Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *267*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

sunt deprimata rau...ba sunt nervoasa la maxim...sotul a lasat ieri seara in mijlocul drumului geanta cu 2 laptopuri, cu toate incarcatoarele, cu incarcatorul pt aparatul foto, cu wirelessul meu, cu tokenul si....desigur le-a luat un trecator...eu mergeam in fata cu bagajele si sotul a luat geamantanele uitand efectiv de geanta... am o groaza de documente, teza de doctorat, manuale...imi vine sa divorteeeeeezzz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Of, grati.ela, imi pare rau! Mai bine lasa un geamantan cu toale in drum!!!! Poate vi le inapoiaza trecatorul......

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Of Gratiela ce belea! Ai depus plangere la politie? Poate e vreo sansa de recuperare.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Azi l-am adus pe tata acasa, slava Domnului ca nu mai rezistam sa stau la spital pana noaptea. S-a rezolvat problema de la plaman, dar el nu e bine. E foarte slabit, nu poate sta in picioare deloc, oboseste foarte repede...problema principala si grava ramane...inima. Nu stiu daca isi mai revine . Mama e terminata.

Am adus copiii aseara de la soacra. Mi-a fost asa dor de ei!
Dar acum ajutor nu mai am din nici o parte. Mama trebuie sa-l ingrijeasca pe tata la pat, iar soacra cred ca nu mai pune mana pe vreun copil....atata s-a plans de oboseala.
Daca imi voi gasi un job, chiar nu stiu ce fac, pana la toamna cand incepe gradi.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Honey imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva. Poate da bunul Dumnezeu sa gasiti o cale sa ramaneti impreuna si sa va fie bine!

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Roli,
bine ca e din nou acasa tatal tau! Trebuie sa aveti incredere si sa il sprijiniti in continuare, pentru cei in varsta e important si tonusul, sa-si pastreze dorinta de viata. Cred ca e greu dar poate gasiti pe cineva sa o ajute pe mama ta, iti sugerase Miri ceva. Merita incercat!

Daca vei avea serviciu, asta inseamna si ceva banuti si poate ii lasi la vrei scoala de vara ceva si mai vede tati de ei....
O sa fie bine! Sa vina jobul ca dupa gasiti solutii!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Roli sanatate tatalui tau! Doamne ajuta!

Honey aveti o minune de baiat si poate gasiti o cale sa va fie bine. Te imbratisez cu drag!

Fetelor eu am dat declaratie la politie dar sunt slabe sanse...aveam doua manuale acolo...si era laptopul meu...al sotului era mic si tare dragut dar nu ma doare sufletul de el...

altfel spus Brasovul e minunat intr-o dupa amiaza cu cer senin si soare domol. Saptamana asta vom sta fara copii in Bucuresti dar la cat sunt de neagra pe sot nici nu vreau sa aud de romantism...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

offfff gratiela, roli, honey...imi pare rau sa citesc despre atatea prb...doamne, viata asta...stiu ca nimic din ce se paote spune aici nu reprezinta o consolare...dar cel putin ne gandim la voi...si sa speram ca viitorul poate aduce vreo schimbare in bine...

miri, ioana, tks again...

da, degetelele, sau mai bine zis pumnii ne plac si noua la nebunie...a...azi noapte n-a mai fost nevoie de LP..a papat doar de la mine si se pare ca a fost multumit...

miri, al 3-lea zici??? no way...for me the show it's over...

ioana, nu cred ca ar fi pb cu caldura, de fapt noaptea e chiar ok in camera...dormim si cu geamul deschis... dar el papa asa des pt ca e inca mic si nu si-a reglat programul....

anyway...sanatatem multa tuturor...ca de asta avem nevoie...restul le rezolvam noi cumva...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

grati, aproape ca-mi vine sa urlu de necaz pt tine:( vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai! ndah, ce romantisme.... dar daca te ajuta cu ceva - si c aumor negru, noi am patit aceeasi treaba, dar cu o geanta plina de scutece........

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

I need help! Again!

Eliza,
stiu ca tu si Mada ati dat niste leacuri pentru tuse. Care au functionat la voi. Eu le-am notat undeva dar ori le-am facut pasi in cosul de gunoi cu alte hartii inainte de concediu ori au ramas notate in Romania, nu mai stiu.
Asa ca please again pentru repetenta de mine....
Gaza iar incepe cu tusea, vineri la dr asta nu auzea nimic "bronhii curate, poate e de la aerul uscat etc." Dar asta mic o tuseste la greu de dimineata, usor si mai rar peste zi si seara iar ne spunem noapte buna printre tuse. Ii dau stodal, sirop homeopat dar ...
Mai caut si eu pe net dar daca are vreo zuza sfaturile si retetele salvate...-multumesc!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput