Trombofilia o cauza a infertilitatii - 28 -

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Stiti cumva daca la Fundeni se poate face analiza pentru depistarea anticorpilor Rh?

Mamica de Antonia Maria (27.11.2004) si Daria Nicoleta (6.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Ruxandra iti multumesc tare-tare mult. Am sunat la Dona si Sensiblu, astept pana maine sa-mi dea un raspuns. Sensiblu aduce clexane de 0,2 si 0.6 (puteti intra pe site-ul lor, sunati la o farmacie din zona voastra si vorbiti despre ce doza vreti). Am lasat mesaj si la unguroaice, sa vad daca se poate prin ele, am intrebat-o si pe "unguroaica mea draga". Imediat ce aflu cum le pot procura, te voi anunta. Este foarte bine sa stiu ca am posibilitatea de a lua o cutie de la tine si oricum imi cam lipsesc concediiile, cine stie, poate fac o vizita la Curtea de Arges, ca n-am mai fost de pe la 12 ani prin zona voastra, care, apropos, e deosebit de frumoasa. Multumesc inca odata!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

anoemmma intreb eu in seara asta, dar am sa-ti raspund abia maine dimineata...sper sa nu fie prea tarziu.

M-au sunat cei de la Dona si niciunul dintre medicamente nu se aduce in Romania, deci astept raspunsul unguroaicelor acum si revin

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

OK, Aristica, sunt pe pozitii!
Daca iti trebuie repede, eu vin marti, pe 27, la 19.00, la dr. Albu, pentru o eco "de siguranta", cum a zis el, si ne putem intalni la Medlife Grivita.
Oricum, merita sa faci la un moment dat si o excursie la Curtea de Arges. Mai ales ca inainte de FIV n-ar strica niste baterii incarcate , la Manastire, nu?.

R.
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc! 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Incercati si la farmacia Academia de la universitate. Acolo au deobicei medicamente pe care nu le gasiti in alta parte sau pot aduce la cerere.
Eu am verde la bb dupa Sf Maria
Acum ginecologul mi-a zis sa iau aspenter zilnic si dna U de trei ori pe saptamana. Nu stiu cum sa fac, cred ca iau o zi da una nu
Proteina S si-a cam revenit dupa cce am pierdut sarcina, fara tratament. Acum fac tratament preventiv, riscul e pe sarcina.
Vreun sfat ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Ruxi iti multumesc tare mult. Am vorbit cu fetele de la unguri si au zis ca tot marti imi vor aduce ele Femibion1. Daca se intampla ceva pana marti, te anunt in timp util si ne vedem la Maternofetala.
Da, la manastire mi-ar fi placut enorm sa vin.

mamutz merci mult, dar medicamentele astea nu sunt pe lista celor admise de Guvern, asa ca nu au autorizatie de vanzare in tara, deci nu le aduce nicio farmacie...cel putin asa mi-au spus cei de la Dona. ma bucur ca peste circa 3 saptamani ai liber la bebe, despre sfaturi...sa prestati cu spor?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrnscmnc spune:

Fetelor si eu am fost ieri si azi la Fundeni. Am intrat pe Clexane de 0,2, o sa mai merg si maine sa fac injectia in burtica ca am emotii si mi-e frica tare sa m-i le fac!!!.Vreau sa va rog sa-mi spuneti daca stiti prin Bucuresti vreo farmacie care da gratuit sau compensat Clexane 0,2 ca ieri seara am luat la picior toate farmaciile din cartier si am gasit la 3 dintre ele de 0,4, deci pt cautatoare se gaseste clexane de 0,4 la farmaciile Multifarm din militari, Clexane de 0,6 la HelpNet din Militari si la cea de la coltul magazinului Unirea.Astept si eu poate e vreo norocoasa care a gasit si ma informeaza si pe mine.
Intreb iar e cineva care are incompatibilitate de Rh ca eu am negativ, sotul pozitiv si mai am si incompatibilitate de grupa. Vreau sa stiu ce analize a facut si la cate saptamani ca eu aseara am gasit vaccinul si costa 485 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrnscmnc spune:

Rectific, se gaseste Clexane de 0,6 la Sensiblue de la coltul magazinului Unirea.Restul informatiilor le-am scris bine si in celalat mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

mrn... nu stiu cine da compensat, dar stiu unde gasesti: la Sensiblu de la favorit (am sunat eu azi pt femibion si am intrebat de clexane, asa, preventiv). Nu mai lua Bucurestiul la Picior, mai bine suna si te duci la sigur. Uite aici lista http://www.sensiblu.com/index.php?page=farmacii&orasid=1048577§orid=1
eu am sunat la favorit, ca-i mare...poate suni si la altele si intrebi daca au de o,2 si daca il dau compensat. de RH nu stiu ce sa-ti zic, sorry

Intrebare: fetele, mie mi s-a luat sange astazi, desi am o multime de analize facute, asa ca nu am intrebat cat ma vor costa diseara analizele si am la mine 400 lei. Credeti ca-mi ajung, sau ma duc repede sa scot de pe card?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Aristica, "ie" gratis analizele! Am completat si in ghid adineaori.

Felix 10 fix

Mergi la inceput