FIV Dr. ALBU DRAGOS 6

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

hai ca facui si dublu-post
ai primit?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

hai ca facui si dublu-post
ai primit?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Aristica ,multumesc si sarumana mult pt info

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Aristica,deci se poate lua Femibionu fara reteta din Ungaria,nu?
Tie ti-a zis ca incepi tratamentul cu FEMIBION inainte de FIV?cu cat timp inainte?
De care clexan ti-a zis sa iti faci rost?ca mie mi-a zis sa imi fac rost,sa fie acolo...dar nu mi-a zis de care 0,2/0,4/0,6?

Fetelor,mie mi-a zis dr Uscatescu ca a fost la un congres in strainatate(de curand) si ca acum la gravidute si cele care vor sa ramana, nu se fac mai fac analize pt mutatiile CT 677 si A1298C si ca se da din start tratament cu FEMIBION(indiferent ca exista mutatiile sau nu).

Elenus,bafta multa si outze cat mai multe si cat mai mari!
lumimar,te astept cu vesti super bune!hai ca eu umez la analizele de bazdaganii...dar mai incolo prin august...
Mirelutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lyly, eu asa am aflat, ca poti sa-l iei fara reteta (vezi c-am scris la unguroaice) si de clexane iti zic maine dim, ca acum fug iar la Fundeni. Pup fete mutante sau normale, cu burtici sau fara si va completez maine

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lyly

nu tre reteta pt femibion
tre sa luati femibion 800, nu de 400, asta se ia dupa primul trimestru de sarcina
costa vreo 55 - 60 lei in ungaria
daca l comandati de pe site uri ajunge la 200 lei, poate si mai bine

pupi

+12bis cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lyly sa stii ca mire are dreptate: In Ungaria se da Femibion fara reteta (mie deja mi-a cumparat o "unguroaica" binevoitoare).
Se pare ca eu scap de clexane, caci analizele de la Fundeni arata bine. Trebuie sa ma sune maine seara sa vad ce doza de femibion voi avea pana in punctie si dupa punctie.
tratamentul primit de la uschi a fost stabilit in continuarea celui dat de Dr. A, astfel:

Pana in punctie:
femibion 1 (aflu maine seara in ce cantitati)
aspenter 1 la 2 zile (dupa masa)
acid folic5mg 1 la 2 zile
Mg+B6 2 pe zi, Vit C 1gr pe zi
Toate pastilele trebuie luate pana in ora 3, caci imi provoaca insomnii.

dupa punctie voi lua aspenter si acid folic zilnic + tratamntul completat, daca va fi nevoie, de Dr. A.

Am intrebat de multe ori de clexane si mi s-a spus foarte clar ca in cazul meu nu e nevoie momentan, ne mai auzim vineri seara, dar daca si homocisteina iese bine, ramane sa ne auzim cand am rezultatul pozitiv.
Uite asa am mai scapat de un hop

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Aristica,multumesc
Cam acelasi tratament iau si eu,cu vitE,dar ca nu mi-a zis de cand sa iau femibionu,mi-a zis sa vin inainte FIV sa imi zica cand sa iau.
Bine ca e doar atat!ca mai scapi de o injectie
Bafta multa!
Azi ii trimit si eu mesaj dr sa vad cand ma progremeaza la histeroscopie.

fetele si sa veniti cu vesti bune!

Citat:
citat din mesajul lui aristica

lyly sa stii ca mire are dreptate: In Ungaria se da Femibion fara reteta (mie deja mi-a cumparat o "unguroaica" binevoitoare).
Se pare ca eu scap de clexane, caci analizele de la Fundeni arata bine. Trebuie sa ma sune maine seara sa vad ce doza de femibion voi avea pana in punctie si dupa punctie.
tratamentul primit de la uschi a fost stabilit in continuarea celui dat de Dr. A, astfel:

Pana in punctie:
femibion 1 (aflu maine seara in ce cantitati)
aspenter 1 la 2 zile (dupa masa)
acid folic5mg 1 la 2 zile
Mg+B6 2 pe zi, Vit C 1gr pe zi
Toate pastilele trebuie luate pana in ora 3, caci imi provoaca insomnii.

dupa punctie voi lua aspenter si acid folic zilnic + tratamntul completat, daca va fi nevoie, de Dr. A.

Am intrebat de multe ori de clexane si mi s-a spus foarte clar ca in cazul meu nu e nevoie momentan, ne mai auzim vineri seara, dar daca si homocisteina iese bine, ramane sa ne auzim cand am rezultatul pozitiv.
Uite asa am mai scapat de un hop

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Gata,m-am programat pt histero ,vineri la 30 iulie ora 10,30.
Mi-a zis sa iau Arthrotec(sper ca am inteles bine),o pastila la 8 ore joi si sa pun o pastila intravaginal seara.Cred ca am inteles bineca nu prea puteam vorbii,ca era sefu langa mine
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar

Gata,m-am programat pt histero ,vineri la 30 iulie ora 10,30.
Mi-a zis sa iau Arthrotec(sper ca am inteles bine),o pastila la 8 ore joi si sa pun o pastila intravaginal seara.Cred ca am inteles bineca nu prea puteam vorbii,ca era sefu langa mine
fetele


bafta la histero
la o adik dai un sms legat de asta si ti mai spune o data
parca asa am luat si eu


+12bis cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Mirelush pe cand urmatoarea echo?
Nu de alta dar astept sa se confirme ca este
Va pup

Mergi la inceput