FIV in Ungaria 111

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Motzishor da, se elibereaza fara reteta. Am nevoie de FEMIBION 1 - 3 CUTII. Nu conteaza cine mi le poate aduce, tu sau simonia, important este sa le primesc, pentru a putea sa incep sa le iau inainte de FIV. Eu nu mai vin la PK, fiindca m-am hotarat sa mai incerc inca un FIV in tara anul asta, la Dr. Albu Dragos, iar PK a fost de acord (de fapt mi-a urat sa vin in Budapesta doar la plimbare )
Daca poti tu, sau simonia, va rog mult sa-mi luati si mie cele 3 cutii (exista Femibion 1- se ia in primele 12 saptamani de sarcina, mie acesta imi trebuie, si exista Femibion 2, care se ia din saptamana 13, dar acesta nu-mi trebuie momentan). O cutie costa 55 LEI. va rog mult sa-mi spuneti cum va pun banutii, ca voi sunteti deja acolo. Pot sa-i pun oricand pe card.
merci mult, mult, mult de tot

...sper sa veniti toate cu burtici pline de copilasi lipiciosi!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

marti e perfect, este minunat, ca tot marti incep cele 21 de zile de AC.
FEMIBION1 - 3 cutii



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

aristica, am fost la farmacie ci simonia si ti-am luat pastilele. A platit simonia, asa ca te descurci cu ea pt. ca tot ea o sa ti le si aduca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Gyongyi Inca nu stiu daca mai incerc sau nu. Toate cele bune va transmit si sanatate multa, tie si lui Doru.

ngh21 Felicitari! intra-adevar este un cadou unic, care probabil si l-ar dori oricare dintre fetele de aici.La Multi Ani

Motzishor ne rugam pentru tine
Samira superrrr...

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristica,Prg tau este bun...si ca o parere personala...eu nu mi-as administra hormoni dupa capul meu-ma refer aici la PRG injectabil.
PK spune ca un Prg peste 10 este capabil sa susitna o sarcina iar doza pe care o primim noi dupa ET este suficienta unei femei fara ovare...si majoritatea femeilor ,gresit, au impresia ca Prg injectabil este mai bun decat Utrogestan...insa Utrogestanul asigura nivelul optim de Prg la nivelul uterului adica acolo unde trebuie...pe cand Prg injectabil se regaseste in valoare mare in sange...iar pe noi ne intereseaza in mod special sa-l avem local.
astea sunt explicatiile doftorasului...pentru ca si eu eram crizata cu Prg injectabil si cu calm a reusit sa ma lamureasca de realitate.

numai bine tuturor si multa bafta fetelor in focuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

violeta70, multumesc din suflet pt. rugaciuni. D-ne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronna spune:

Buna fetele!
Ngh inca o data FELICITARI pt confirmare si LA MULTI ANI fericiti si plini de impliniri!
Bafta fetelor care sunt acum la Budapesta!
Ieri am fost la Debrecen si de azi trebuie sa incep injectiile cu Gonal...insa am o mica problema...mi s-a facut un mic hematom de la la inj cu Decapeptyl,s-a invinetit putin locul unde am facut injectia aseara si s-a intarit.Ati mai patit careva asa ceva?Ce as putea sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimineata
o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Motzishor iti multumes foarte mult pentru ajutor. Ramane doar sa stabilesc cu simonia cand ne intalnim. Tu cum esti? Azi te duci la eco? Iti tin pumnii.

samira merci mult pentru confirmarea valorii progesteronului. Nu voi face progesteron injectabil de capul meu. Eu mai am un FIV la activ si, dupa punctie, progesteronul meu a scazut foarte mult, asa ca mi s-a administrat pregnyl si utrogestan intravaginal 9 pastile/zi, dar nivelul de progesteron era in continuare scazut, caci organismul meu nu asimileaza foarte bine progesterunul nici intravaginal, nici inghitit. La transferul de embrioni congelati am avut un nivel ceva mai ridicat, insa maximul a fost 8 (ce-i drept, atunci nu m-am interesat daca e mic sau mare si am mers doar pe mana doctoritei), asa ca acum am intrebat aici, caci ajung la doctor pe 29, luna asta.

Stiu ca se vorbea aici despre progesteronul injectabil. Eu am reteta pentru gestone, dar nici acesta nu se gaseste in RO. Insa, beleaua este ca nu cred ca se gaseste nici in Ungaria. Voi stiti de unde-l pot lua? Initial am nevoie de 15 doze...offf, rau e sa fi si mutanta si cu endometrioza si cu nivel scazut de absorbtie a progesteronului si casatorita cu un sot defect...Doamne-ajuta ca exista fiv-ul!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristica,iarta-ma ca te intreb...tie ti-a recomandat medicul 15 doze de PRG injectabil???
mie imi par cam multe-poate gresesc insa...stiu de la alte fete cu deficit mare de faza luteala-chiar unguroaice d-ale noastre care au ajuns in repetate randuri la transfer de blasto ca faceau doar 1 injectie la 2 zile.
iar Prg intre punctie si ET trebuie sa fie sub valoarea de 1,5...ideal este sa fie subunitar insa medici spun ca e bine si daca se afla sub valoarea de 1,5...peste aceasta valoare a PRG endometrul devine secretor si deci impropriu implantarii.

Mergi la inceput