"Abdomen extra-plat (33)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ola, from Brazil!

Cine vrea coconut water??rece si dulce?!

Mey, eu nu's daca eruptia aia a fost varicela, am mers si la dermato, ca tot vroiam sa se uite un medic la alunite, si la toti cm de piele de pe mine, si mi-a zis tipa ca nu pare a fi varicela, ci mai degraba foliculita!

In fine...acu astept sa vad cum se comporta pruncii, pana in prezent sunt ok, asa sa si ramana...

oricum, parca simptomele alea nu fac parte din tabloul varicelei, doar daca la adulti se manifesta diferit, eu nu am avut febra, nu durere in gat, ci doar o stare de rau infernal in tot corpul, ca si cum te pandeste o mare gripa, si cum mi-a trecut raul, cum au explodat besicute...nu sute, cum tot aud, destule insa...

ei, a trecut, desi mi se pare scary, sa nu stiu ce a fost!

Aseara pe la 1:30 am m-am apucat de pilates!!
si apoi la somn cu mine, cred ca si azi la fel fac ca in timpul zilei nu-mi tihneste, unde mai pui ca mi s-a casunat pe preturile nesimtit de mari ale hainelor(alea ce mi le-as dori) si m-am apucat de croitorie, ca toto am doua masini de cusut, si un sac cu ate, fermoare, paiete, nebunii...
visez sa devin o esteticiana , si poate oi ajunge vreun pui de Chanel, mai stii....la mine e ora cinei, va pup!

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata

merg sa alerg si revin cu raportul la ore mai simpatice
sa aveti o zi buna

Nokole- acuma mai simti oboseala?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nikole, varicela poate avea si 3 bube, nu trebuie sa fie sute.
Cum arata bubele alea?

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Neata!
Nikole si eu am avut forma usoara.
Cu o zi doua inainte de eruptie am avut doar o stare generala proasta dar fara duerere in gat sau febra.
Bube am avut dar nu sute, mancarimi am avut 2 zile si 2 nopti dar nu ca ficamea.
Ti-am scris..marti prima buba..vineri se uscau, sambata pe plaja.


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Salut!

Si yo am fost varicoasa. La mine creca se refereau referirile alea cu sute de bube. Bleah, aveam peste 50 pe fatza. Eram ca o pizza pe tot corpul, aveam bube si-n ochi, urechi, pielea capului. Complicatii la gat, internare in spital cu febra 40 si antibiotic la greu, cate-un pumn o data la 6 ore. N-o sa uit toata viata, caci acolo mi-am sarbatorit majoratul. In schimb fii-mea a facut in grupa mica, cu 3 bube-n cruce, niema febra si o energie debordanta.

Deus nu ma pot hotari ce class sa aleg primul. Dai un hint la mine?

Azi merg la medic la 8, sa vad ce zice...

Azi fac un soi de incalzire generala si ma concentrez pe tractiuni si agatat sus pe placa la diverse prize. Daca ma lasa putin durerea si jena in partea de jos a abdomenului am in plan si abdomenele lui Tony. Si maine mergem in chei sa vad daca reusesc cate ceva.

Va pup

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Salutare gagici!

Eu am avut o zi nu prea faina.De fapt nimic iesit din comun ,alergatura dupa hirtoage ,piata..ajuns acasa extenuata si am sarit peste sport pt. ca imi cadeau ochii in gura de somn.Cind am reusit sa adorm printre niste bocaneli la acoperisul unei case din zona,incepe sa sune telefonul.M-am trezit asa de naspa,nu stiam pe ce planeta ma aflu.Unde nu mai pui belea,cu o pofta de dulceee!Am iesit sa-mi cumpar dulce mi-am luat cookies si protein water .Am halit vreo 8 cookies asta dupa ce mincasem cred ca vreo 3 bucati de porumb fiert(am doua lazi,azi am fiert o oala,mai am de fiert vreo 3 rinduri).Ca sa pun capac la ziua asta "minunata" apare al meu cu doua cutii de gogosi de la Mister Donut,doua cutii de caise,o sacosa de portocale ,prune si un pepene de 15 kg.
Dupa o juma de file de salmon cu salata si supa am halit o placinta cu mere asa sa le alternez!
Ce naiba e cu mine azi???????
Sport ioc dar dulce la greu.M-am trezit asa de nasol cu telefonul ala de parca am picat de pe luna si inca nu mi-am revenit.

