Dovlecei frumosi sept-oct 2009*166*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Offff, am avut o zi de toata bafta, sunt asa de suparata de nu mai pot....mi-am pierdut telefonul....si aveam atatea numere acolo pe care nu le mai am....

Sorry, nu aveam cui sa spun.

Plus ca am impresia ca pe mandra o chinuie iarasi niste dinti, e sper maraita, mi-a plans in parc in carutz pentru prima oara, nu mai doarme calumea peste zi si este foarte suparacioasa.



Nu ma bagati in seama.

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

mamideandrei - imi pare rau ca treceti printr-o perioada asa grea. sanatate multa sotului tau si daca te putem ajuta cu ceva....

alex - mai, poate si din cauza caldurii zeinuca e mai intoarsa, daca zici ca ati iesit in parc. e o canicula groaznica afara. si noi am iesit 1/2 ora pe la 3 si am stat numai sub umbrar si ne-am dat in leagan (mai ales io ). nu puteai rspira de cald.
naspa cu telefonul. da' l-ai cautat in geanta ? scuze ca rad, dar hai ca astea se rezolva usor....

iulia08 - salutare mami de bebe voios. mami, cu banii astia iti cumperi o masina noua, nu vezi ce oferte peste oferte mega super extra sunt in piata? daca in urma cu vreun an vanzatorii de masini nici nu se uitau la tine daca cereai vreun discount, acum au redus preturile de iti vine sa faci parc auto acasa .
hai, ne zici pe cine ai vazut in crang? sa nu-mi spui ca pe fragutza (ca tot a licitat Lali) si ca nu ai abordat-o. daca da, greseala, greseala mami, e o super tipa. parol! hai, du-te din nou in Crang si daca va intalniti intreab-o si cand revine, ca auzi, s-a maritat natalia cu santiago.
sau nu pe fragutza ai vazut-o ?

uka - cum mai esti mami? m-am tot gandit sa-ti fac o surpriza, dar azi n-am inspiratie deloc.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Hepilica da-l naibii de telefon, pe mine numerele alea pierdute ma fac sa sufar. Sa fie de la caldura, zici? Hmmmm, se poate. Va pupam.

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Hepilica da-l naibii de telefon, pe mine numerele alea pierdute ma fac sa sufar. Sa fie de la caldura, zici? Hmmmm, se poate. Va pupam.

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



sa stii ca e posibil, a mea a dormit vreao 10 minute dimineata, la 10, cand era deja cald, si inca un sfert de ora pe la 4 de-abia acum, la 7 a adormit si ea ca lumea, cred ca era rupta...

Carina, macar mergeti in concediu, ce mai conteaza??

Irina. multa sanatate soztului

Catalina, asculta la Ioanna mai pune si niste ceapa, patrunjel, marar, ceva sa-i mai dea gust...

hm, iar s-a trezit



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Vive la France!
Dana, cum sarbatoresc francezii, cu mici, bere si manele?

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Vive la France!
Dana, cum sarbatoresc francezii, cu mici, bere si manele?

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!






Ioana mama lui Carol Ioan , fotografii Trazbātii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

maiculita ce ploaie era sa neprinda. ciuciufleasca ma facea



Ioana mama lui Carol Ioan , fotografii Trazbātii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

Buna fetelor!!!
Am si eu o fetita nascuta pe 24 sept.2009 si in fiecare zi ma minunez de cat a crescut si cat de dulce este ...mmmm...imi vine sa o pap. Are 8kg ca lungime nu va prea pot spune exact ca nu o pot intinde pe spate..parca sta pe ceva minat si incepe sa planga daca o fortez sa stea intinsa...ufff...ce scandal avem la doctor....dar in jur de 73-74cm. Suntem un pic mai mofturosi la papita, zicem mama, tata ata si de azi dim. si pa-pa, de curand a inceput explozia dintilor, avem 2 jos si unul sus si cred ca acum da sa mai iasa unul sus ca e tare maraita si nu prea mai suge biberon. Folosesc un biberon cu tetina de mancare pentru laptic (sugem doar noaptea prin somn ca de la 4 luni a refuzat biberonul)si mi-e tare greu ziua sa o hidratez caci nu prea vrea nimic in gura...Inainte bea apa cam 200ml/zi dar acum nici 100 ml nu reusim, incerc sa-i dau din canuta, cu paiul si alte minunatii, deschide gurita sa suga, sa bea si apoi imediat intoarce capul. Voua vi s-a intampla asta la buburuzele voastra in perioada de eruptie dentara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariana_alex

Buna fetelor!!!
Am si eu o fetita nascuta pe 24 sept.2009 si in fiecare zi ma minunez de cat a crescut si cat de dulce este ...mmmm...imi vine sa o pap. Are 8kg ca lungime nu va prea pot spune exact ca nu o pot intinde pe spate..parca sta pe ceva minat si incepe sa planga daca o fortez sa stea intinsa...ufff...ce scandal avem la doctor....dar in jur de 73-74cm. Suntem un pic mai mofturosi la papita, zicem mama, tata ata si de azi dim. si pa-pa, de curand a inceput explozia dintilor, avem 2 jos si unul sus si cred ca acum da sa mai iasa unul sus ca e tare maraita si nu prea mai suge biberon. Folosesc un biberon cu tetina de mancare pentru laptic (sugem doar noaptea prin somn ca de la 4 luni a refuzat biberonul)si mi-e tare greu ziua sa o hidratez caci nu prea vrea nimic in gura...Inainte bea apa cam 200ml/zi dar acum nici 100 ml nu reusim, incerc sa-i dau din canuta, cu paiul si alte minunatii, deschide gurita sa suga, sa bea si apoi imediat intoarce capul. Voua vi s-a intampla asta la buburuzele voastra in perioada de eruptie dentara?



Buna Mariana, bine ia venit la noi. Carol nu are nici un dintisor asa ca nu stiu ce sa-ti zic. Nici daca ii dai cu lingurita nu vrea apa?



Ioana mama lui Carol Ioan , fotografii Trazbātii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Selene så stii cå si ginerelul tau a adormit acum la 19 ora noastrå.Vrea så se intalneasca in vis cu Ebru.El e la somnul de noapte deja.Ebruska cand se trezeste dimi daca a adormit asa devreme?

Ioana ce as vrea si eu macar vreo 2 stropi de ploaie..Nu a mai plouat de multisor.Måcar asa putin så ne racorim putin.Ce ti-e lumea asta..pana acum plangeam ca vreau caldura si acum....

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 6+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput