Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karis spune:

S-a tot spus ca Madalina era bolnava si nimeni n-a stiut pentru ca n-a spus nimanui ca sufera.
Eu cred ca a spus tuturor ca sufera, ca are nevoie de ajutor si a spus-o in felul sau de artist desavarsit, prin melodia "suflet gol" , care exprima tot zbuciumul ei si toata suferinta ei. Numai ca probabil cine a ascultat-o n-a inteles mesajul, n-a inteles ca ea era cea cu "sufletul gol".
Pentru alex_andra si alte persoane care si-au permis sa o acuze si sa o judece le-as spune sa se abtina pentru ca nimeni nu stie ce-l asteapta. Nu stim ce ne aduce ziua de maine, nu stim cand putem noi sau cei apropiati noua sa trecem printr-o astfel de tragedie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Karis

S-a tot spus ca Madalina era bolnava si nimeni n-a stiut pentru ca n-a spus nimanui ca sufera.
Eu cred ca a spus tuturor ca sufera, ca are nevoie de ajutor si a spus-o in felul sau de artist desavarsit, prin melodia "suflet gol" , care exprima tot zbuciumul ei si toata suferinta ei. Numai ca probabil cine a ascultat-o n-a inteles mesajul, n-a inteles ca ea era cea cu "sufletul gol".
Pentru alex_andra si alte persoane care si-au permis sa o acuze si sa o judece le-as spune sa se abtina pentru ca nimeni nu stie ce-l asteapta. Nu stim ce ne aduce ziua de maine, nu stim cand putem noi sau cei apropiati noua sa trecem printr-o astfel de tragedie.


Eu nu cred ca o judeca nimeni,dar cu totii ne punem intrebarea cum a putut sa-si lase copilasul singur,pt ca un om normal nu face asa ceva.Raspunsul e f simplu,a fost bolnava...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
Citat:
p.s. - pe de alta parte si mie mi se pare suspect ca ar fi baut "400 gr de pesticid"...teoretic, de la prima inghititura ar trebui sa te ineci/ tusesti/ sufoci etc...e reflexul care face esofagul/faringele sa se "inchida" cind simte substanta iritanta...ati vazut ce greu este sa inghiti un medicament amar! darmite otrava! hmmm...


Sinucidere melancolica.
Obsesia de a-ti lua viata te face inghiti orice.
Ma rog, noi judecam dupa ceea ce vedem si auzim, dumnezeu stie sa judece cel mai bine si ce-a fost in sufletul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

akkure, sa stii ca si eu m-am gandit la aacelasi lucru: cred ca e aproape imposibil sa bei 400 de ml de otrava. Intervine reflexul de voma. Din pacate o profesoara de-a mea din liceu s-a sinucis. Era o profesoara desavarsita, toti o iubeam , era tanara (40 de ani) , arata bine, respectata, vesela , tot timpul radea, tot timpu ne ajuta, n-am vazut-o niciodata ingandurata.
S-a inchis in apartamentul ei, a baut un tub de medicamente(nu stiu ce ) si si-a pus in cafea/suc otrava pt. a putea sa o bea...
Ultima ecuatie scrisa de ea pe tabla si acum se vede, paraca ramas impregnata acolo, nu se putea sterge cu nimic.



Aseara am auzit la TV emisiunea lui Brancu, ii avea invitati pe Mitoseru care era scos din sarite, pe carmen Radulescu (nu stiu cine e ) si pe o astroloaga.
Astroloaga aceasta a spus duminica asta ca eclipsa (bla bla bla) sa aveti grija daca aveti in familie raci sau capricorni cu probleme, se pot gandi chiar si la sinucidere.
In fine , dupa aceea a inceput Carmen aia sa povesteasca tot spunand "oameni buni" , ca duminica a visat o voce voalata care nu poate sa spuna exact dar parea vocea lui Serban , fostul sot al Madalinei care i-a spus
"Madalina o sa moara".
Si Carmen aceasta i-a raspuns "fugi mai Serbane de aici, cum sa moara, acum am vorbit cu ea si imi spunea ca abia asteapta sa ne vedem pete 20 de ani".
In alta seara cred, ca nu eram tare atenta, l-a visat pe Serban stand in picioare langa mormantul sau si a inceput sa ii spuna ca e un nesimtit , cum a putut sa o ia pe Madalina, de ce nu a lasat-o , si de pe lumea cealalta a trebuit sa intervina.

In fine, a mai spus ca la inmormantare era anga sicriu si a intrebat-o pe Madalina cum a putut sa faca asa ceva, iar sotul Madalinei, Petru , i-a raspuns " nu Madalina este de vina, se va afla in curand cine ".

Acum, eu nu o cunosc pe femeia asta, dar mi s-a parut cam penibil tot teatrul ei de acolo...

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

suflet gol...

Dumnezeu sa te odihneasca!

Condoleante familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Spunea textiera ei ca versurile nu au legatura cu MM si de fapt cu nimeni. Cum explica ea cica atunci cind primea o melodie o asculta si cinta timp de citeva ore pina cind simtea o poveste care sa se plieze cu linia melodica si asa scria versurile. Zicea chiar f categoric ca personalitatea ei f puternica nu ar fi lasat-o sa i se dea teme impuse de catre solist si ca iar nu i se pare profesionalism sa zici acolo de tine ori altii din jur in textele respective, cica cei care vor sa scrie de ei n-au decit sa-si faca jurnal.Textiera a zis ca i se pare "penibil"(chiar numai cuvinte tari folosea de fel) ca in presa se asociaza versurile cu viata MM, versuri scrise de catre ea. Plus ca auzind-o vorbind mi s-a parut a fi nu cine stie ce incintata de personalitatea madalinei si felul ei de a fi, zicea ca avea stofa de sinucigasa si ca era teatrala si cu greu putea sa-si dea seama cind vorbeste ceva adevarat, real asa ca de ea omul MM si ca tot ce vedeam la tv, interviuri si zimbete erau de fapt masca de scena a ei.Si mai zicea ca melodiile erau alese pt stilul si timbru vocal al Madalinei si ca ea le interpreta perfect ca un actor ce-si intra in rol si ca-si crease de-a lungul anilor si imaginea asta de fata cu parul de foc, care sa se potriveasca per total cu genul muzical.A insistat zicind ca i se pare aiurea rau sa asociezi un artist, actor, cintaret de piesele de teatru in care joaca, de rolurile respective ori de melodiile compuse de altii.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

..draga mea xio...aceasta este "anomima CARMEN RADULESCU"....
drept dovada..asa se uita toti cantaretii romani valorosi...."nu o cunosc".."cine o mai fi si asta"...si nu te invinovatesc pe tine...timpul si nepasarea sterge tot...curand va ajunge sa stearga si soarele de pe cer..ca si cum ar fi o pata banala..pe univers...

..
si e moldoveanca de a mea..din Onesti..judetul Bacau



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

off. pacat.
s-a scris mult de ea acum . ce cred eu? din ce am citit numai din presa- a facut compromisuri pt cariera (s-a casatorit cu un barbat m in varsta si nu macho etc ) tipul a " exploatat-o" , la divort a luat praful de pe tobe desi ea a muncit si investit in casa aia. tipul s- a casatorit cu una m tanara imediat ( cred ca inaintea ei) a facut un copil, a dat ortul popii , gagica s-a ales cu averea ( casa ect) la care a contribuit si madalina. ea a avut o perioada de succes si a evoluat( mi-aduc aminte de emisiunile almasancai- ceaiul de la ora 5- si unde mi se parea ca madalina se exprima f greu, parca nu ar fi trecut pe la scoala)in timp . nu a mai putut avea succesul din anii 90. a vrut o casa a ei, a facut rate la banca( desi repet- a contribuit enorm la casa primului) si probabil ca din p de vedere financiar nu prea statea roz. eriko, sau cum naiba o chema pe gagica, mai aparea pe la tv si spunea ca moare de foame, sa mai cante madalina din melodiile scrise de serban ca sa m primeasca si ea bani ( eu care nu aveam nici in clin nici in maneca cu cazul imi venea s-o trag de par cand o vedeam- dupa ce i-a luat casa, barbatul si-n in loc sa se duca la munca... astepta ca tot madalina s-o intretina. ar m fi de spus si faptul ca tv e plin de fetele lu' baron, groza ect- silicoane si nema voce iar ea nu a avut puterea sa treaca peste si sa faca din nou compromisuri ( cum a facut loredana groza).cauta succesul din anii 90 in anul 2000.
daca ii vezi viata nu ma mira ca era foarte depresiva. pacat ca a incercat sa mimeze fericirea si nu a avut " sange in instalatie" sa recunoasca ca e bolnava si sa ceara ajutor( caci se pare ca nici macar mama ei nu stia absolut nimic). eu nu cred ca l-a iubit enorm pe serban . cred doar ca a suferit enorm ca a plecat cu mana goala dupa o munca enorma , ca altcineva se lafaie acolo . sunt multa de spus. asta e ce cred eu din ce am vazut la tv.
pacat, pacat, pacat. sa-i fie tarana usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

akkure, sa stii ca si eu m-am gandit la aacelasi lucru: cred ca e aproape imposibil sa bei 400 de ml de otrava. Intervine reflexul de voma. Din pacate o profesoara de-a mea din liceu s-a sinucis. Era o profesoara desavarsita, toti o iubeam , era tanara (40 de ani) , arata bine, respectata, vesela , tot timpul radea, tot timpu ne ajuta, n-am vazut-o niciodata ingandurata.
S-a inchis in apartamentul ei, a baut un tub de medicamente(nu stiu ce ) si si-a pus in cafea/suc otrava pt. a putea sa o bea...




Cum sa bei 400 ml ????? Este imposibil. De la a doua inghititura, la revedere, nu mai poti inghiti....400 de ml inseamna o cana si jumatate, numai cu un furtun bagat direct in stomac si turnat din bidon se putea ingera o asemenea cantitate...macar daca ziceau ca lipsea din bidon cantitatea asta, presupunand ca se varsase...dar ei spun ca era ingerata.
Ciudat !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

Carmen Radulescu (si Natalia Guberna) au fost cu Serban Georgescu inaintea MM

am ascultat-o si eu pe Bianca Brad la emisiunea lui Morar si mi s-au parut cele mai pertinente si mai emotionante cuvinte din toate cate s-au spus in aceste zile

interventia ei m-a facut sa inteleg ca acestea sunt niste drame reale, uneori atit de mari ca-s dincolo de puterile omenesti, si pe care chiar daca unii dintre noi nu le putem intelege, macar sa acceptam ca ele exista si sa-ncercam sa nu judecam

imi pare foarte, foarte rau, cred ca Madalina a suferit enorm in timpul vietii, imi pare foarte rau si pentru suferinta celor ramasi dupa ea, care probabil vor crede toata viata ca n-au facut totul ca s-o ajute

pe de alta parte, am inteles ca biserica oficiaza slujba inmormantarii doar pentru sinucigasii declarati de catre medici bolnavi psihic, fara discernamint; dar oare nu toti oamenii care ajung sa faca acest gest sunt bolnavi chiar daca nu au un diagnostic medical confirmat ? adica suferinta aceasta sufleteasca extrema nu poate fi considerata de catre biserica o boala ?
inteleg iar ca cei care omoara au dreptul la slujba, deci daca iei viata altcuiva poti fi totusi iertat, iar daca renunti la a ta - nu ?

un alt moment care mi s-a parut emotionant a fost cand Liana Stanciu a spus ca tot ceea ce mai putem facem acum e sa ne rugam cu totii, impreuna, pentru sufletul Madalinei ...

ar fi frumos daca toti, si cei care-am inteles-o pe M, si cei care n-am inteles-o, am urma acest indemn crestinesc

Mergi la inceput