CAUT detalii VOPSEA gene si sprancene...

CAUT detalii VOPSEA gene si sprancene... | Autor: karligutza

Link direct la acest mesaj

buna seara fete cochete!

am si eu o rugaminte la cele care stiu sa ma ajute cu cateva informatii; in primul rand sa va spun ca e vorba de o dorinta mai veche de-a mea de a ma vopsi singurica la gene si sprancene (bine, la gene ma va vopsi altcineva, dar ati inteles ideea, sa ma fac singurica acasa, nu la salon) insa nu am cautat pana acum detalii despre produsul in sine... deci as dori si niste sfaturi si daca stie cineva:

-ce vopsea este buna pentru vopsit gene si sprancene? ce marca, ce tip (profesionala, ne-profesionala... ce face diferenta intre astea 2 tipuri?)...
-de unde se poate cumpara? e la liber sau se comercializeaza doar in cadrul saloanelor?


multumesc mult pentru eventualele raspunsuri; sper sa ma puteti ajuta! poate e vreo colega de forum chiar cosmeticiana..



karligutza
sunt mamica Adelutei

_____________________________

ALAPTATUL HELPLINE
_____________________________

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

eu m-am vopsit ani de zile cu vopsea de par(aceasi pe care o puneam in cap) pe sprancene - lasam sa actionez doar cateva minute si intindeam totul cu grija sa nu-mi patez si pielea

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Vopseaua pt. par e buna si pt. gene si sparncene. Vopseaua si oxidant pt. vopseaua pe care o vrei. La gene jumate de ora (25, cam asa), la sprancene 10 minute.

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Exista vopsea speciala pt gene si sprancene la DM.O cutie o poti folosi la cca 10 vopsiri.Costa vreo 7-8 e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

multumesc fetelor de raspunsuri... mi-e frica sa ma fac cu vopsea de par si mai ales nu stiu daca odata desfacut un tub de vopsea de par pot sa il refolosesc de cateva ori, ca doar vopsitul genelor si sprancenelor se repeta cam o data pe luna din ce am experimentat eu...

Deus asa da, impuscai 2 iepuri dintr-o data; deci mai ai sprancene...

XIO nu e cam mult 25 minute pentru gene? sa nu raman fara..

trischa ce inseamna DM? poti sa imi spui si unde e magazinul te rog?

karligutza
sunt mamica Adelutei

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Karligutza,eu pot sa-ti spun unde-i DM dar nu prea te ajuta,dar daca tu esti din Bucuresti atunci sigur este si acolo un asa magazin.Era odata chiar si un subiect pe forum cu magazinul respectiv.
Ai mai putea incerca la raioanele de cosmetice din alte magazine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Buna, nu ti-as recomanda sa te vopsesti cu vopseaua pt par dar tu faci cum crezi.
Eu cunosc 2 marci de vopsea pt sprancene, sunt bunute amandoua si le poti gasi in magazinele mari de cosmetice. Eu de ex cumparam de la un magazin de cosmetice de langa politia capitalei.
Mai mult de 5 min nu e rec sa lasi vopseaua daca nu vrei sa se pateze si pielea, oricum, gasesti instructiunile in cutiuta de la vopsea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefiuta

Buna, nu ti-as recomanda sa te vopsesti cu vopseaua pt par dar tu faci cum crezi.
Eu cunosc 2 marci de vopsea pt sprancene, sunt bunute amandoua si le poti gasi in magazinele mari de cosmetice. Eu de ex cumparam de la un magazin de cosmetice de langa politia capitalei.
Mai mult de 5 min nu e rec sa lasi vopseaua daca nu vrei sa se pateze si pielea, oricum, gasesti instructiunile in cutiuta de la vopsea.

arra


Intrebare: de ce anume nu i-ai recomanda sa foloseasca vopsea pt. par?

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Un magazin DM este si la intersectia Pantelimon cu Delfinului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Glicina spune:

Te duci o data la salon, te vopsesti acolo si din vorba-n vorba ii ceri esteticienei detalii despre marcile folosite :) In paralel, fara sa-i mai ceri detalii, incerci sa retii ordinea operatiilor facute de ea, eventual intrebi exact cate minute pt gene, cate pt sprancene :) Incearca sa gasesti un kit special la sephora sau intr-un magazin de acest gen. Nu folosi vopsea de par, pt ca structura firului de par de pe cap e diferita de cea a genelor, deci si pigmentii folositi pot fi diferiti. Nu stiu daca vei reusi sa-ti vopsesti singura genele, tinand cont de faptul ca operatiunea cu pricina e destul de delicata si se efectueaza cu ochii inchisi :) Stiu ca pe youtube gasisem la un moment dat n lectioare de machiaj, imi cer scuze, nu am timp acum sa caut, dar poate gasesti tu si ceva filmulete despre vopsitul genelor/sprancenelor.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

karligutza
Da mai am sprancene si am vazut la cosmetica cutii cu vopsea de par...ele spun ca folosesc vopsea speciala ca sa nu ne facem acasa

la gene nu ma fac acasa ca mi-e frica sa nu-mi intre in ochi...un rimel bun si gata ai rezolvat problema

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput