Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (167)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aimee79 spune:

Belleane fetele frumoase! sunt superbe amnadoua!Sa fie sanatoase sa va bucurati de ele!

Alexandra mami de Alutzu
6 +

http://family.webshots.com/album/578153970vvopeW
http://family.webshots.com/album/578148846XQlnLc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2008 spune:

Belleane, si ai mei au calarit la greu bucatarul ala de ipsos din restaurantul de la Bran.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maiiunie2008

Belleane, si ai mei au calarit la greu bucatarul ala de ipsos din restaurantul de la Bran.



AHAAAA!!!!!! esti GABITZA under cover!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mai, nu mai reuseam deloc sa ma deloghez de pe calculatorul de la servici dupa ce am facut capitol nou. Am ajuns acasa. Azi l-am luat pe Andrei cu mine la birou, mi-a capsat si gaurit o multime de hartii si mi-a facut ordine in sertare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Mi_bebelina azi o mai sun pe Nadia, o sunasem marti. Maine nu cred ca apuc sau duminica, poate luni sa aflam vestile dupa cea de-a doua punctie.

Ms_bb esti haioasa rau... Si a ta o da "pi moldovinesti"? Al meu zici ca e coana Chirita, amesteca moldoveste cu frantuzeste, mori de ras de exemplu : Ou est papushii (=papucii)? sau A chicat escargou... NU mai zic ca acuma articuleaza toate cuvintele frantuzesti : poussetu, cochonu, vai de noi, nu stiu cum am sa-l corectez!

Am vazut poze cu mami fotomodel Aimee si cu Alutzu, ce mare a mai crescut! Si ce familie frumoasa!

Bellanne ma topesc dupa fetele tale! Sunt superbe!

La multi ani Fecian!
Sa fii fericita si iubita sa ti se implineasca toate visurile anul asta!

La multi ani Iulia!
Mai treci pe la noi, ne e dor de tine si de Mufita!

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Belleane superbe papusele ai tu acolo!
MsBB, Doloress ce simpatici sunt cum vorbesc. si Mirci e mortal. cand vorbeste pur si simplu mai e cum mai e, e inteligibil, dar cand spune poezii...mananca silabe, le spune pe nerasuflate, ca aia micii la serbari, mori dupa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Mi_bebelina azi o mai sun pe Nadia, o sunasem marti. Maine nu cred ca apuc sau duminica, poate luni sa aflam vestile dupa cea de-a doua punctie.

Ms_bb esti haioasa rau... Si a ta o da "pi moldovinesti"? Al meu zici ca e coana Chirita, amesteca moldoveste cu frantuzeste, mori de ras de exemplu : Ou est papushii (=papucii)? sau A chicat escargou... NU mai zic ca acuma articuleaza toate cuvintele frantuzesti : poussetu, cochonu, vai de noi, nu stiu cum am sa-l corectez!

Am vazut poze cu mami fotomodel Aimee si cu Alutzu, ce mare a mai crescut! Si ce familie frumoasa!

Bellanne ma topesc dupa fetele tale! Sunt superbe!

La multi ani Fecian!
Sa fii fericita si iubita sa ti se implineasca toate visurile anul asta!

La multi ani Iulia!
Mai treci pe la noi, ne e dor de tine si de Mufita!

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!






vaiii, mie imi dau lacrimili cand aud din astea, moldovineshti.
Si la Mara "o chicat po'cu" si 5= "shinshi". Intre timp s-a corectat cu shinshiul, ba un timp am plans de ciuda, ca au ras socrii de ea si nu a mai vrut sa zica shinshi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Sa scriu repede pana nu-mi cade iar curentul: Ma bucur ca va plac maimutele mele. , apoi sa-i raspund lui Msbb ca parul ala nu-l spalam niciodata, sa-i spun Gabitei ca bucatarul ala s-a bucurat enorm cand am iesit din incapere ca ramasese saracu si fara lingura, mai avea un pic si ramanea fara cap, noroc ca eram singurei pe acolo.

Apoi sa-i spun lui Doloress ca tare mult as vrea sa vina cu vesti bune de la fete.

Apoi sa stiti ca si noi vorbim moldovinesti dar Elena e si un pic sasaita si peltica. E asa haioasa cum vorbeste :"Supal pi tini".
Am fost aseara intr-o vizita la cineva si lua obiectele pe rand si spunea: asta-i ulat, asta-i ulat, tu esti ulata, el e ulat. Dupa ce a tratat-o cu diverse si i-a adus jucarii deja fata nu mai vedea nimic ulat in jur totul era nonos si a tras un mic pisu pe parchet si pe piciorul meu incaltat cu papucii gazdei. Noi am strans toate covoarele din casa si ramasese doar covorul de la bucatarie care a fost si el scos fortat la uscat in urma unei inundatii de la vecini.
Asa ca nu mai avem nici un covor putem sa alergam prin casa cu role, biciclete, masinute,sa jucam fotbal. Partea buna e ca uda din ce in ce mai putini chilotei( ieri doar in deplasare) alaltaieri 2: unul acasa plus o mare balta in Kaufland.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Totusi ce o fi cu Iulia? A mai vorbit cineva cu ea? Sa nu ne serveasca cu o maslina mica de ziua ei? Sa vedem si noi cum a crescut Mufita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Fetelor, sunt tare fericita!
Am vorbti cu Nadia, dupa ultimele analize celule canceroase au disparut cu totul! Ultimele rezultalte au venit: CLEAR!
Nu va puteti inchipui cata bucurie am simtit in vocea Nadiei!
Acum punctia cea mare o va face joi si tot atunci ii va injecta nu stiu ce substanta cu nume complicat, trebuie sa astepte mai apoi inca 3-4 zile pana se va elimina din organism, deci inca si saptamana viitoare sigur sunt in spital.
Deocamdata tot au ramas in spital ca iar a facut putina febra, inca nu stiu de ce. Intre timp sistemul imunitar ii crescuse la 0.7, dupa febra i-a scazut iar la 0.6, dar oricum zic eu ca e pe drumul cel bun.
Si steroizii ii vor intrerupe, ramane numai sa faca tratamentul cu citostatice, din ce in ce mai rar, pentru doi ani, asta ca sa fie ei siguri ca nu se mai dezvolta niciodata celulele canceroase.

Uf... ca mai rasuflam si noi usurate, ca sunt sigura ca toate am avut tot timpul asta un nod in gat, cel putin eu asa am simtit mereu.
Ma bucur ca va dau vesti bune!!
Nadia va multumeste tuturor pentru gandurile bune si sustinere, mereu i-am zis cat ne gandim la ea.
V-am pupat!


Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput