Trombofilia o cauza a infertilitatii - 28 -

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Felix, stai linistita,parul nu e de la Clexane,e de la Duphaston ( adica de la progesteron); vestea buna e ca o sa scapam de el, la un moment dat. Eu sunt o maimutza in devenire, dar, vorba ta, nu ne vaitam !

R.
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc! 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

dangabriela daca vezi pe cine ca striga: eu sunt Aristica, eu sunt Aristica sa vi spre mine sa nu ma lasi sa ma fac de ras complet

maimutele, dap, pe 27 iulie incep AC, pe 29 am ultima intalnire cu Dr. Albu si gataaaaa, fac fiv2 si incerc sa va urmez. Va dati seama, daca eu sunt deja neagra, cand mi-o mai creste si par pe burta sigur mi-l fac suvite si-l impletesc


MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

mai... ia nu va mai laudati voi cu parul de pe burta...!!!! ca vreau si eu...


FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

[quote]citat din mesajul lui floaredemac

mai... ia nu va mai laudati voi cu parul de pe burta...!!!! ca vreau si eu...

...pai tu deja ai flori de mac

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Referitor la analize pe mancate sau nemancate, am intrebat eu si a zis ca e ok daca mananc ceva usor, "ca doar nu o sa iei un mic dejun bogat in grasimi". Deci e ok!
Iar doza de clexane se da si in functie de afectiune, nu numai in functie de greutate.


15+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

cred ca daca era vorba numai de greutate imi dadea 0,6 de la inceput . "evoluasem" spre 80 de kg. mancam oricand, oriunde si oricat. devenise pasiune... si de acolo sa vezi kilograme...

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

M-am intors de la eco; nu e decat putin nisip la rinichi, iar dr. crede ca e posibil ca, din cauza faptului ca am baut foarte multe lichide, ceva din el sa se fi eliminat. Bb e bine, ii bate inimioara, dupa UM avem 8 s si 2 zile, iar dupa masuratori 7 s si 2 zile, adica exact atat cat calculasem de la ovulatie.
Va pup pe toate!

R.
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc! 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Fetelor, nu cred ca parul pe burtica sa fie de la progesteron , eu am luat utrogestan cam 2 luni cate 4 ovule pe zi de 200 mg.
Aristica stai linistita nu te las singurica, eu vin pt prima oara la Uschi si tare sunt dornica de companie.
As vrea sa scap repede, sa ajung si la Instit de Hemastologie sa fac dozari de anticorpi pt incompatibilitate de grupe ( eu am 01 si sotul AB4). Oare se pot face tot la Fundeni?????


Mutatia Factor Laiden heterozigot, 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

In legatura cu ce a scris dangabriela "dozari de anticorpi pt incompatibilitate de grupe ( eu am 01 si sotul AB4)"

Care e relevanta acestui test? ca mie mi se pare ciudata ideea...

(noi avem 01 si b3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Buna dimineata fetelor!
Eu abia astept sa ne povestiti despre intalnirea voastra,cum a fost la dr U si mai ales ce v-a spus ,sa povestiti cu lux de amanunte
Eu aseara am uitat sa iau folowise,cand mi-am adus eu aminte deja trecuse o ora jumate de la ora cand trebuia luat , am vazut pe prospect ca trebuie luat in fiecare zi la aceeasi ora , oare e chiar atat de strict si de important amanuntul asta? Sper ca nu, oricum de azi mi-l leg de gatca sa nu mai uit si pun telefonul sa sune
O zi buna sa aveti cu mult soare !


Mama unui ingeras din ceruri...
Gena MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot , mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput