Trombofilia o cauza a infertilitatii - 28 -

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

N-am ajuns la fundeni, ca nu m-am putut trezi, dar maine incerc mai cu ardoare
samira eu am progesteronul de 12,8 in ziua 21 si deja am reteta de progesteron injectabil, pe care am sa-l incep in ziua et. Tu vad ca te bucuri de progesteronul de 14, asta inseamna ca al meu, de 12,8 este bun sau este scazut?
felix n-am asteptat cele 4 saptamani fara iubareala (oricum doctorul a zis ca daca nu putem si nu putem, macar 3 saptamani sa steptam), dar eu am profitat de fizicul sotului dupa 15 zile, acum somez, ca Cm a venit exact la 28 de zile, lucru ce ma bucura, ca nu mi-a dat fiv-ul peste cap. Sa stii ca sotului meu Dr. Albu i-a recomandat naturiste pentru imbunatatirea spermogramei, cu reteta, cu tot tacamul, deci mai sunt docotri care cred in ele: Spermotrend (2/zi), MACA (2/zi), complex vit. ACE (1/zi).
letzy pai tu ai 70kg, dar fetita ta e deja mare, in plus ai si lichid...cred ca se tine cont si de asta, nu?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

aristica si eu merg maine dimin la Fundeni!!!
Poate ne intalnim acolo, numai sa ne recunoastem!!


Mutatia Factor Laiden heterozigot, 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

dangabriela perfect. Pe la ce ora ne vedem si unde? (asa ma motivez si eu sa ma trezesc) Eu am 1.68cm, 53 kg, sunt neagra ca un drac ca m-am bronzat cam tare si am parul un saten deschis cu breton, pana sub umeri...si-s mai "mica", adica lumea imi da in jur de 23-25 de ani cand ma vede. Hai ca m-am descris ca pe un site d-ala unde se combina lumea online

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristica dupa asa descriere zau ca as veni si eu la fundeni maine sa vad frumusete de fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Va pup, dragele mele!
Mi-am tot propus sa intru, dar se vede treaba ca nu mai decid eu- mi-a fost ingrozitor de rau, si inca imi este, nu pot sa mananc mai nimic, beau apa in cantitati uriase, dar de mestecat ceva nu poate fi vorba, incerc sa ciugulesc cantitati mici si uscate la intervale mici de timp, vad ca merge deocamdata... Colac peste pupaza, ieri m-a durut ingrozitor spatele, o durere ciudata, care iradia spre plamani, m-am speriat si azi dupa-amiaza mi-am facut o programare la o eco abdominala, mi-e teama sa nu fie rinichii( am mai facut odata o colica renala si asa a inceput). Bine ca s-au oprit secretiile alea nesuferite- sper sa nu mai apara vreodata!
Asa- gata cu "fitzele " de gravida. Si scuze ca va bat la cap cu toate mofturile astea.
Felix, din cate stiu eu, din desele si vechile vizite pe la Parhon, chestiunea cu analiza sangelui pe nemancate e valabila numai in cazul dozarilor de glicemie, insulina si al hiperglicemiilor provocate.Asistenta care mi-a spus chestia asta mi-a explicat ca s-a generalizat indemnul " pe nemancate" pentru ca sangele se recolta pentru analize in bloc, care includeau si cele scrise mai sus. In rest,pentru hormonale, genetice, imunologice etc. nu conteaza daca ai mancat sau nu, pentru ca hrana nu influenteaza semnificativ rezultatul. Sper sa fie o explicatie pertinenta si sa nu duc lumea in eroare.
Anna, daca vrei, pot sa-ti caut si eu medicamentul pe-aici, prin Curtea de Arges , si sa ti-l trimit prin colet. Daca te tenteaza ideea, imi spui.
Letzy, in legatura cu doza de Clexane, si eu stiam ca se da in functie de greutate- e motivul pentru care eu am primit initial de 0,2 ( aveam 47 de kg pe vremea aia, acum am 49, si fac alternativ de 0,2 si 0,4).
Sa aveti o zi usoara ! Bafta fetelor care se duc maine la Uschi!


R.
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc! 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

adriana te astept cu mare drag

ruxandra e bine ca poti sa mananci, chiar si asa, mai putin si mai des.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Aristica, m-ai terminat cu decrierea ta Am citit eu pe la alte subecte ca mai ai un pic si te apuci de AC, asa-i??? Bafta multa!

Ruxi daca asa e cum zici tu, e super! Fetele sa intrebati maine, da? De cand e bebe la mine in burta, rontai mereu cate ceva si oricum n-as fi putut sta nemancata de la 4 dimineata cand am plecat de acasa pana la 7 cand am ajuns la Uschi. Si eu am diferite dureri, ba ma inteapa uterul de nu ma pot misca, ba oasele soldului isi fac de cap... Sa nu va povestesc ce chin e sa ma ridic de pe scaun sau din pat... Ata ete, bebe isi face simtita prezenta. Na ca ma plang si eu dar numai asa ca sa le fac fetelor pofta de gravideala Bine ca au incetat maronelile, s-o fi dus pe apa sambetei uraciosul ala de hematom. Bafta la echo, sa ne spui ca nu-i nimic, numai de-ale gravideniei, ok?

Gabi, ma bucur ca te-ai decis sa mergi la Uschi. Daca-ti da clexane sa nu-ti faci probleme, se face usor si devine o rutina.

Aditu

Gravidutele, acu va intreb si eu o chestie cu trestie, voi v-ati umplut de par pe burta? Cica la mine vine iarna grea, a crescut la marar pe burta mea...

Felix 9+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

aristica eu sunt asa mai micuta , am doar 1,60 , am o mica burtica ( sunt in 3 luni ) sunt saten deschis( cred ca o sa am parul prins) fara breton si am ochi verzi. Si eu par mai tanara decat sunt!
Sper sa ajung in jur de 7-7.30 la Fundeni.
Felix mie nu mi-a crescut deloc par pe burtica, acum cred ca depinde si de ce tratam facem fiecare.


Mutatia Factor Laiden heterozigot, 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Oare o fi de la clexane??? Stiu ca tu nu faci... Ce chestie! Ma transform in maimuta!!!

Felix 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Ruxi ,
multumesc mult!Cu o saptamana inainte de a termina folowise o sa caut iar pe la farmaciile din cluj,daca vad ca nu gasesc si iar imi zic astia ca nu stiu ce e aia o sa cer ajutor aici pe forum,pentru ca nu as vrea sa le mai intrerup acum ca am inceput sa ma"droghez "si cu asta,apropo m-am distrat aseara cand am luat prima pastiluta de folowise ca e mareeee eu ma plangeam ca elevit-ul era mare, dar asta mi se pare ca o intrece pe aia ,tac,inchid ochii si inghit , orice pentu sanatatea viitorului bebe si desigur si sanatatea mea

Felix,
eu cand am fost insarcinata aveam parul mai inchis la culoare pe burtica,din cauza hormonilor,ma gandesc ca in primul rand de la utrogestan,dar oricum am citit ca e normal(chiar daca nu iei nici un tratament) sa se inchida la culoare parul care il ai in mod normal pe burtica,de asta ti se pare ca ti-a crescut mai mult, sa stii ca dispare in maxim o luna dupa ce nasti...la mine acum e iar blond

Pupici fetelor!

Mama unui ingeras din ceruri...
Gena MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot , mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput