FIV Dr. ALBU DRAGOS 6

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

multumesc din suflet pentru raspunsuri, mire.
De ce faci clexane? asa ai vrut tu, sau ai primit tratament de la DR. A? Cand l-ai intrerupt?
Ai avut o evolutie ca la carte la bhcg
Acum poti consedera ca ai scapat de cosmarul primului trimestru. Felicitari si-ti tin pumnii in continuare. Mi-ai dat mari sperante, caci vad ca si eu am sa urmez, in mare, pasii facuti de tine.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


mi l a prescris Zadori, A l a aprobat
istoric in familie pe linie materna cu tromboze, infarct, atac cerebral

+12 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna fetele!

Am fost ieri la eco: cele 2 oo mari au crescut binisor, restul de 3 vin si ele incet din urma. Mi-a orpit Puregonul si acum fac dimineata Diphereline de 0.1 jumatate de fiola si seara 4 Menopur de 75UI, si in continuate DHEA-ul si L-arginina pana la punctie. Ma duc joi iar la eco. Progesteronul si estradiolul sunt in limite normale.

Artistica de la inceput am avut asa:

- DHEA, L-Arginina, Vit. E, conzima Q10(astea le iau de 3 luni), si complex de B-uri (pt mutatia MTHFR 677 heterozigota)

si din Z1:
- Diphereline jumatate de fiola de 0,1 - dimineata
- Puregon 225 UI + Menopur 75 UI(o fiola)
astea pana in ziua 7, apoi mi-a scos Puregonul si mi-a marit cantitatea de Menopur.
Am mama niste emotii...da constructive...asa sper :)
Tu cand incepi?

Lumi, Hope va pupic

Mirela ti-au mai trecut greturile?

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

elena bv
baga proteine - oua, peste, lapte - sa creasca ouale
vin rosu pt endometru
gandeste pozitiv

greturile mele inca sunt
tensiunea e mica, pulsul mmare
trece


+12bis cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Aristica,mi-ar placea sa ne cunoastem ca doua mutante ce suntem si sper ca intr-o zi toate de aici ne vom intalni cu burticele la inaintare;eu abia saptamana viitoare marti voi reusi sa ajung la doctoras sa ii spun povestea cu mutatiile sa vad ce zice si apoi voi ajunge si la dna dr Uschi la Fundeni.Vineri repeta si sotul spermograma si spermocultura si speram sa fii scapat de balauri

Pupici

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Elenus,bravo pr outze ,incearca sa gandesti pozitiv,relaxeaza-te,bea vin rosu asa cum zice Mirela si te asteptam cu rezultatul pozitiv cel mult asteptat
Pupici

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

elenush ce closca harnicuta ai devenit...cam injectata, dar tot harnicuta. Te plangeai de amh mic si totusi ai rezultate bune. Azi am fost la Fundeni, la hematolog si, culmea, cand am fost intrebata unde fac fiv-ul, mi s-a spus ca vin foarte multe femei cu rezultate bune de la docotrasul nostru grizonat. Sper ca ti-am mai ridicat moralul cu informatia asta, da?
mire parca stiam ca din trimestrul 2 de sarcina, greturile vor scadea in intensitate. Sper sa nu fi tocmai tu exceptia de la regula
lumi sti bine ca acum ma zbat sa mobilez viluta noastra cea mica si imi voi pune o bancuta, ceva, in curte si-am sa stau la sezatoare la aer in perioada de dupa et....si sper eu, inca 9 luni....si stii ca deja am lansat invitatia pentru Monas, asa ca o lansez si aici, pentru tine, pentru voi: ofer locuri la soare, printre niste cuie, ca nu vom mai avea bani sa amenajam si curtea anul asta, dar macar vom sta la aer Sa stii ca am facut foarte bine ca m-am dus la Fundeni, caci in seara asta imi ridic rezultatele de la analizele pe care nu le facusem, vorbesc cu hematoloaga si-mi iau tratamentul complet. Eu am sa fiu joi, pe 29 la Dr. Albu, la 17:30 pentru consultul de o luna de la laparo si pentru ultima discutie inainte de marele fiv (vreau sa vad daca nu cumva ma va "intepa" cu maciuca la eco tocmai Srek). Sa-mi zici cand te hotarasti sa mergi la Fundeni, sa-ti dau un nr. de tel si un mail pe PM sa mergi la sigur.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Aristica ,martea viitoare ajung in Buc la ML la doctoras,vad ce zice si probabil vineri mai ajung in Buc,vin cu sora sotului tot la doctoras ,are si ea ultima monitorizare inainte de fiv.La Fundeni iti trebuie programare sau pur si simplu trebuie sa fii acolo la 6.30 pt analize.Te rog ,daca esti draguta da-mi mai multe detalii...si ms pt invitatie ,cu siguranta ne vom vedea la un suc,un fresh de porto...ceva,si eu va astept la Craiova,insa pt moment la bloc
Pupici

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lumi iti dau pm

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lumi nu ai pm

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lumi nu ai pm

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput