Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Bine, ma retrag si va las pe voi sa elogiati o mama care a considerat ca mama ei si copilul ei nu merita nimic.

Dumnezeu sa o ierte si sa le dea putere apropiatilor si familiei sa invete sa traiasca cu durerea pe care ea le-a pricinuit-o.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

BAZAR UMANITAR


Sa inteleg ca daca murea in accident de masina copilul era mai putin traumatizat? Sau daca o omora cineva? Mai conteaza cum a murit? Efectul e acelasi.


Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)


da , era altceva. Oricum pana pe la 8 ani copiii nu realizeaza ireversibilitatea mortii , iar la varsta asta nici atat.
Dar e una sa te gandesti cand ai 15-18-20-13-40 de ani ca mama s-a sinucis cand tu aveai doar 1 an si cu totul alta sa stii ca a fost luata de langa tine intr-un accident.
De-asta nu mi s-a parut corect sa spuna ca Laura Stoica si Madalina Manole au avut acelasi destin. Laura Stoica saraca a murit intr-un accident de masina, cand vroia sa traiasca si avea viata inainte, Madalina a ales sa moara cand avea o viata in fata.


***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com




Ma urmaresti?

Cred ca faptul ca mama lui a facut nshpe FIV-uri sa il aiba pe el ii va spune totul copilului, ii va arata ca n-avea nicio legatura cu el, ca pe ea a doborat-o ceva foarte foarte grav daca nici existenta darului cel mai de pret nu a putut-o salva.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

..si ca sa fac o paranteza...nescrindu-i lui xioca iar zice ca "ma iau personal de ea"...sunt foarte multi artisti valorosi...care au fost aplaudati la scena deschisa la vremea lor si acum au fost dati uitarii...nici eu nu ii stiu..nici voi nu ii mai stiti...dar totusi, candva s-au bucurat de laude..de flori..de scuces...de aclamari la scena deschisa..de asta spuneam..TIMPUL SI NEPASAREA sterg tot..
va mai amintiti de



...si e doar un caz...
mai sunt compozitori, textieri, scenaristi...oamenii din umbra..asta e realitatea crunta a lumii...azi esti "pe sticla"...maine..."nu te mai stie nimeni"...si e crut, pentru ca unii artisti din asta traiesc...din aplauzele publicului...din iubirea pentru munca lor..fie ei cantareti, pictori, balerini...sportivi(si ei sut artisti)...si atunci cand le iei "hrana sufletului"..e aproape involuntar sa nu se stinga usor...



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

apropos de carmen radulescu.. voila http://www.adevarul.ro/actualitate/madalina_manole-carmen_radulescu-Petru_Mircea_0_299370064.html

cred ca sotul vroia sa spuna ca este "posedata" ... depresia a transformat--o in alt om ... insa e in stare de soc omul
ca toata lumea de altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Mda,eu rac,sotul rac,o sa deleg pe cineva sa stea cu ochii pe noi weekendul asta.Vad ca au tras racii la asa subiect ca mustele la miere...



Da.. si la noi aceeasi situatie; Nu stiu daca om avea noi probleme asa, dar mai picam din cand in cand in cand in butoiul cu melancolie ; cand eu cand el..
Clar trebuie sa anunt vreun vecin, ne-rac , sa ne supravegheze..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ciudata coincienta: ca tot vorbiti de predispozitia racilor pentru depresie: soacra mea, depresiva de 9 ani, cu acte in regula, e tot rac.

Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Astroloaga aceasta a spus duminica asta ca eclipsa (bla bla bla) sa aveti grija daca aveti in familie raci sau capricorni cu probleme, se pot gandi chiar si la sinucidere.


Mda,eu rac,sotul rac,o sa deleg pe cineva sa stea cu ochii pe noi weekendul asta.Vad ca au tras racii la asa subiect ca mustele la miere...




mdaa..ca de fiecare data se citeste doar pe sub rinduri si mai si bagam mesaje de astea(maie unul exat ca asta)ca sa mai adunam niste puncte cred!Avetzi probleme psihice de vretzi sa va anuntzati vecinii sa va supravegheze?Sau scrietzi doar asa...mde...sa va aflatzi in treaba!Despre legaturile dintre eclipse si sinucideri...cam stim cu totzii ce si cum sta treaba!

Dumnezeu s-o odihneasca!

Si pe mine sa ma ajute sa intzeleg si sa nu-mi mai bat capul cu rautatea unora(nu ma refer la subiectul de anul trecut,ci chiar la interventziile unora de aici)!Era un om bolnav,a-i cere sa se gindeasca la copilul ei,la familia ei(prin prisma gestului facut)este ca si cum i-ai cere ologului sa alearge pe stadion!

Sper ca acum macar sa-si fi gasit linistea!

dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

hai mai ca nu toti racii is depresivi,si nu mereu.Eu consider ca avem ca fiecare om perioade mai bune sau mai putin bune,insa in marea lor majoritate racii sunt mai sensibili.(am intilnit si de aia nesimtiti,si nepasatori,apropo de ideea perfectionismului)..
eu una nu`s depresiva dar citeodata mai cad si eu,si atunci sa te tii

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Multumesc pt. info cu melodia "si vei pleca".
Cum naiba de i-a descris exact situatia de peste ani(cind s-a despartit de serban georgescu,btw?) in fine,eu ascult asta si imi place de mooooooor.



Scuze,multumesc pt. atentionare!Spre rusinea mea nu urmaresc vide-ul(ca citesc pe DC)
************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Rugaminte: haideti sa-i pastram Madalinei subiectul acesta! Sa o comemoram pe ea, asa cum ne-o amintim fiecare si sa ne rugam pentru linistea sufletului ei!
Dumnezeu sa o ierte!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Astroloaga aceasta a spus duminica asta ca eclipsa (bla bla bla) sa aveti grija daca aveti in familie raci sau capricorni cu probleme, se pot gandi chiar si la sinucidere.


Mda,eu rac,sotul rac,o sa deleg pe cineva sa stea cu ochii pe noi weekendul asta.Vad ca au tras racii la asa subiect ca mustele la miere...




mdaa..ca de fiecare data se citeste doar pe sub rinduri si mai si bagam mesaje de astea(maie unul exat ca asta)ca sa mai adunam niste puncte cred!Avetzi probleme psihice de vretzi sa va anuntzati vecinii sa va supravegheze?Sau scrietzi doar asa...mde...sa va aflatzi in treaba!Despre legaturile dintre eclipse si sinucideri...cam stim cu totzii ce si cum sta treaba!

Dumnezeu s-o odihneasca!



Parerea despre Madalina mi-am scris-o acum cateva pagini si nu e deloc la unison cu rautatile de care mentionezi.
Faptul ca se profita de un asemenea tragic eveniment pentru a se aduce astrologi pe tapet(ca,de!,trebuie sa castige o paine si ei) si se discuta despre predispozitiile racilor spre sinucidere MAI ALES in perioada asta,ca vine eclipsa,asta mi se pare revoltator.Stelele sunt de vina,in final,nu?! Daaa,noi nu,o eventuala boala nu,neglijenta celor din jur nu,lipsa afectiunii nu.Stelele,da.
Cum ziceam,rac sau nu,fiecare isi primeste nadejdea de acolo unde si-a sadit-o.

Mergi la inceput