Puiuti de Randunici 2008 (432)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Eu i-am trimis mesaj, inclusiv intreband-o daca vrea sa o pun in leg si cu unchiul meu din Munchen, la nevoie. Nu mi-a raspuns, dar evident ca nu mai insist. Poate totusi a vb cineva cu ea...

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nu a raspuns. i-am dat sms cu ce info avem si cu pupicuri de la noi toate.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

intre timp am reusit sa o vad si pe Iulia in concediu. Ce imi place poza la dans cu animatorii.. ii stralucesc ochii de fericire. Sa-i fie de bine inghetata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

eu ma 'scald' in 'meandrele concretului' la job, in fine, nu vreti sa stiti cum se munceste aici
v-am citit, trimit si eu inca un gand bun pt Simo si Siluan, am citit povestea corespondentei speciale de la Paris si m-am delectat, pleca si sor-mea cu dansul ei, in octombrie, ma streseaza cu rezervari si alte cele, eu nu stiu, asa ca o stresez pe Kya, si tot asa, vad lume noua revenita pe la noi, le salut, poze pe mail nu pot vedea, acasa nu am timp, poate intr-o zi...
in rest, cu dez-pemparsatul, si eu pun in practica si-s de acord cu ceea ce a spus Kya.. treptat, usor, nu cred deloc ca ar fi contrariat si zapacit... duminica mi-a facut 3 kk la olita, cate putin, in 45 de min, si a zis singur 'nu face pe el Matei', deci stie si se poate, insa nu vrea mereu.. acasa sta fara ciu, p-afara si noaptea tot cu el... la noi, dimineata e pliiiin scutecul, asta ptr ca in afara laptelui baut la culcare, 'laptele lui de dimi' e de fapt in toiul noptii, intre 2 si 4, caci da, inca se mai trezeste
..parca mai era ceva, dar nu mai stiu..
a da, Tuchi!! ti-au spus fetele tot ce era de spus, insa imi imaginez ca e f greu sa nu te superi si sa nu te stresezi... insa sambata e ziua voastra si numai a voastra, detasaza-te si savureaz-0!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Incurajata de atatea succesuri rasunatoare in operatiunea dezpamperzire am hotarat ca de maine sa incepem si noi toilet training-ul. Ma rog...nu chiar de maine ci peste o saptamana jumate cand se intoarce din concediu una din educatoarele lui Patrick si motivul principal este ca, avand imaginea lui Michael in minte, asa mi se pare de anormal sa pun pampersul la ditamai dulaul.
Cu siguranta nu il voi scoate de tot deodata. Sunt inca situatii in care imi va fi mai comod sa ma stiu "asigurata" si in plus Patrick noaptea umple (de da p'afara) pampersul (asta dupa aproape juma de litru combinatie lapte-suc-apa ce-l bea inainte de culcare).

Zoze razbesc. Nu te mint...nu e usor...copiii s-au dublat...timpul nu, bratele nu, dar deja ne-am obisnuit unii cu altii si toti impreuna.

Ma duc si eu spre pat...pat care devine tot mai mic, tot mai aglomerat...nu stiu cum se face ca seara ma culc cu una bucata barbatel si dimineata ma trezesc cu 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

juma de ora m-am chinuit la maretia de mesaj anterior (sper ca gaurile alea din creierul postpartum nu sunt ireversibile) si cand colo ce sa vezi...gand la gand si vorba la vorba cu luny, exceptie (multam' Doamne) ca al meu nu se trezeste noaptea la adapat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Salut din nou!

Numai eu nu reusesc sa deschid mail-ul comun...mai incerc.

Cata, eu sunt sigura ca fostul tau sot citeste pe forum. De fapt, sunt sigura ca iti urmareste toate actiunile, pe toate caile posibile. Sincera sa fiu, eu n-as avea incredere nici in fosta bona 'ca o mama', sa nu te superi pe mine, asta e parerea mea...In rest, ignora-l si nu-i raspunde niciodata cu aceeasi moneda.

Bitza, 'nostalgia pampersului' am avut-o si eu, mai ales ca Thea era asa micuta cand nu a vrut sa mai poarte...Am pastrat si acum niste pampersi-chiloti de-ai ei... Si pt ca atunci cand a renuntat la pampers era mica si nu se putea exprima prea bine, si ea tot prin plans imi transmitea unele chestii (incepea sa planga dc ma duceam cu pampersul spre ea si zicea ca 'o doale'. Ai incredere in buburuza ta, o sa vezi ca va fi bine, chiar dc unele mici accidente sunt inevitabile! P.S. Si eu abia cumparasem un bax de 80 de pampersi pe care i-am dat mai apoi altor copii.

Blankar, m-ai facut sa imi amintesc de o faza de aici, cand te intrebai ce te faci dc copilul vrea pipi in diverse locuri..inaccesibile, sa zicem asa. Ei, eu acasa ma descurcam cum-necum, da' aici nu am vazut frate (pana ieri) vreun copil sa faca 'pipilica' la copac, d-apoi in alta parte...Si eram tare in incurcatura. Thea acum e la faza in care dc o rog sa se tina cateva minute, reuseste. Dar ce te faci dc esti in trafic- ca noi- aglomeratie, niciun loc retras si cele 5 minute trec in zbor? Iti rogi sotul sa opreasca urgent masina ACUM, pe un trotuar de unde te vezi f bine direct din satelit, iei copilu', paharul de suc al sotului, inghiti rapid sucul (nu-l arunci, ca nu-i civilizat), si pui copilul sa faca pipi in pahar. Evident, copilul nu nimereste intocmai paharul, sotul te directioneaza din masina 'la stanga, la dreapta, esti pe-aproape, da pe langa', trecatorii se uita crucis, ca nu pricep cum vine treaba cu pisatul intr-un pahar de Cola, tu esti transpirata, nervoasa, rusinata, sotul striga sa te grabesti, ca incurca circulatia, copilul vrea sa tina paharul...si, peste toate astea, te taie si pe tine, ca doar ce-ai eliberat paharul cu pricina (de suc, da?)si...e fireste. Doar ca tu poti sa te tii...o ora, doua, noua...Depinde. Asta-s eu...se intelege. si va fi bine!

Mimo, povestile tale ma relaxeaza grozav! Sper sa reusesc sa fiu si eu, macar pe sfertul tau, atat de 'bengoasa' in relatia cu o adolesceta. Esti beton!

Ali, nu vreau sa imi imaginez ce e in sufletul tau, despartita de fete fiind... Va fi bine, sunt sigura!

Delphin, , imi era dor de voi! Incerc sa vad si eu pozele voastre.

Zoze,

Naty, ma bucur pt voi si pt concediul vostru reusit!Acum ma duc sa vad pozele voastre!

Cami, eu cred ca Luca e ca in bancul ala cu 'eu si stiu, si vreau si pot, da' nu inteleg ce tot atata graba?' :)))) Il stii?

Ariel, cum le mai merg afacerile copiilor?:)))

Kya, pt Sanzi!!

Ramo, sper ca esti mai bine!

Cleme,

Roxana, tinem pumnii sa fie bine si sa vi se indeplineasca planurile. Am vazut pozele voastre, sunteti frumoase amandoua, Amira a crescut mult iar tu ai slabiiiiiiittttt.

Miha, chiar, pe cand aflam culoarea carutului?

Daciana, ce ai facut la master? Ai ramas la buget? Ca am tinut pumnii...


Cred ca ar mai fi, dar nu mai retin...

Thea, cand i se refuza ceva, pune un botic de numa', se incrunta si zice 'Sunt supalata'. Evident, o intrebam ' De ce, cine te-a suparat?', raspunsul 'Mami/tati', depinde... 'Da' cu te-a suparat mami/tati?', la care ea, inevitabil, raspunde 'Cu gulitza'. Ca, deh, 'cu gulitza' am refuzat-o.

Va pup!

P.S. Nico, uitam: cum se mai simte Cristina? E mai bine? Da-mi un semn!:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_Singh spune:

pup rindunicile si unu mai special pt Simo si pt Micu.

eu sunt ingropata pina peste cap la munca, ma chiunii de 2 ore sa scriu mesajul asta

mai intru sa vad ca e vreo veste cu Micu dar nu pot sa scriu probabil pina luni, mut biroul in alta cladire dar promit ca revin.

Asa pe fuga, Tuchi, nu-i raspunde, lasa-l sa-ti lase mesaj si gata.Si eu ma ocnfrunt cu problemele astea de 2 ani de zile si nu se mai termina . Un pup male male si nu lasa nimic sa-ti umbreasca ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

nu stiu cum se face ca seara ma culc cu una bucata barbatel si dimineata ma trezesc cu 3

Tulai, Doamne, ce bogatie pe capul tau, soro!:))))

Somn usor! Ce dor imi era de tine, asa, cu nuante de roz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

alicel , criminala ai fost cu paharul!!
Si nu, nu stiu bancul, dar cred ca ceva de genul asta e in capul lui Luca
fetele!


Mergi la inceput