuturor aspirantelor, si sa nu va pierdeti CREDINTA niciodata....

Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

catank, ia spune si mie de toxocara...
ce tratament ai luat si cum de iti explici ca ai luat balaurul?
ca trebuie si eu sa recoltez, ca am doi masculi blanosi cu care impart apartamentul. (asta pe langa sot)
cred ca fac un mic experiment la urmatoarea recoltare pt ureaplasma. nu de alta, dar inainte, din sange, imi iesise negativ. din secretie acum e pozitiv. cred ca le voi recolta simultan, sa vad si eu daca se vede din sange in paralel cu secretia
ma ingrozesc de antobiotic ca am dat in candida la tura precedenta, si desi am facut tratament amandoi, nu mai aveam nici un semn de candida, nici o secretie, nimic nimic...tot mi-a iesit si candida printre balauri


_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

buna fetelor, m-am externat ieri dar n-am apucat sa intru...bebe s-a nascut luni la ora 16.45 cu 3,3 kg, 52 cm si scor 9, a decurs totul f bine, a doua zi la 10 dimineata eram in picioare cu ceva dureri, dar am putu sa merg, sa ma dau singura jos din pat...spitalul a fost f ok, personalul f dragut...va dau mai incolo mai multe detalii...va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:





peta - sa iti traiasca bebelul ! Sa fie sanatos, fericit, iubit si respectat ! Sa v-a aduca numai bucurii !

Cum se numeste ?




Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Buna fetelor,
Ieri am facut si eu a patra inseminare...Doamne ajuta sa fie cu ochisori ca tare mult imi doresc un...sau poate chiar doi.
Va pup

crisstal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, peta.bine ati venit acasa!!!



ma bucur ca esti bine,ca sunteti bine, sa mancati,sa dormiti, si sa va faceti mari!!!va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Peta felicitari. te asteptam cu vesti si pozici
crisstal_18, tinem pumnii sa fie tura norocoasa

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput