Mamici din Grecia (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

buna dimineata sau amiaza deja???? hmmm asa cu trezitul tarziu

asa in primul rand Larisa tot ce ii mai frumos pe lume iti doresc,sanatate si multe multe multe si frumoase bucurii de la copilasii tai!!!!!

va pe toate!!!
o zi buna!!!!

pozici



de Dionisios-Ionas 03.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata, fetelor mai pe la pranz si de la noi ca acum a adormit buburuzul!

Daca Larisa a dat cafeluta, multumim Larisa!, eu dau micul dejun combinat cu pranzul.

Vi4i, www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.1001case.ro/resources/images/imagini-galerie/big/Flori_de_nu_ma_uita_1369.jpg&imgrefurl=http://www.1001case.ro/galerie-foto/Concursuri-1001case-Gradina-mea-Flori-de-nu-ma-uita-i1369&usg=LybFfPgFqLClUtTeelv_kIlC0Ds=&h=500&w=500&sz=45&hl=el&start=0&tbnid=qlAfkeJezgaYmM:&tbnh=154&tbnw=154&prev=/images%3Fq%3Dflori%26um%3D1%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1T4GZAZ_enGR375GR384%26biw%3D1259%26bih%3D781%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=848&vpy=73&dur=6672&hovh=225&hovw=225&tx=86&ty=103&ei=8VJJTI_sGdKS4Abnpv2ZDA&page=1&ndsp=23&ved=1t:429,r:4,s:0" target="_blank">multumesc mult de tot pentru toate detaliile ref la diversificare, as vrea sa-mi dai PM cu schema dr-itei tale si cu schema ta, pentru a le consulta cand va veni momentul, am si eu niste materiale ref la diversificare, daca vrei ti le trimit. Ref. la vaccinuri, vroiam sa te intreb ce reactii a avut bebele tau, ma intereseaza mai ales daca a avut vreo reactie mai nasoala la Rotateq. Prevenar-ul vi l-a dat tot pediatra? E optional, nu? Ca noua nu ni l-a dat, doar astea 2, Pentavac si Rotateq. Si eu ca si tine, nu fac 100% din ce-mi zice pediatra, am si eu parerile mele si e normal sa fie asa, iar cand nu sunt de acord cu ceva, caut, ma informez si din alte parti si iau decizia pe care o consider eu mai buna pentru bebele meu.

Larisa, e ziua ta azi? Daca da, uite un www.google.gr/imgres?imgurl=http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mykyduta/imagine%2520blog-Scrapblog/buchet-flori-cadou-101-trandafiri.jpg&imgrefurl=http://s286.photobucket.com/albums/ll88/mykyduta/imagine%2520blog-Scrapblog/%3Faction%3Dview%26current%3Dbuchet-flori-cadou-101-trandafiri.jpg%26sort%3Dascending&usg=IQ1vQScDzTNCuE-gjRfcQEHr0Dc=&h=450&w=450&sz=62&hl=el&start=0&tbnid=8g0aD5kFd38HeM:&tbnh=155&tbnw=155&prev=/images%3Fq%3Dflori%26um%3D1%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1T4GZAZ_enGR375GR384%26biw%3D1259%26bih%3D781%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=681&vpy=73&dur=468&hovh=225&hovw=225&tx=111&ty=113&ei=O6hKTNTyGI_-4AaYkdyZDA&page=1&ndsp=22&ved=1t:429,r:3,s:0" target="_blank">buchet de flori de la noi, sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si o nastere si mai usoara!. Si chair daca nu e, aceleasi urari avem.

Chiar asa, propunere: nu ne trecem si noi mamicile datele de nastere pe prima pagina sa uram din timp toate cele?

Va pup si va doresc un week-end minunat!

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

buna!la amiaza
va si va multumesc pt urari din tot sufletul!
dupa cum vedeti si voi ma topesc de ziua mea,ce canicula...si diseara vrea sotul sa ma scoata la restaurant...o sa ma topesc ...offff,sper sa treaca mai repede canoicula

LARISAdeDIMITRA(2.02.2007)21s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata fetelor!

Va poftesc la cafea!

Ertina, pentru ca tu ai deschis acest subiect, vroiam sa-ti propun, daca esti de acord, bineinteles, sa facem un user comun pentru acest subiect, astfel incat prima pagina sa poata fi modificata sau capitolele schimbate si de catre altcineva cand nu esti tu. Sper sa nu te supere propunerea mea.

Vi4i, am uitat sa-ti spun, ref la alaptat, si eu l-am alaptat pe Stelios numai 1 luna (si nu exclusiv) pentru ca am avut lapte putin si bebe mananca muulllttt de cand era mititel si m-am necajit si eu pe tema asta, dar asta e, ce sa facem?. Noi ii dam Almiron de la Nutricia, asa i-au dat completare din maternitate si-i merge f bine cu el, desi e 27 euro/cutia. Oricum, aici in Grecia, am aflat si eu, ca nu stiam , orice marca de lapte care e nr. 1 se gaseste numai in farmacii si e mai scump, normal, de la nr. 2 incolo gasesti si-n supermarket si e mai ieftin.

Va pupam si va uram o zi buna si racoroasa!

P.S. Am inceput sa scriu mesajul pe la 10 dimineata, intre timp s-a trezit buburuzul si nici acum nu doarme, stam de povesti.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

La multi ani Larisa...cu intarziere(da cica merge 3 zile inainte si 3 dp Sa-ti dea Domnul tot ce-i mai bun!sa fii sanatoasa sa mearga totul perfect sa te bucuri de puii tai si ei de tine si sa dea Domnul sa prinda urarea cu copii-pereche:)
Si noi ultimele 2 zile n-am deschis usile...A/C la greu dar e bine ca ploua seara si azi de vreo 2 ora ploua si s-a racorit deja si cica de maine e mai bine afara.
In rest maine iar dentist,am terminat antibioticele ohhh 5 zile cat am luat tot o greata am fost si mi se umflase si gingia la alt dinte...acum e bine
Theo de acord cu tine cu privire la datele de nastere eu propusesem pe la inceput sa avem orasele de unde suntem(din Ro) date de nastere si uitandu-ma pe alte topic-uri orice link-uri sunt utile...pt noi...pt noi-veniti,pt turisti....:)mai ales dc te pricepi e super ramane sa intre si Ertina sa vbiti sunt oricum sigura ca o sa fie de acord sa sch si altcineva prima pagina asa...oricine are mai mult timp liber si se pricepe poate sa ajutePupici lui Stelios
Fetele dc mai bagati poze ceva pe mail-ul comun sau dc-si face careva cont pe facebook anuntati!
Noi ne-am facut obisnuita de cand am revenit in Salonic sa vedem cate un dvd pe seara de la Seven ,am gasit cateva bune...dc aveti vreo propunere shoot
Puuup seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

buna fetelor,

vad ca v-ati animat cu vorba tocmai acum cand am plecat eu...am intrat doar sa vad ce veste ne-a dat larisa si .... SURPRIZA !!!
FELICITARI !!!

n-am citit nimic, cu netul stau f prost aici.
Incerc sa modific prima pagina
Va pup...noi ne simtim minunat, athina e innebunita dupa mare. O sa atasez noi poze cand ne intoarcem in atena.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Niste picaturi de ploaie din romania unde acum ploua bine=buc
sunt aici in probleme si trei santiere
nu am mai avut chef de scris de....hume,glet etc etc
numai bine la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata, fetelor!

Va invit la o cafeluta!

Moro_K, succes si rabdare la dentist! Cu renovarile cum mai stai? Noi am anuntat cand am pus poze noi pe mail-ul comun, si, da, avem si cont de facebook, daca vrei iti trimit un PM. Ref la prima pagina, asteptam sa se intoarca Ertina.

Ertina, ce bine ca-i place Athinei la mare si aveti o vacanta reusita! Te asteptam pe forum cand te intorci in Atena, pana atunci sa va bucurati de vacanta!

Carmaw, succes la renovari. Si aici a plouat ieri cu "clabuci". Te asteptam si pe tine mai des pe forum cand te mai eliberezi de treburi.

Noi suntem bine, cred ca bebe iar are un puseu de crestere ca de vreo 3 zile e cam marait si mananca in nestire. Sper sa-i treaca. Azi il las cu soacra-mea sa merg la Salonic cu treburi si nu prea-mi place ideea. Sper sa se descurce cu el, fara sa-l enerveze prea tare.

Va pup si va urez o zi buna!

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

poftiti la !
ERTINA multumesc pt carucior!
fetelor noi o sa plecam in vacanta pana pe 12 august,asa ca va pup pe toate,si ne auzim dupa...
cele care sunteti in vacanta deja,si cele care urmeaza sa plecati va urez VACANTA PLACUTA!
dragelor as vrea sa-mi dati ideei de nume de baieti,care va plac,ca nu ma pot hotara la ce nume va avea bebe,tatal meu ILIAS,va place?coincidenta face ca exact pe 20 iulie de sf.ilie am aflat ca este baiat,...as vrea 2 nume dar sotul nu vrea2 numai unuloffff...
va pup

LARISAdeDIMITRA(2.02.2007)21s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

buna!!!
am intrat sa va salut,si sa auzim numai de bine!noi o sa plecam in creta in vacanta,si o sa ne auzim dupa 12 august...
pup fetele,sa avem o vara super si sa se simtim bine,sa ne odihnim
P.S. sper sa am ce citi cand ma intorc...

LARISAdeDIMITRA(2.02.2007)22s

Mergi la inceput