FIV in Ungaria 111

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Samira, si eu ma bucur sa va revad pe o parte din voi, dar si mai mult ma bucur cand vad ca mare parte din esalonul vechi au deja bebei, asta ma face sa cred ca vom urma si noi fericirea lor.
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

claudia,ma bucur sa te vad si ma bucur si mai tare sa aud ca te pregatesti de Fiv.
sa stii ca info de prima pagina sunt actualizate...asa ca te poti baza pe ce scrie acolo.

fetelor....sunt tare bucuroasa...cu naturistele mele...dupa 3 luni de ingurgitat schema pe care mi-am intocmit-o de la mine putere...am reusit sa vad ieri in fata ochilor un PRG cu valoarea 14 in ziua 21...in conditiile in care nu am avut Prg mai mare de 8 in viata mea.

va pup pe toate.


Bravo Samira, tine-o tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

fetelor, eu am mai pus intrebarea asta: Progesteronul meu, in ziua 21 este de 12.8. E mic?

motzishor cum esti? Au mai crescut outele?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

Fetelor,

Suntem in al noulea cer....am primit cel mai frumos cadou de ziua mea (azi e ziua mea)

Sunt oficial gravidutza .!!!!!!!

Am fost ieri la Dr. Albu si s-a vazut prins un saculet intrauterin de 5 saptamani. Peste doua saptamani mergem din nou sa ascultam inimioara.

Bafta tuturor fetelor care sunt acum in focuri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ngh felicitari si La Multi Ani!!!

luck, simonia, motzishor, fancy_mona am si eu nevoie de FEMIBION 1, doua cutii, in prima faza, si nu se gaseste in RO. Am sunat la Farmacia Dona si Sensiblu si astept pana maine un raspuns: daca mi-l pot aduce ei, e bine, daca nu, mi-a spus o "mutanta" prietenoasa ca se gaseste la unguri, se elibereaza fara reteta si o cutie de 30 pastilute costa 55 LEI. Eu sunt din Bucuresti. Se incumeta vreuna dintre voi sa-mi cumpere si mie aceste 2 cutii? Va spun exact maine daca reusesc sau nu sa le iau prin intermediul farmaciilor. Va pot pune banutii pe card, mi le puteti trimite si prin colet, cu plata la destinatar (la mine) Multumesc anticipat

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Buna fetelor
Sunt in pregatire pentru FIV la dr Albu si dr Uscatescu mi-a recomandat sa fac rost de Medyn Forte sau Femibion 1.

Stiti cumva daca se dau cu reteta in Ungaria?Si daca nu ,se poate lua de la orice farmacie?Dar in Austria se gaseste ?
Si inca o intrebare, care este mai bun Medynu sau Femibionu?
fetele si bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:


lyly

Am fost sunata de la DONA, FEMIBION 1 SI 2 nu se aduc in Romania, caci nu au acceptul Guvernului , asa ca apelez la voi, doar ca am "crescut" doza initiala la 3 cutii

Cine este acum la Unguri si le poate procura, va rog frumos....

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

aristica, nu stiu inca daca au crescut outzele mele sau nu. Imi aminteam aseara de cineva care spunea pe forum ca isi doreste un aparat de ultrasunete in sufragerie... Cam asa sint si eu as vrea sa stiu in fiecare minut cum stau dar nu am cum... Asa ca astept sa il vad miine pe PK la urmatoarea monitorizare. M-a pus deja pe Cetrotide (Ganirelix) ca sa nu ovulez ovulul cel mare si sa le lase pe cele mici sa creasca. Am mari emotii. Oricum, astazi o sa iau si niste laxativ de la simonia sa vad daca o sa fie mai bine pt. vizualizarea ovarului sting. Interesant este faptul ca ovarul poate sa raspunda mai tirziu cu un nou val de foliculi. La asta nu ma asteptam.

ngh, felicitari si la multi ani: acum gata, gravidutza scrie pe tine! Bucura-te din toata inima, eu una iti impartasesc fericirea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

aristica, esti sigura ca se elibereaza fara prescriptie la unguri? Daca da, ce ai nevoie si cit? Simonia o sa vina prima in Bucuresti, daca ea nu vrea sa te ajute, am sa ti le cumpar eu si poate ne vedem in Bucuresti cind ajung. Ne descurcam noi cumva. Daca tu vi la PK de ce nu ii ceri prescripia lui ca sa mi-o dea mie si sa ma duc la farmacie sa ti le cumpar? Asta ca sa nu avem probleme sa le cumparam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

aristica, sa ne spui exact ce vrei si it. Am vorbit cu simonia si o sa ti le cumparam noi si o sa ti le aduca ea cind vine in Ro. marti.

Mergi la inceput