Iepurasi dragalasi de Martie-Aprilie 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Intru rapid pentru Carmen si revin. Iti trimit pe PM nr-ul de telefon al Catalinei(Stefimic).



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...





http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Intru rapid pentru Carmen si revin. Iti trimit pe PM nr-ul de telefon al Catalinei(Stefimic).



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...





MULTUMESC MULT

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Am mai pus 3 poze pe picasa, ca tot am facut "curatenie" in albumul propriu...
Oana, ce-mi place cand citesc cat are bebe Eric in greutate! Se observa si-n poze ca este un bebic voinic.
Azi imi cantaresc si eu tzuca mica sa vad cat au mai luat cutisoarele ei.

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

oana filmez diseara cand vine tati si pun maine filmuletul ca stiu ca nu se intelege din explicatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana am vazut pozele, tare eleganta mara mie imi place mult de ea
si am vazut si gogosarii

oana e grasut eric dar e ok ..nu e exagerat, silvana n.a luat cine stie ce in greutate dar avand in vedere ca a s.a nascut cu putin e deja f rotunda sau patrata :))
si eric la fel s.a nascut cu putine kg si a pus foarte bine!
de aia vroiam eu bebe mic

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Rebiana e o scumpete Mara mica. Are o figura asa exotica.

Irina multumesc. Nu te supi, dar chiar ma intereseaza sa il fac si eu pe puturoselul meu sa se intoarca, desi tare bine imi e acum, ca nu mie- teama sa il las singur pe pat.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Roxi, mie nu mi se pare grasun, dar ambele dre zic ca arata de 6-7 luni. Eee, vorba sotului, "el sa fie sanatos".



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

oanaiacovitza sa-ti traiasca pepenasul ! :) Wow, la aceeasi inaltime cu Floricica, Eric are fix 1 kg in plus! Am vazut in poze ca nu arata gras, cred ca e f indesat cu carnita tare :) Totusi nu ma pot impiedica sa nu va invidiez pt cele 3 cute de pe copane, al meu nu are nici una - desi nu ma pling, ca are si el copane rotunde si frumoase, nu arata deloc slab :))

Mai fetelor, eu m-am saturat de alaptat la 3 ore zi si noapte... Ziua l-am trecut la 4 ore alaptat, am citit ca la 4 luni sint suficiente 4-5 mese pe zi ca li s-a marit stomacelul si pot sa inmagazineze mai mult la o singura masa.
Cum noaptea se scoala oricum (chiar si la 2 ore sau din ora in ora) ca-l supara gazele si, daca tot se scoala, cel mai usor ca sa-l adorm la loc e alaptatul... l-am lasat ziua si 5 ore nemincat, ca nu zice nimic daca nu-l doare burtica, vad ca de foame nu plinge niciodata...

LAlexandra la fel si noi ne luptam cu pirturile, sint singura si zilnica lui problema. Facea kk la 2 ziel sau mai mult, dupa care am inceput cu Protectis 5 picaturi zilnic si s-a reglat, vreo zece zile a facut din nou zilnic, dar pirturile tot acolo au ramas... Ma zapaceste ca de cele mai multe ori cind e la sin sta cu mamelonul in gura si in loc sa suga se screme de se inroseste, ma trage, ma doare... Of!
Acum azi a iesit cu kk dupa 2,5 zile, cu tot cu picaturi, scremindu-se din rasputeri la sin. Nu iese nici cu termometrul...
Eu una nu am gasit leacul, ceai de chimen, fenicul si anason nu prea vrea (max 10 ml intr-o zi, de fapt nu vrea absolut nimic care vine din biberon). Pt ca de la Vladimir stiu ca e problema de familie cu gazele astea, nu am ce face decit sa astept cu rabdare sa indure gazele fara sa mai plinga si sa se mai screama asa nervos.
Vestea rea e ca la Vladimir gazele sint si azi o problema, si pina la un an s-a tot sculat noaptea de nervi ca nu putea scoate gazele usor... nu in fiecare noapte, dar orsicit...

Fetele care alaptati, pe voi la ce virsta v-a iertat bb de sculatul noaptea? Vladimir la 2 luni scosese singur masa de la 3 noaptea, de la 12 la 6 dimineata ma lasa in pace, dar Flricica pare ca nu are de gind sa o faca nici acum la 4 luni...
Ma gindesc ca de 5 luni n-am mai dormit o noapte intreaga (ca ultima luna de sarcina m-am ocupat cu plinsul noapte de noapte) - si ma intreb cum de mai rezist...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Rebiana ca ma tot tin sa te intreb de mult timp. Tu ii dai LP Marei? Daca da de care?
Intreb asta pentru ca vreau sa va intreb daca e vreo problema ca amestecam firmele. De expemplu, daca eu ii dau LP de la Milupa, musai sa ii iau cereale de la Milupa sau pot lua si Nestle? Astia de la Nestle au o gama mai variata.

Iar lipsesc multe fete. Ar trebui sa strig catalogul.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Vladi, pai Floricica e mai mic cu 3 saptamani ca Eric, e normal sa aiba mai putine kg, mai ales ca e alaptat exclusiv. Si stii ca LP umfla, asa ca de acolo ni se trag cutele.
Sa stii ca Eric si acum are nopti cand mananca la 3 ore si e pe LP iar sapt viitoare facem 5 luni. Azi noapte a mancat la 10.45, la 3.30, la 6.30.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput