Mamici din Grecia (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Buna fetelor,sunt si eu pe aici va citesc :)eu inca n-am idee despre diversificari vaccinuri,dar sa dea Domnul sa am in curand
Theo de pe mail-ul comun eu am raspuns doamnei care intreba pe forum despre muntele Athos despre Batopedi...in msg-ul ei ruga sa i se raspunda pe mail n-am crezut ca poate crea "reactii adverse ":))) ca n-are de ce .Am trecut pe langa N.Moudania si ma gandeam la tine:) de-abia astept sa creasca bb si sa ne vedem in vreun parc ceva
In rest caldura mare nenicule!!!nu merge fara A/C si cica pana miercuri asa va fi....deci pc/tv...si acasica...bine ca avem Digi si cred ca au vreo promotie ceva ca au bagat toate programele si cu catile(dc vrea cineva am un site pe net de pe care noi cumparam de vreo 2 ani carti in engleza tot ce vrei si cu preturi muult mai mici decat in librarii)
puuup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

www.retete-mancare.ro/img/20494/Tort_de_biscuiti_cu_cafea.jpg" target="_blank">'Neata!

LA MULTI ANI!

Maria de nibi_niki

Nibi_niki, foarte bine ca te-ai "intins", s-o faci mai des ca doar de asta suntem aici sa intrebam, primim sfaturi etc. F bine faci ca o alaptezi pe Maria (am zis ca o alaptezi daca nu ma insel, pt ca stiam ca una dintre voi nu mai alapteaza, si nu-mi mai aminteam sigura daca tu sau Asteropipan), si eu as fi vrut sa-l alpatez pe Stelios cat am lapte, din pacate, nici n-am fost prea laptoasa, nici el nu a supt si am facut si niste greseli si uite-asa se duse laptele meu. Ref la vaccinuri, vad ca nu sunt aceleasi, infanrix-ul si neisvac-c sunt obligatorii aici sau le-ati cumparat voi?

Moro_K, gata? Ai terminat cu renovatul? Scuze, dar eu nu am inteles f bine, sunteti acum temporar in Salonic sau definitiv? Sotul tau este grec? (asa sunt eu mai curioasa ). Hai cu bebele si voi, va tin pumnii! Si da, sigur, ca ne vom vedea, daca mai treci pe aici prin Halkidiki da un semn inainte.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Neata.Astazi e petrecere in familie
Va invit la o cafea la o feliuta de tort si tot ce mai poftiti. Sarbatorim ziua printesei mele.
Theo,toate vaccinurile sunt cumparate.La 6 luni terminam cu vaccinurile.Am inteles ca e mai scurta schema asta,cu mai putine intepaturi(s-ar putea sa bat campii,ca nu stiu sigur)Voi cand terminati cu vaccinurile ca vad ca sunteti pe alta schema?
Fetelor,acum ca am aparut eu,ati disparut voi?

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Bunaa ...La multi ani Mariei,sa-ti traiasca nibi_niki! sa creasca mare frumoasa si desteapta :)am luat felia de tort
La multi ani carmaw-ule...hai cu repatrierea...sa mai vb si noi
Theo eu sunt in Salonic acum pt inca vreo 3-4 ani,noi aici avem casa,masa,rude deci e acasa oricum :)sotul meu e grec,ne-am intalnit in Ro,apoi a primit transfer in Kos si acum am primit transfer in Salonic....deci avem timp sigur sa ne vedem:)tu iarna vii/stai in Salonic?sau stai permanent in Nea Moudania?Cu renovatul n-am terminat pt ca au intrat toti in vacanta si reincepem in sept la inceput speeer eu..poate sunt idealista da speeer pana la juma lui sept sa terminamaaaa Theo vezi ca ti-am dat mai demult un PM cu numele ca sa ma gasesti pe FB..sa ne vedem mai bine cum zicea lupul Scufitei rosii :)))) (acolo am poze mai multe)si nu ma deranjeaja ca ma intrebi...intreaba-ma...aici sunt
felete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

buna dimineata fetelor
buna miha
da cu repatrierea.....pai ce sa zic ca tu le stii CCCCCCCCCCCALD,prea!
tintari praf zgomot de la taverne (cum zdranganeala se termina cam la 6 dim care e ora mea de sculare 'nu ma mai culc'
Nu va spun cum ador....si cum sunt kiauna!
Va citesc in fiecare zi si mi trece!
pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

buna!fetelor,am revenit din vacanta,si am o groaza de treburi de pus la punct,dar incet ,incet...
in rest suntem bine,eu nu prea pot pleca cu caldura asta,offff...stau numai in casa cu AC,si ies seara,dar si seara este fff cald
pup toate fetele
LA MULTI ANI!TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE DE MARIA
cam slaba activitatea,ma asteptam sa va gasesc la alt capitol...

LARISAdeDIMITRA(2.02.2007)25s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Bine ati revenit Carmaw si Dimitra :)
Carmaw...hai ca vine toamna....mai racoare mai inchizi o usa ceva...mai pleaca tzantzarii curaj gaina ca te tai :)) cu alte cuvinte:)
Dimitra creste burtica ah?:) hehe ma uitam in cate sapt esti si nu-mi vine sa cred ca trece asa repede timpul
Fetelor ati vazut ce s-a intamplat la maternitatea Giulesti??urmaresc de ieri....offff si inca sunt in mare pericol cica si ceilalti sapte bblushi.....Doamne vedeam parintii cum asteptam saracii afara terminati.....Sa dea Domnul sa se salveze copilashii care mai sunt in pericol....pacat pacat offff Doamne de ceilalti 4....:((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Neata.Va invit la cafeluta
Dimitra cum te simti pe caldurile astea.Banuiesc ca ti-a crescut si burtica.Uite ce burtica aveam eu la 25 de saptamani
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/4150274660/
Nu era asa mare,dar mergeam cu burta in fata sa se vada si la mine ceva.Eram asa mandra,parca nu mai existase femeie insarcinata pe pamant inaintea mea,dar e de inteles ca e primul bebe
Inca un ingeras la maternitatea Giulesti.oooffff.Imi vine sa ii strang de gat pe toti cei responsabili de asa dezastru.De cate ori ma uit la stiri de atatea ori plang
Dumnezeu sa ii odihneasca in pace pe ingerasi si sa le dea putere parintilor

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

buna!
fetelor nici acum nu ati venit acasa?hai veniti voi,ca sa plec eu o saptamana,dupa care acasa...noi suntem bine,burtica creste,asteptam cu drag sa-l vedem pe bebe...
va pup

LARISAdeDIMITRA(2.02.2007)25s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

Salut voios, grecoaicelor

Vad ca sunteti bine cu toate...Va mutati, renovati, alaptati...
Uram la mai multe lunite tuturor bebeilor !
Vad ca nimeni nu zice nimic de vreo intalnire
Eu mai am timp pana pe 5 sept, cand va veni sora mea in vizita, iar apoi voi pleca in rom.

pupam fetele si bebeii si uram noapte buna si racoroasa !

Mergi la inceput