Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

Dragii mei, astept cu nerabdare sa am acces la toate butoanele de moderare si promit ca voi face curatenie la acest subiect lasand doar mesajele ce exprima regret sau condoleante. restul mesajelor vor ateriza la ZZ, desi primul impuls ar fi sa le trimit la gunoi :-(

Sunt mahnita de tot ceea ce am citit aici de 2 zile si chiar in ultimele ore.

Sa-i fie tarana usoara!


chir ma intrebam cum de nu are cineva acesta initiativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Sibylle ; chiar ma-ntrebam unde esti ...
si de ce moderatorii lasa lucrurile sa evolueza asa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Absoluta, si cand M. a intrat atunci, la subiectul vechi, cineva a spus ca a cunoscut-o personal si ca era ingamfata. Exact ca aici, nici o diferenta.
Extrem de urat sa spuna cineva din nou asta, mai ales acum.
Asa ceva n-are ce cauta la un subiect de doliu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Deocamdata nu pot sa fac mai nimic ( pot sa dau avertismente doar), dar sper sa se rezolve situatia cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

poate sugerezi si stergerea din titlu a cuvintelor ''membru dc''... pt ca aceasta comunitate de fapt ... a determinat-o pe madalina sa plece de aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

uitati, aici cineva striga, cineva, anonim, nu o vedeta, se lupta cu acest monstru! cineva stie ca e chinuit si nu stie ce sa faca!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149640&whichpage=1

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153547&whichpage=1

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147687&whichpage=1

propun moderatorilor, sa faca un grup de suport pentru acesti oameni care striga mut, care se lupta cu ghearele depresiei! nu este simplu deloc nici pentru cei care au avut curajul sa mearga la medic, sa faca tratament, ei au recaderi cu tot tratamentul, au nevoie de o vorba buna, de un sfat, de un umar pe care sa planga neconditionat. au nevoie ca in acel moment de nihilism sa simta ca totusi, valoreaza si ei ceva, ca exista cineva caruia ii pasa de ei. din pacate depresia nu atinge numai mamele, ci oricine ii poate fi victima! am vazut copii, tineri, adolescenti care se lupta cu monstrul asta! din pacate, este o boala perfida, care se ascunde bine, nu da eruptii, nu da bube, ci doar rani imense in suflet si pustiirea mintii .

aici am povestit eu, anul trecut, despre durerea cumnatei mele. multe informatii le-am sters, caci nu stiam cum va reactiona cand va fi "out of the dark". din fericire, ea e bine acum:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141247&whichpage=1

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Acum ceva timp, la un eveniment similar din cadrul familiei unei colege, ma gandeam si eu cat de greu trebuie sa le fie celor ramasi in urma. Un om mai in varsta insa spunea: "Greu e de cei ramasi dar vai si amar de cel din groapa."

As dori ca acest topic sa nu ajunga la ZZ alaturi de un altul cu trend asemanator catre care incepe sa se inscrie.

Daca se doreste a se discuta despre tragedia celor ramasi in urma, cred ca ar fi bine sa se deschida un topic separat fara a fi legat de o persoana anume. Altfel devine de-a dreptul revoltator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Dumnezeu sa-i aline sufletul ratacit.

Pentru noi ceilalti, sper din toata inima sa nu intelegem niciodata ce a fost in mintea si sufletul ei .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Citat:
citat din mesajul lui FlyLady74

Ariel, in urma cu ceva ani, multi ani, am luat si eu un pumn de pastile. Am ajuns la urgente si am cateva zile din viata sterse din memorie.
Deci stiu despre ce vorbesc.
Intre timp au venit copiii. Si pot sa iti spun sigur ca nu exista depresie mai tare ca instinctul matern.


Si eu ma intreb daca depresia poate invinge instictul matern...Cine stie,posibil sa fi fost un accident,dar ce mai conteaza...Toxicologilor si medicilor legisti le reveneau aceasta datorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karis spune:

Citat:
citat din mesajul lui FlyLady74

Da, schimba multe.
Daca a fost crima, Dumnezeu o va putea ierta, sufletul ei chinuit isi va gasi linistea si nu va purta povara unei fapte pe care si Dumnezeu o condamna.
Din pacate daca s-a sinucis nu va gasi niciodata lumina.

Alexa Ioana, si ce anume ai raportat? Sincer, nu imi pasa de parerea ta si de raportarile tale.



N-ai de unde sa stii ce va face Dumnezeu. Dumnezeu e bun si e drept si nu cred ca va condamna vreodata un om bolnav care nici n-a avut discernamant cand a facut ce a facut...
Sau te crezi cumva trimisa de Dumnezeu sa judeci tu?
In Sfanta Scriptura scrie ceva de genul "cel care se considera fara pacat sa arunce primul cu piatra..."
Probabil te crezi indreptatita sa dai cu piatra...

Mergi la inceput