Licurici de ianuarie-februarie 2009 (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

ira
Am multe poze, dar trebuie timp sa le descarcs.

Nu am citit subiectul despre pedofili dar discutia voastra mi-a adus aminte de ceva. In complexul unde am fost la mare erau foarte multe familii cu copii - multi rusi, multi belgieni, francezi, nemti, englezi si romani. Vreau sa va spun ca singurii copii dezbracati complet la plaja erau romani. Va intrebati poate de unde stiu. M-a socat faptul ca vedeam fetite de 6-7 ani goale si urmaream sa vad ce limba vorbesc sau cum le striga parintii. Ce sa mai vorbim de bebelusi si copilasi de varste mici, toti goi. Intr-o zi langa noi s-a asezat o familie cu o fetita de vreo 2 ani, goala pusca. Mamica se tot uita la Nadia mea si pana la urma m-a intrebat "Doamna, dar de ce tineti copilasul in costum? Credeti ca ii face bine?" No comment.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Miere nu te stresa cu spalatul pe dnti, Vlad pana de curand nu a fost spalat niciodata pe dinti ca nu vroia, l-am lasat in pace si acum vrea, nu cred ca moare din asta. Prietena mea e stomatolog si ironia sortii face ca fiul ei de 1 an si 9 luni sa nu vrea DELOC sa fie spalat pe dinti, a zis ca nu il streseaza, nu e nici o problema decat sa prinda un stres pe tema asta

Alinaaaaaaaaaaaaa, ce ma bucur ca ai scrisssssss

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 14 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Buna dimi! Haideti la o ceasca de ce doreste fiecare!Copilul este plecat in parc cu bunica-sa si eu tre' sa ma apuc de invatat (dar mai arunc si un ochisor pe net) pt cine are chef de conversatie de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Ingrid, eu am chef de o discutie scurta de dimineata, tot inainte de a ma apuca de invatat.

Mai sunt 8 zile si plec in vacanta!!!!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Neatza si de la noi!
Noi suntem la masa, n epregatim sa iesim in parc, la dispensar sa luam rezultatul la copro, prin piata sa mai cumparam niste legume...program administrativ intercalat cu joaca in parc, adica.

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'neata mamici,

Alina1976 ce bine ca ai scris, imi era dor de tine. fetele..
Sper ca buburuza sa se nasca la termen, nu ca Nazdravanel...
Bee ce frumos ca pleci in vacanta...Noi am fost acum stam acasa..
Naty asteptam pozele... cand ai timp
Ingrid spor la invatat.

Fetele voiam sa va intreb: voi dati licuricilor iaurtele Danonino? Eu nu i-am dat pana acum, in urma celebrului scandal..., insa in parc am auzit mai multe mamici care sunt pro acestor produse.






Poze ..

Stefanel cel mititel este un nazdravanel...
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Mai, sunt intr-o pana ingrozitoare de idei, nu mai stiu ce sa gatesc pt copilul asta...


Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Acum am luat o pauza. Bee, unde pleci in vacanta? Scuze, poate ai spus, dar eu nu-mi mai amintesc in momentul asta.Carmen, eu nu-i dau produse Danonino, si in general, cand cumpar iaurtele ma uit la lista de ingrediente, care tre' sa fie cat mai scurta, adica lapte integral pasteurizat si culturi lactice selectionate, cam atat ar trebui sa se gaseasca intr-un iaurt. Dar e f greu de gasit asa ceva, de obicei gasim cu patru ingrediente (adica in plus si lapte praf si smantana) de la Tnuva, cu 4% grasime. La Danonino lista de ingrediente care nu au ce cauta in iaurt nu se mai termina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRA_LIZA

Mai, sunt intr-o pana ingrozitoare de idei, nu mai stiu ce sa gatesc pt copilul asta...
Ira, mamica Elizei
Si eu. Bebelusi, iesi la raport cu ceva idei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Eu acum de pranz ii fac o mamaliguta moale cu branzica Monor (branza dulce cu smantana) si galbenus de ou. Ma sunat si tata sa ma duc la gradina sa culeg niste fasole verde, dar nu stiu ce sa fac cu ea, ca ciorba nu mananc si nici n-as face pe caldura asta si de salata cu maioneza si usturoi m-am saturat. Vreo idee, ceva, cineva?

Mergi la inceput