"Abdomen extra-plat (33)"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Xio, eu ar trebui sa maninc NUMAI dupa dieta Hay...cind nu respect regulile alea de combinare, am probleme...

ieri am mincat o salata de rosii, catraveti, ceapa, avocado...buun...la 10 min dupa, m-a pus necuratu sa combin 2 lingurite de dulceata de capsuni (a iesit o nebunie!!) cu 2 lingurite de seminte de floarea soarelui nesarate dar coapte...nu va spun ce gust divin are combinatia asta!! dar cine era sa moara dupa?! am avut niste borboroseli in stomac si niste alte efecte jenante ca m-am jurat prost sa fie cine-o mai minca dulce dupa masa imediat!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus

da cate grade sunt acuma la voi? la mine picioarele s-ar mai duce ture bune dar efectiv sunt uda ca dupa dus si totul este lipit pe mine...

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney



acu-acu sint 28 de grade dar cu factorul de umiditate se simte ca la 36

dupa ce termin de alergat sint fleasca toata...mie imi place caldura, nu ma vait decit atunci cind trece de 37-38

conform medicinei chnezesti in care cred, eu sint mai mult "yin" (cold and damp) decit "yang"
cind termin de alergat sau exersat, desi sint transpirata si "in flacari" daca pui mina pe spatele meu (in zona rinichilor) e rece ca gheata

porumbul in america e din abundenta si ieftin fiindca e modificat genetic... in "Food Inc" spunea de hranitul animalelor cu proumb in loc de furaje/ iarba...a zis chiar si despre somonii crescuti in ferme cum sint hraniti tot cu porumb. Bineinteles ca hormonii si antibioticele sint basca!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

da...se pare ca pe diverse saituri porumbul are diverse calorii...
un lucru stiu sigur: ma feresc de cantitati mari, una la mina ca e modificat genetic (nici nu cred sa mai existe porumb bio pe planeta) si a doua ca ingrasa...cred ca are multa grasime in el, de aia
si carbohidrati cica 40%, mult

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Xio, daca nu faci publica reteta asta, cred ca ma ai pe constiinta, ma umflu de pofta

http://www.flickr.com/photos/greecky/4757862482/...

Ce bum-bum tanar ai,adica tantos.

Aparitiile alea pe piele, ca sa nu le numesc altfel, ac stricam frumusetea topicului, erau de toate marimile, care mai mari, care mai mititele, aratau ca (virgula) acneea adolescentilor.
Ei...au trecut, s-au dus, dar daca era foliculita, sunt sanse sa reapara(?!), uite ca am uitat sa intreb medicul

Mey, puii din Brazil papa porumb la greu, vb serios, sotul a avut acum vreo 6 ani deschisa o firma import-export si ce a vrut el,, era sa trimita zburatoare catre Japan, in speta prepelite, asadar a umblat teleleu pe la multe ferme avicola, a studiat mult despre modul de crestere a puilor,mediul in care traiesc, ma rog...
si chiar imi spunea ca Brazil fiind o tara inca destul de bogata, este comvenabil sa cresti pasari aici, intrucat culturile de porumb, soia, mazare, ovaz nu ridica costuri usturatoare.

Fata doarme, baietii sunt la fotbal, eu am energie, so...pilates time!




Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

neata

sunt in reluare...
poate dupa alergat prind energie

revin

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

morning, Deus!
eu ma duc la culcare :)

cred ca imi iau si Rev Abs in curind... http://www.youtube.com/watch?v=nr87bnUcxFQ

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Neatza,am aparut si eu

Nikole,m-ai facut curioasa despre constatarile sotului tau in leg. cu "zburatoarele" dar si cu firma de import-export.Las ca te bantui pe privat
Ma bucur ca nu a fost varicela,poate macar copiii scapa.

Eu azi sunt iar teleleu.In sfirsit m-am indurat sa-mi rup din timpul pretios sa ma duc la politie sa-mi schimb permisul.M-am dus eu ca viteaza singura si m-am ratacit.Asadar n-am ajuns la timp,am intirziat 5 min si nu m-au primit in sala.Mi-au facut doar tot ce trebuia,actele,poza si permisul e gata numai ca trebuie sa ascult 2 ore de teorie ca sa mi-l dea.In timpul asta mi-am uitat si telefonul in masina si cind am terminat vaz ca ma sunase omul disperat nu mai putin de 10 ori.Ca unde sunt,ce-am patit?
Acum m-am proptit la el in birou unde merge AC-ul si`i racoare si bine,l-am basculat de la pc si i-am luat locul si astept sa treaca timpul ca sa intru de la 13:00 in a doua tura de teorie(mi l-au prelungit inca 3 luni dar mi-e ca uit si mai bine termin azi,daca tot mi-am pierdut ziua aiurea).

Cind va citesc ce scrieti de porumb imi vine sa inseamna ca am comis-o rau de tot ieri.cit porumb am putut sa maninc.

Azi am facut un suc din portocale,lamai,ginger,telina,mere si pepene si rideam gindindu-ma la Deus zicind "parca l-a mai baut cineva inainte"A fost cam iute de la ginger,cred ca am pus cam mult dar al meu zice ca`si face efectul.Cit o fi de bun in altele nu stim,stim doar ca te "taie" toate cele si ai ocazia sa faci pe tine daca nu e o buda pe aproape.

Baby,tu esti bolnavioara?De ce zici ca te duci la dr.?
Emaaimee,imi pare rau sa aud ca ramai fara job.Dar nu`ti pierde speranta,poate totul o sa se rezolve .

Eu nu ma uit la dulciurile lui Xio ca nu vreau sa fac iar de alea de nefacut.

Va pup,mai am fro juma de ora si o tai iar spre Driving Licence Center..ah,ce placere!!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nikole, iti dai seama ca nu le-am facut eu
lasa ca iau reteta de la mama-mea. A fost tare buna, nu mi-a placut insa fisticul din ea.
E cu lapte condensat.
Cel mai mult mi-a placut o inghetata. Cred ca are mai multe calorii(tot lapte condensat) dar a fost dementiala, in viata mea n-am mai mancat asa ceva. Va pun si reteta de la aia.




***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Neatza, io sunt in recuperare dupa cea mai crunta indigestie sau ce o fi fost asta, 0 sport dar si mancare aproape de 0 asa ca am un abdomen plaaaaaaaaaaaaat

mi-e si dor de sala, cat te pot invidia Deus ca ai timp de alergat dimineatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Mi-am luat unt de arahide! buuuun! Am luat un borcan pe care scria "usor sarat", ca altceva nu era, nu stiu daca toate sunt sarate, dar e bun. Am mancat cu lingurita direct din borcan, vreo 7-8 lingurite pana am zis "stop joc", sa nu exageram deci, mi-am mai gasit o placere ca de curand am re-descoperit dulceata de nuci verzi e foarte buna, dar siropul e tare dulce, asa ca mananc maxim 2 nuci si gata, nu mai pot. si apoi pireul de castane...offf, atatea bunatati

Azi am mancat la 8 vreo 5 prune, apoi am vizitat tronul , acum am baut un iaurt Activia mare, simplu. Mai incolo cred ca mai bag un Activia, niste caise, acasa niste ciorba de fasole boabe cu ceapa si poate pe seara o salata de rosii si castraveti si un ou...

O zi superba sa aveti

Mergi la inceput