Asa,m-am destainuit.Acum ma trage soatza sa maninc pepene ca el si-a facut datoria si l-a taiat.Ziceti,mai maninc sau ma opresc??

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Hannen, mananca, dar numa o felie!!

Azi am "executat" asa: mic dejun: vreo 6-7 prune, apoi un mar urias (apoi nu-mi vine sa cred ce bucurie a ajuns sa fie asta ). Pranz: un fel de pilaf (orez cu mult ardei prin el)+ficatei de pui la cuptor+o rosie mare si buna, buna, acum un frappe (de-ala la plic, facut cu apa rece, ca-mi era o pofta d enuma si de unde sa iei la lucru frappe de-ala "adevarat" ca pe terase?). Cane merg acasa vreau sa fac niste sport, trebuie! daca n-ar fi asa cald...dar trebuie! Asa ca ...Shaun, asteapta-ma ca vin imediat acasa (vorba vine "imediat" ca mai am 3 ore si ceva de petrecut la birou). Dupa ce prestez niste hiphop o sa pap o farfurie cu ciorba de fasole boabe+ceapa poate cu putina paine, sa vedem. Si lebenita si poate niste caise, prune, sa vedem pana pe seara.

Deus, pana la urma verdictul dr-ului a fost ca am colon iritabil, asta mi-a scris dupa colonoscopie. AM uitat insa sa intreb daca la colonoscopie se vede asta (stiu eu, colonul e mai "agitat") sau fiindca la colonscopie nu a vazut nimic, si eu am simptomele astea cu balonari si constipatie, prin eliminarea altor posibile boli a ajuns la diagnosticul asta. Mi-a dat sa iau 3 luni ibutin, il iau de vreo luna jumate sau mai mult si nimic . Mersi de sfatul cu uleiul d seminte de in, o sa inlocuiesc semintele cu uleiul. Adevarul e ca nici nu stiu ce sa mai cred de bolile astea. Astept sa vina toamna, sa fac iar o endoscopie si sa vedem daca s-a inchis ulcerul si apoi sa vedem mai departe....
Succes cu sala

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

No, cateva tractiuni, cateva agatari.

In rest stau afara, la umbra de dimineata. Am fost de 17 ori la baie. Ma doare burta de crap, asa ca o las cu abdomenele.

Meniul pana acum: MD: o felie paine prajita cu unt de arahide, visine si lapte.
...si 2 degete de cafea
P: o sana mare
....intre ele apa si ceai de codite de cirese si visine

Si nu ma simt deloc ok. Mi-e tare ciuda!

Hannen, poate unii raci au o perioada nasoala....ce sa zic. Btw, nu esti inainte de menstruatie? Io atunci mai am pofte ciudate...
REZISTA TENTATIILOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Baby-boom, ce gust are untul de arahide?E bun? AM vazut la magazin si nu stiam, sa-mi iau...sa nu-mi iau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui codrina13

Baby-boom, ce gust are untul de arahide?E bun? AM vazut la magazin si nu stiam, sa-mi iau...sa nu-mi iau...

Iti poti face in casa din ce nuci vrei: noi preferam caju si fistic.
http://www.101cookbooks.com/archives/000750.html
Folosesc agave si destul de putin pentru indulcit.

People are always blaming their circumstances for what they are. I don't believe in circumstances. The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them. ~G.B. Shaw

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput