Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***229***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Tufete, am un gand sa imi achizitionez un aparat foto dar din ala mai smecher. Omu ma bate la cap cu Nikon D3000 dar e o caciula de bani si nu vad diferenta intre unul de sub 1000 lei, sa zicem. Ajutati-ma cu pareri pro si contra. Voi ce aparate aveti?
Acum am unul Canon care si-a scos banii inzecit insa da semne mari de oboseala. Adica astept ani bini pana face o poza. E depasit oricum.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

am facut proba pt ca de cateva zile am pb cu logatul. am scris un mesaj care nu s-a trimis din cauza de "nelogare".si acxum la fel, ma loghez, scriu mesaj, insa cand sa trimit mesajul imi da eroare. acum n-am mai bifat sa retina numele si parola si vad ca merge.

deci....
n-am cuvinte pt ce s-a intamplat cu M.Manole. chiar nu stiu ce i se putea intampla atat de grav incat sa-si ia zilele lasand in urma un copilas pe care si l-a dorit atat de mult.trist
si cand te gandesti ca de-acum o sa zica micutul mama, si o s-o tot strige...ti se rupe inima.
dumnezeu s-o odihneasca in liniste.

gia, am admirat pozele cu tine si frumoasa bris. sa va fie de bine vacanta.

de magdy si gabitzu+printesica, stiu ca-s frumosi rau in formula asta pt ca i-am vazut pe "viu".

inapreda, l-ai "aranjat" pe socru? sper ca nu esti in toane proaste din cauza lui. merita?
nu merg emoticoanele ca-ti bagam niste pupaturi....

ilinca, bine-ai revenit acasa.asteptam continuarea, si poti sa mai bagi si o povestioara din aia cu elevii.

monvas, tu pana la urma ai slabit cu monti, sau asa "esti" tu? de fapt daca ma gandesc cum arata mama ta, sigur nu-i monti de vina pt cum arati acum.

floric, apa e ok la mine.
cumnata mea care sta pe langa spit jud. a avut ieri apa luata si a venit cu pamant, dar cred ca a fost doar ceva de cartier.
incepi munca mami? esti pregatita psihic?

tu bianca da te-a ocolit oleaca moshul. 2 ani....e ceva.

pisigri, asta-i sistemul, te mai mira ceva? pe mine nu, pana una alta, spor treaba la teza.

nu merge nici sa selectez numele si sa le colorez, nu stiu ce se intampla, e ceva.

ma duc sa caut pozele cu gulia, ca am intrat odata, am vazut link, si a trebuie sa ies ca ma chema tati sa-l ajut sa scoata vuvuzica din baie.


Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

vazut poze la party cu isabella si bogdanmare veselie pe capul lor.

Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salutare fetele!!!

Flori, Miha fetele si baietii si mersi de aprecieri.
Flori, m-am tuns de cand eram in Galati, acu a mai crescut putin parul...
Cat priveste burtica, intr-adevar sunt 27 sapt+. Intru in luna a 7a, iar peste 10sapt imi voi tine printesa in brate. Zic 10s pt ca mai departe de 37s nu indraznesc sa numar. Daca ajung la 35 in formula asta ma declar super multumita.
Azi am fost la eco si pana acu totul este normal, rinichii sunt inca stabili, la fel si tensiunea si printesa mea cantareste 1.040kg.Doc s-a declarat multumit de evolutia sarcinii pana acu si s-ar putea sa scap fara internare de data asta daca respect in continuare dieta fara sare, carne de porc, multa apa si repaus.

De Karina mai stie cineva ceva?????

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 27+ cu MARIA

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

am vazut poze cu frumosul victoras care arata super si cu cele doua printesici iulia si maia.

annan, pune si tu te rog pozele cu gulia la semnatura, sa fie acolo sa le vada omu cand are chef

Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

vreo doua despre noi....
la botez a fost super tare petrecerea, am dansat de ne-am hatanat rau. de imbracat m-am imbracat cu vesnicii pantaloni negri care m-au scos din multe situatii si in sus am tras o bluza rosie.
chef n-am avut , dar mi-a venit acolo.
pun poze cand oi avea. am dus si vuvuzela 2 ore ca nu putea rata petrecerea lu nana`su mic.

azi am fost la dr. ne-a facut ultimele doua fiole de Dibase.am scapat. pentaxim-ul vine in septembrie, il astept, n-am ce sa fac, nu-s bani.cand m-am bagat sa le fac pe astea optionale, aveam alte venituri, acum a avut statul grija sa taie 50% din ele.
pisi a plans rau la injectie, si pentru asta am rasplatit-o cu alta portie de plans.
am dus-o la coafor. dar cand a vazut tanti cat par avem, ne-a trimis in camera alaturata la frizerie, ca nu avea ce tunde la foarfec.
deci am o cheliuta. aproape. e tunsa cu nr 2. nu-i prea mare diferenta, ca ea avea par de-o baie.
prima jumatate de cap a tuns-o cu tzitzi in gura.
era un tip pe un scaun alaturat, era tare rusinat. nici nu s-a gandit el ca o sa vada o tzitzi la frizerie.
restul capului a stat frumos, ca a vea tanti scaun de frezat copii, asa micut, si se vedea in oglinda, si avea si pofta de tzitzi potolita.
cam asta am facut noi.




Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

inca una.
mor de drag cand se trezeste maria din somn, ea in dormitor in patul ei( am scos patutul de 2 luni, si am pus exact in locul lui o canapea de doua persoane unde incape perfect maria)si eu prin casa, si ma striga. ma-maaaaaa. e ceva de genul mama, m-am trezit. plus ca de cateva zile, ma trezesc cu ea in sufragerie. merge apasat cu piciorusele goale pe gresia de pe hol, si intrun tarziu isi face aparitia in toata splendoarea ei.somnoroasa,cu arul ala putin dar vraiste in cap, cu pemparselul atarnand...e simpatica rau.

mi-am amintit.
olita.....
deci nu vrea si pace. sta max 5 sec, si se ridica. a facut din greseala o lingura de pipi.
eu nu ma stresez, ca mai e timp, dar citisem ca daca face de-astea, tb ascunsa olita si uitata. noi am ascuns-o, am uitat-o si am bagat-o iar in peisaj, si e la fel, aceiasi reactie.

Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Tufete, am un gand sa imi achizitionez un aparat foto dar din ala mai smecher. Omu ma bate la cap cu Nikon D3000 dar e o caciula de bani si nu vad diferenta intre unul de sub 1000 lei, sa zicem. Ajutati-ma cu pareri pro si contra. Voi ce aparate aveti?
Acum am unul Canon care si-a scos banii inzecit insa da semne mari de oboseala. Adica astept ani bini pana face o poza. E depasit oricum.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Pai, ori vrei smecher ori vrei un aparat pur si simplu. Ca diferente crede-ma ca sunt muuuulte. Dar daca nu vezi rostul unui aparat profi sau semiprofi nu are sens sa iti iei. Eu iti recomand unul mic se cheama Sony T300. Are avantajul ca are zoom de 10x optic. Adica nu ii iese obiectivul in afara si LCd mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

n-am chef de nimic.
eu care bucataream la greu, il astept pe tati sa ne faca mancare.
ne-a cam zis-o mai in gluma mai in serios"pai vin eu dupa 12 ore de munca sa va fac eu mancare?"
are dreptate, dar ce, am si eu o stare naspa rau, asa ca sa se comformeze.

bantui singura.
poate vine ilinca mai rpd.


Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

tu floric, si-a luat nanul mariei un nikon de vreo 10-11 bilioane. mama, face super poze.am fost fotograf a doaua zi la ciorba de potroace.

Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput